Į paskutiniąją kelionę išlydėtas Antanas Nausėda

(4)

Klaipėdoje į paskutinę kelionę antradienį išlydėtas Anapilin sekmadienio naktį iškeliavęs prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda. Amžinojo poilsio jis atgulė Kretingos rajono Darbėnų kapinaitėse.

Prieš aštuonerius metus iš čia į amžinybę iškeliavo ir A.Nausėdos žmona Ona Stasė Nausėdienė. Šalia žmonos, su kuria nugyveno visą amžių ir kurios labai ilgėjosi, A.Nausėda ir buvo palaidotas.

Prie baltomis gėlėmis išpuoštos urnos ašarą braukė tėvo netekęs šalies vadovas G.Nausėda su žmona Diana Nausėdiene, jų dukros, taip pat D.Nausėdienės sesuo ir mama.

Atsisveikinti su A.Nausėda ir palaikyti gedintį prezidentą nuo ryto į Šv. Kazimiero laidojimo namus Klaipėdoje rinkosi būrys žmonių, tarp kurių – ir šalies politikai: Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, atvyko ir kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

Pirmadienį su velioniu atsisveikinti salėje buvo leista tik artimiesiems.

Primename, kad A.Nausėda mirė sekmadienio naktį sulaukęs 93 metų Klaipėdoje. Čia jis daugiau kaip pusšimtį metų gyveno savo rankomis pastatytame name, puoselėjo kiemą ir sodą.

Žinia apie tėvo mirtį sekmadienio rytą socialiniame tinkle pasidalino pats G.Nausėda.

„Šiąnakt 1:10 mano brangus Tėvukas paliko šį pasaulį, sulaukęs 93-jų. Paliko taip, kaip ir gyveno – oriai, taikiai ir optimistiškai. Iškeliavo pas savo gyvenimo žmogų – Mamą, kurią labai mylėjo ir kurios ilgėjosi ištisus aštuonerius metus“, – feisbuke rašė šalies vadovas.

Jis teigė šalia tėvo buvęs ir paskutiniosiomis jo gyvenimo akimirkomis.

„Vakar, paskutinį kartą bučiuodamas Tėčio kaktą, pasakiau: „eik pas Mamulę, ji Tavęs labai laukia“. Galiu tik įsivaizduoti, kaip jos buvo išsiilgęs jis. Ilsėkis ramybėje, Tėtuk! Tu pragyvenai gražų ir garbingą gyvenimą“, – rašė G.Nausėda.

Dėl skaudžios netekties buvo atšauktas lapkričio 7–8 dienomis suplanuotas prezidento dalyvavimas 27-ojoje Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje Egipte.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder