Į Latviją – patirties dėl vaikų žaidimo aikštelių

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė išvien su Kretingos rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Jovita Michnioviene, Suomijos įmonės „Fixman“, gaminančios vaikų žaidimo aikšteles ir turinčios savo atstovybes įvairiose Europos šalyse, kvietimu, buvo išvykusios į dviejų dienų kelionę Latvijoje apžiūrėti viešąsias erdves, mokyklas ir darželius su įrengtomis vaikų žaidimo aikštelėmis.

„Mūsų išvykos tikslas – pasisemti patirties, pasižiūrėti, kokios tendencijos vyrauja kaimyninėje šalyje, juolab kad ta pati įmonė buvo laimėjusi konkursą įrengti vaikų žaidimo aikštelę prie darželio „Ąžuoliukas“, – tvirtino G. Liobikienė.

Per dviejų dienų išvyką kretingiškės aplankė 7 pagrindinius Latvijos miestus – Duobelę, Salaspilį, Adaži, Saulkrastę, Jelgavą, Rygą ir Jūrmalą, pabuvojo renovuotose mokyklose ir naujai statomuose vaikų darželiuose, apžiūrėjo viešąsias miestų erdves, apsilankė „Rubring“ gamykloje, gaminančioje minkštą dangą vidaus ir išorės aikštelėms.

„Mane labai nustebino ir sužavėjo naujosios vaikų žaidimo aikštelės Latvijos paplūdimiuose. Jos visos – iš natūralaus medžio, tuo siekiant spalvinės ir ekologinės darnos, sąlyčio su natūralia aplinka.

O pas mus vis dar ieškoma spalvų žaismo, ryškumo. Dar labai patiko latvių nuoseklumas ir išbaigtumas: apsilankėme vienoje renovuotoje mokykloje ir dar tebestatomame vaikų darželyje, kuriuose viskas apgalvota nuo A iki Z – visi žaislai, aikštelės reikmenys, netgi dviračių stovai gaminami iš medžio.

Prie vieno vaikų darželio suformuota erdvė, kurios centre – žaidimo aikštelė, o iš jos veda gatvė, kur sustatyti mokomieji kelių eismo ženklai“, – kalbėjo Kretingos miesto seniūnė.

Ją taip pat žavėjo, kad viešosios miestų erdvės žaismingai pritaikomos vaikams netgi be didelių investicijų – ant grindinio išpiešiant „klases“, pėdutes, kitokius smagius piešinius, dekoro elementus. „Ir bendrai – Latvijoje prisižiūrėjome daug ir įvairių formų, stilių mažosios architektūros elementų: fontanų, skulptūrų, piešinių ant pastatų sienų“, – pasidžiaugė G. Liobikienė.

Parkuose ją stebino prie vaikų žaidimo aikštelių įrengtos kūdikių vystymo kabinos. Todėl pirmoji užduotis Kretingoje, ji sakė, įrengti tokią kabiną miestiečių pamėgtoje poilsio zonoje prie pirmojo dvaro tvenkinio.

Ji sakė pastebėjusi, kad Kretingoje, kaip ir Latvijoje, pritaikytas panašus apželdinimo ir gėlių formavimo kupolo forma klombose prie eismo žiedų ir viešosiose erdvėse modelis. Kretinga labiau atnaujinusi gatvių apšvietimą LED lempomis – apie 95 proc. – ir tuo pralenkia gerokai didesnius Latvijos miestus.

G. Liobikienė taip pat palygino, kad Latvijoje mažiau renovuotų daugiabučių, tačiau prie jų įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, o Kretingoje, atvirkščiai – gerokai daugiau renovuotų daugiabučių namų, tačiau vaikų žaidimo aikštelių prie jų nėra.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder