Tačiau ne visi Gineso rekordai gali būti pagerinti. Kai kuriais atvejais tokį sprendimą priima rekordų knygos sudarinėtojai, o tam yra ne viena priežastis, rašoma atsiųstame pranešime spaudai. Tarp jų – aplinkosaugos problemos, gyvūnų gerovė ar siekis apsaugoti žmonių sveikatą.
Šiandien kviečiame pažvelgti į keletą rekordų, kurių jau niekas nebepagerins, o taip pat aptarsime ir to priežastis.
Daugiau jokių balionų
Ore skrendantys balionai – labai gražu, o toks veiksmas yra atsidūręs ir į Gineso rekordų knygą. Tačiau masinio balionų paleidimo rekordo jau niekas nebepagerins. Toks sprendimas buvo priimtas dar 2011 metais.
Gineso rekordų komisija nusprendė daugiau nebepriimti paraiškų šiam rekordui pagerinti. To priežastis – didelis kiekis tradicinių balionų daro žalą aplinkai. Negana to, knygos autoriai gavo ne vieną rekomendaciją iš aplinką prižiūrinčių organizacijų, kad toks rekordas daugiau nebūtų fiksuojamas.
Tiesa, šią problemą iš dalies buvo galima išspręsti naudojant biologiškai skaidžius balionus, kurie pasižymi irimo savybėmis, tačiau toks procesas trunka kelis mėnesius. Gineso rekordų komisija nusprendė, kad toks sprendimas taip pat nėra tinkamas.
Dešimtis valandų trunkantiems bučiniams – ne
Ar žinojote, kad ilgiausias bučinys pasaulyje priklauso tailandiečių porai Ekkachai ir Laksanai Tiranat? Net 58 valandos ir 35 minutės. Toks rekordas užfiksuotas dar 2013 metais, tačiau dabar toks rekordas fiksuojamas kiek kitaip nei tuomet.
Jeigu anksčiau šis rekordas buvo fiksuojamas be jokių pertraukėlių, tai dabar situacija yra kiek kitokia. Gineso rekordų knygos sudarytojai perkvalifikavo tokį pasiekimą kaip maratoną, kas reiškia, jog už kiekvieną aktyvią valandą yra suteikiama penkių minučių pertraukėlė.
Perkvalifikuotas rekordas dabar įvardijamas kaip „ilgiausias bučiavimosi maratonas“ ir jis dar nėra užfiksuotas. Galbūt tai jūsų galimybė įsirašyti į Gineso rekordų knygą?
Atsisakyta ir bado akcijų
Ar galite patikėti, jog be maisto galima išgyventi net 382 dienas? Taip, toks rekordas buvo užfiksuotas dar 1960 metais.
Apie tai Delfi Gyvenimas rašė anksčiau
Panašus rekordas registruotas ir 1979 metais, kuomet policija pamiršo apie suimtą 18 metų jaunuolį ir paliko jį be maisto ir vandens net 18 dienų.
Šie „pasiekimai“ yra įrašyti į Gineso rekordų knygą, tačiau jų autoriai niekada to nesiekia. Pasirodo, rezultatai buvo užfiksuoti atliekant istorinius tyrimus. Kaip bebūtų, nei vienas iš šių rekordų taip niekada ir nebus pagerinti.
To priežastis turėtų būti ganėtinai akivaizdi – galimos žmonių sveikatos problemos. Gineso rekordus fiksuojantys asmenys nusprendė, kad tai sukelia beprotiškai daug rizikos
Jokių rekordų, kurie susiję su gyvūnais
Gineso rekordų knygoje galima rasti ne vieną pasiekimą, kurio autoriai – gyūnai. Pavyzdžiui, čia rasime sunkiausio katino rekordą, o jo svoris siekia net 18,55 kilogramų. Tačiau daugiau tokie rekordai nėra fiksuojami.
Nesunku nuspėti ir to priežastis – tai kelia pavojų gyvūnų sveikatai. Daugiau nėra fiksuojami ir kiti pasiekiami, tokie kaip – didžiausia auditorija kupranugarių imtynių festivalyje ar daugiausiai vorų ant žmogaus kūno. Viskas, vardan gyvūnų.
Saugumas – svarbiausia
Gineso rekordų knygoje ar organizacijos internetinėje svetainėje galima rasti ir daugiau įvairių pasiekimų, kurių daugiau nėra galimybės pagerinti. Žmonių ir gyvūnų sveikata, aplinkosauga ir kitos priežastys, kurios užtikrina gerovę koreguoja galimybes užfiksuoti tokius pasiekimus.
Kaip bebūtų, joks rekordas neturėtų būti aukščiau mūsų visų sveikatos ir gerovės.
Rašyti komentarą