Girulių pušyne atsiras 40 mln. eurų vertės poilsio kompleksas (10)

Giruliuose, Klaipėdoje už poros metų turėtų pradėti veikti 40 milijonų eurų atsieisiantis poilsio paslaugų kompleksas. Pastatas – „apsijuosiąs“ aplink pušis, sveikatinimo tikslais bus naudojamas iš 1,5 km gręžinio išgaunamas mineralinis vanduo, maudytis kvies 50 laipsnių karščio lauko baseinuose. Toks sveikatingumo kompleksas – pirmasis Šiaurės Europoje.

Poilsio paslaugų komplekso projektą plėtojanti nekilnojamojo turto (NT) grupė „Releven“ kartu su savo įmone „Kopų žuvėdra“ tikisi rangos darbus pradėti jau šių metų pabaigoje ar kitų metų pradžioje, jei neužsitęs techninis projekto parengimas.

NT grupės projektų vadovas Donatas Majus teigė, kad dar sausio mėnesį buvo numatę, jog projektas atsieis 40 milijonų eurų, „kol kas neturime matymo, kad kažkas galėtų keistis“, – pasakojo jis.

„Tikimės sukurti nuo 150 iki 200 darbo vietų, tačiau tai priklausys nuo to ar žmonės pamėgs šią vietą, ar ne”, – pridėjo D. Majus.

Visas poilsio kompleksas sudarys 18,5 tūkst. kv. m plotą, įskaitant ir rūsyje planuojamas patalpas.

Ne vienerius metus ruošiamas projektas

SPA ir sveikatos centrų verslą konsultuojanti kompanija E77 kartu su architektūros studija „Arches“ jau trečius metus projektuoja sveikatingumo kompleksą Giruliuose, Klaipėdoje.

E77 kompanijos direktorė Eglė Rukšėnaitė teigė, kad šiuo metu vis dar vykdomi projektavimo darbai: „Tai yra labai detaliai išanalizuotas, apskaičiuotas ir apgalvotas projektas, jis yra labai didelės apimties ir labai strategiškai svarbus ne tik Lietuvos pajūriui, bet ir visai Lietuvai.“

SPA išsiskirs savo vieta, ji pasižymės itin dideliu jodo kiekiu, tai būtent turi Lietuvos pajūris.

„Sveikatingumo centre bus galima pasinaudoti unikalia terminio ir mineralinio vandens kombinacija, ji nėra naudojama nei Šiaurės Europoje, Skandinavijoje, nei pajūrio regione. Artimiausia vieta nebent būtų Lenkijos kalnai, Slovakija, Vokietija, Italija ir Austrija“, – atviravo E. Rukšėnaitė

„Pastatas sukurtas taip, kad net apjuosia visas vertingiausias pušis ir pritaikytas išsilanksto aplink jas.

Tai labai technologiškai ir architektūriškai sudėtingas projektas. Jo statyba taip pat brangi, tačiau mūsų vertybė – išsaugoti visas vertingas pušis“, – apie projektą pasakojo E77 kompanijos direktorė.

Sveikatingumo centro išskirtinumas

Archyvų nuotr.

Projekto vykdytojas – „Arches“ studijos architektas Edgaras Neniškis teigė, kad šis sveikatingumo centras turės ne vieną išskirtinumą: „Visoms procedūroms, SPA, maudynėms, net pastato energetikai bus naudojamas iš giluminių 1,5 km geoterminių gręžinių išgaunamas mineralinis vanduo.

Jis labai vertingos cheminės sudėties, todėl jame bus galima ne tik maudytis, bet ir jį gerti.“

„Kitas išskirtinumas – didžiuliai lauko baseinai, kuriuose bus aukštos, 50 laipsnių temperatūros mineralinis vanduo.

Bus galima maudytis ir vasarą, ir žiemą taip, kaip Islandijoje ar Japonijoje mineralinių vandenų lauko baseinuose.

Trečia ypatybė – tai, kad kompleksas bus visiškai šalia jūros, tad jei žmonėms nepatiks karštas vanduo, galės eiti maudytis į vėsią Baltijos jūrą“, – pasakojo architektas.

Archyvų nuotr.

Stop kadras.

E. Neniškis užsiminė ir apie iššūkius su kuriais susidūrė projektuojant pastatą. Pasakojo, kad tenka derintis prie brandaus, jau susiformavusio pušyno: „Pastatas bus beįsiterpiantis tarp medžių, laiptuojantis, keliaujantis.

Turėjom suprojektuoti ne dėžę, o gamtinę hipostruktūrą.“

Planuojama, jog sveikatingumo komplekse veiks viešbutis, restoranas, bus teikiamos poilsio bei gydymo paslaugos, pastatas turės nuosavą požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.

Savo bizniuką varykit laukuose, o ne Giruliuose
nereikia Giruliuose, 2021-05-28 17:02
Vienas Neniškis savivaldybėj, tai kiti neniškiai neprapuls
Jau Klaipėdoj, kaip Lietuvoj, 2021-05-28 17:00
Čia grynai Naujieji Vasiukai :) kas norit pasiskaitykite - www. klaipeda. lt/data/public/uploads/2020/11/d2_projektiniai-pasiulymai.pdf iš viso bus beveik 19 tūkst. kv. m. dydžio ploto pastatas :)
Melnragė, 2021-05-27 08:39
Sidebar placeholder