Gyventojai prieštarauja naujovėms

(6)

Šaulių g. 4 ir Mažosios Smilties g. 2 gyvenantys žmonės praėjusio šeštadienio rytą pramerkę akis negalėjo patikėti tuo, ką išvydo: darbininkai kastuvais kasinėja jų kiemą ir, pasak gyventojų, žaloja ten augančius beržus.

Pasirodo, Šaulių g. 4 ir Mažosios Smilties g. 2 daugiabučių kiemuose archeologai pradėjo vykdyti žvalgytuves. Gyventojai teigė, kad tai buvo daroma be jokio perspėjimo.

„Darbininkai mums neleido apskųsti jų veiksmų, nors mes apie šiuos kasinėjimus net nebuvome įspėti. Kasdami duobę jie žalojo sveikų beržų šaknis. Tik sureagavus namų gyventojams, darbininkai liovėsi kapoti beržo šaknis.

Buvo iškviesta policija, kuri pareiškė, kad ji čia tik tam, kad mes “nesusimuštume", - pasakojo gyventojų atstovė.

Šie kasinėjimai buvo vykdomi tam, kad prieš įrengiant požeminius konteinerius būtų įsitikinta, jog ten nėra jokių paveldo likučių.

„Turime labai didelę problemą. Norima pastatyti prieš mūsų namus pusiau požeminius konteinerius“, - skundėsi moteris.

Gyventoja teigė, kad jie nuo pavasario rašinėja skundus Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai, bet gauna atsakymus, kad ši veikla yra teisėta.

„Labai gaila, kad niekam nėra įdomūs gyventojų interesai. Pagal taisykles aikštelė turi būti įrengta 10 metrų nuo namo. Šių požeminių konteinerių projekte yra numatyti 8 metrai“, - teigė gyventojų atstovė.

Taip pat klaipėdietė piktinosi, kad į šiuos konteinerius savo šiukšles neš net aštuonių namų gyventojai. „Niekam neįdomu nei būsimi kvapai, nei tvarka šalia konteinerių. Kyla retorinis klausimas - kodėl Klaipėdos savivaldybei visai nesvarbu miestelėnų kokybiškas gyvenimas?

Argi nukirtus 3 beržus ir pastačius konteinerius, iš kurių eis dvokas, bus pagerintas mūsų gyvenimas? Be to, namas Šaulių g. 4 statytas 1953 metais. Kyla klausimas, ar prie tokių namų galima rausti gilias duobes. Kas atsakys, jeigu bus pažeistas namo pamatas?“ - svarstė pašnekovė.

Šiose daugiabučiuose gyvenantys klaipėdiečiai nusiteikę aršiai. „Mes tikrai kovosime, kad šitie konteineriai nebūtų pastatyti prieš mūsų namų langus. Kai tik bus išduotas leidimas statybai, mes kreipsimės į teismą“, - patikino gyventojų astovė.

Dėl nesutikimo įrengti pusiau požeminių konteinerių aikštelę prie Šaulių g. 4 namo gyventojai kreipėsi jau šių metų balandį. Klaipėdos miesto savivaldybės administracija išnagrinėjo šiuos skundus.

„Gyventojams buvo atsakyta, kad pusiau požeminių konteinerių aikštelės Klaipėdos mieste įrengiamos įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis iš dalies finansuojamą projektą “Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Klaipėdos mieste, Skuodo ir Kretingos rajonuose bei Neringos savivaldybėse", - teigė Klaipėdos miesto savivaldybės Aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė.

Gyventojų prašymuose išdėstyti argumentai buvo nagrinėjami darbo grupės posėdyje.

Darbo grupė įvertino tai, kad pusiau požeminių konteinerių aikštelė prie Šaulių g. 4 namo suprojektuota atsižvelgiant į esamą situaciją: M. Mažvydo alėjos ir jos gretimybių detaliojo plano, įvertinus esamas požemines komunikacijas, esamus želdinius, prieinamumą atliekų turėtojams bei privažiavimą šiukšliavežiams ir kitus privalomai vertinamus aspektus.

„Kitų tinkamų vietų pusiau požeminių konteinerių aikštelei įrengti šioje teritorijoje nebuvo rasta. Pažymėtina, kad šiuo metu Mažojoje Smilties gatvėje stovintiems mišrių atliekų konteineriams nėra įrengta teisės aktų reikalavimus atitinkanti aikštelė.

Atsižvelgusi į visus išdėstytus argumentus darbo grupė nutarė planuojamos aikštelės vietos nekeisti“, - tikino R. Jievaitienė.

Pašnekovė teigė, kad gyventojai klaidingai nurodė, jog pusiau požeminių konteinerių aikštelė bus nuo namo nutolusi tik 8 metrus. „Pagal pusiau požeminių konteinerių aikštelių statybos projektą ši aikštelė nuo Šaulių g. 4 namo bus nutolusi 11,2 m“, - pasakojo skyriaus vedėja.

Taip pat projekte numatyta, kad prieš vykdant konteinerių aikštelės statybos darbus būtina atlikti archeologinius tyrimus. Todėl šeštadienio rytą toje vietoje buvo kasinėjama.

Šiuo momentu statybos leidimas dar nėra išduotas, nes laukiama patvirtinimų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder