Į skurdžiai gyvenančio senjoro piniginę miesto valdžia nelįs (1)

Neseniai į Klaipėdą gyventi atsikraustęs senjoras sulaukė miesto valdžios dėmesio. Be visų kitų išmokų bei lengvatų, vargingai gyvenančiam vyrui neteks mokėti ir nuomos už socialinį būstą. Senolio pajamos yra net kelis kartus mažesnės nei oficialus skurdo lygis.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komitete svarstytas atleidimo nuo socialinio būsto nuomos mokesčio mokėjimo klausimas. Politikų dėmesio sulaukė visai nesenai į uostamiestį gyventi persikraustęs pensininkas.

Vyrui, kuriam nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, nuosavų namų neturi. Todėl jam suteiktas vieno kambario (32,27 kv. m) savivaldybės socialinis būstas Debreceno gatvėje.

Už jo nuomą per mėnesį senjorui tektų mokėti po 43 eurus ir 23 centus. Ši suma sudaro beveik trečdalį vyro per mėnesį gaunamos šalpos senatvės pensijos (140 eurų). Jei ne priklausančios socialinės išmokos, materialinė parama už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą bei kompensacija už būsto šildymą, karštą ir geriamąjį vandenį, jos pragyvenimui tikrai neužtektų.

Vyrą galima vadinti visišku vargeta, nes skurdo rizikos riba šalyje, Statistikos departamento duomenimis, siekia 430 eurų per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui.

 

Žemiau skurdo ribos pernai Lietuvoje gyveno apie 585 tūkst. šalies gyventojų. Daugiausia vargšų yra tarp pensininkų.

Tapęs klaipėdiečiu, varganai gyvenantis pensininkas paprašė miesto Savivaldybės leisti pasinaudoti įstatyme numatyta nuomos mokesčio lengvata.

Savivaldybių taryboms yra suteikta teisė atleisti nuomininkus nuo nuomos mokesčio mokėjimo, jeigu jie naudojasi Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme nustatyta pinigine socialine parama bei kita parama, o jų kalendorinių metų deklaruotos pajamos, tenkančios vienam asmeniui per mėnesį, neviršija 1,5 valstybės remiamo pajamų (VRP) dydžio (128 eurai) arba 192 eurų.

Į tai gali pretenduoti neįgalieji ir lėtinėmis ligomis sergantys asmenys, tris ir daugiau vaikų, kuriems nustatyta nuolatinė globa, auginančios šeimos ir sulaukusieji senatvės pensijos amžiaus.

Jei Savivaldybės taryba nubalsuos teigiamai, minėtas senjoras sutaupys 86,46 Eur. Socialinio būsto nuomos nereikės mokėti iki šių metų pabaigos - už lapkričio ir gruodžio mėnesius. Vakar Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai tam pritarė.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėjos Linos Murauskienės, nuo šio mokesčio pensininkas bus atleistas ir kitais metais.

„Tiesiog yra tokia tvarka, kad nuo savivaldybės socialinio būsto nuomos mokesčio mokėjimo būsto nuomininką galime atleisti iki metų pabaigos. Kitų metų pradžioje Taryba vėl balsuos dėl šio sprendimo“, - „Vakarų ekspresui“ sakė L. Murauskienė.

Jei politikai nubalsuos už, senjoras taps aštuntuoju klaipėdiečiu, kuriam nereikės mokėti nuomos už iš Savivaldybės nuomojamą socialinį būtą.

Sidebar placeholder