Globos savaitę vainikavo festivalis „Vaikai yra vaikai“

Globos savaitę vainikavo festivalis „Vaikai yra vaikai“ – keli tūkstančiai globojamų vaikų ir globėjų iš visos Lietuvos bei Ukrainos šėlo bendrame šokyje, skambėjo „Monique“ ir Vido Bareikio dainos, išsakyti jautrūs valstybės vadovų sveikinimo žodžiai, vaikai skendo muilo burbuluose ir nesibaigiančiose pramogose kiekviename žingsnyje

Šiandien Klaipėdoje vyko festivalis „Vaikai yra vaikai“, kuriame pasveikinti visos Lietuvos ir Ukrainos globėjai.

Šis festivalis vainikavo vaikų globos savaitės renginius, vykusius nuo birželio 27 d., kurie buvo skirti padėkoti globėjams, pradžiuginti jų šeimose augantiems vaikams ir supažindinti visuomenę su globos galimybėmis.

Visą šeštadienį vykusiame festivalyje vaikų ir globėjų veidus puošė šypsenos – šią dieną jie galėjo pasinerti į daugybę pramogų. Veikė įvairios edukacinės palapinės, vaikai galėjo šėlioti pripučiamų atrakcionų zonoje, vyko draugystės apyrankių dirbtuvės, eksperimentai burbulų laboratorijoje, spalvomis išmargintas tikras automobilis.

Lietuvių ir ukrainiečių globėjų šeimas suvienijo jau tradicija tapęs bendras šokis, šį kartą įvykęs vasariškame lietuje. Įsišokusiems sustoti neleido Vidas Bareikis ir Monique, savo pasirodymais sukūrę tikro festivalio atmosferą.

Festivalyje dalyvavo apie 4000 globėjų ir jų globotinių, dalis jų – Lietuvoje šiuo metu gyvenantys ukrainiečiai. Taip pat šimtai globos centrų ir savivaldybių atstovų iš visos Lietuvos.

Globos centrų paviljonuose vyko įvairiausios edukacijos, rankdarbių kūrimas, savivaldybių pristatymai, pokalbiai apie globą. Į vykusias pramogas įsitraukė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė bei Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Didelis džiaugsmas susitikti su jumis po metų, po daug teigiamų emocijų padovanojusios šventės pernai liepą Kaune. Norisi ir vėl tarti didelį ačiū – globėjams, kurie nepaisant visų iššūkių, kiekvieną rytą atsikelia su dideliu tikėjimu, kad gali būti tuo reikalingu ir svarbiu žmogumi vaiko gyvenime.

Ačiū ir visiems specialistams, kurie palengvina globėjų kelią, ir palaiko, kai atrodo, kad jau nėra jokių jėgų“, – globėjus ir globos specialistus sveikino socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė.

Ministrė taip pat skyrė jautrius žodžius ukrainiečių šeimoms ir paragino lietuvius neprarasti susitelkimo bei padėti Lietuvoje naują gyvenimą kuriantiems ukrainiečiams. „Žinau, kad tarp mūsų šiandien yra ir globėjų šeimų iš Ukrainos.

Jie mums yra pavyzdys meilės, buvimo kartu, bei kovos už stiprų ir laisvą pasaulį. Labai kviečiu visus, kurie turite kaimynų, draugų, bendradarbių iš Ukrainos ir toliau padėti kiekvienam iš jų kuo tik galime, padėti Ukrainos vaikams bei šeimoms jaustis Lietuvoje kaip namuose, kol Ukraina kovoja už visų mūsų laisvę”, – po šio kvietimo sekė ir ministrės sveikinimas globėjams iš Ukrainos jų gimtąja kalba.

„Niekada nevėlu turėti gražią vaikystę. Matydama šiandien aplink žaidžiančius vaikus, besišypsančias jų akis, jaučiu begalinį dėkingumą: už tai, ką davėte ir kasdien suteikiate vaikams, kuriems jūsų taip reikėjo ir reikia kasdien. 

Globojamiems vaikams jūs esate jų svajonių sparnai. Platūs, saugūs ir labai stiprūs“, – globėjus pasveikino Ilma Skuodienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė.

Globos centrų įveiklinimo projekto vadovė Rugilė Ladauskienė dėkojo visai Lietuvos globos bendruomenei: „Tai yra nerealu, ką mes, lietuviai, kartu galime nuveikti. Štai jau antri metai, kai sulėkėme iš visos Lietuvos ir kartu buvome ypatingai laimingi.

Visa vaikų globos bendruomenė – globėjų šeimos, globos centrų darbuotojai ir mus palaikantys valstybės ir savivaldybių vadovai buvome čia, jūra ir vandeniu kvepiančioje Klaipėdoje.

Garsiai pranešėme, kokie mes esame bendruomeniški, kaip mokame linksmintis ir švęsti. Lenkiuosi žemai, kad padėjote mums suskristi, kad padėjote mums būti kartu, būti ryšyje, lenkiuosi žemai, kiekvienam čia buvusiam – juk nieko nėra svarbiau nei žmogaus ryšys su žmogumi.

Renginyje dalyvavo ir Vilniaus savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Gulbinas, kuris iš Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko perėmė globėjų dienos simbolį “Didelis širdies gerumas” ir pakvietė visus globėjus kitąmet atvykti į Vilnių, kur planuojamas kitas festivalis „Vaikai yra vaikai“.

Perduodamas festivalio simbolį ir uždarydamas šių metų renginį, Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas pasidžiaugė, kad nepaisant lietaus renginys prilygo stebuklui: „Ši šventė leido suprasti, kad stebuklų būna.

Perduodamas festivalio simbolį Vilniui linkiu, kad visi lietūs ir žaibai liktų Klaipėdoje, o jūs į Vilnių vežtumėtės tik karštą mylinčių širdžių plakimą“.

Kasmet globos institucijose gyvenančių vaikų skaičius mažėja, tačiau šiuo metu globėjų vis dar laukia apie 1350 įvairaus amžiaus vaikų, daugiausiai – vyresnių nei 10 m. amžiaus. Šiuo metu yra net 4083 fiziniai vaiko globėjai (rūpintojai), kurie savo šeimose  globoja 5358 vaikus. Iš jų – 1522 laikinai globojami.

Visą informaciją apie vaikų ir paauglių globą galite surasti adresu globoscentrai.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder