Įkvepianti Tomos Vaškevičiūtės patirtis

(1)

Aktorė Toma Vaškevičiūtė, dalindamasi kabareto vakaro vedėjos, dar vadinamos konferansjė, patirtimi, sako, jog Lietuvoje vis dar keistai žiūrima į apsinuoginusias moteris scenoje.

„Nebūdama manekenės figūros scenoje įkvepiu daugybę žmonių. Kabaretas moko mane ne tik priimti gyvenimą su visomis jo spalvomis, išlaisvinti savo moteriškumą, bet ir įkvepia tuo dalintis su kitomis Lietuvos moterimis. Matau, kaip jos trokšta keisti požiūrį į gyvenimą, laisvę, grožio suvokimą - o aš džiaugiuosi galėdama prie to prisidėti", - sako garsi moteris.

Pasak jos, iki šiol sukurtas įvaizdis visuomenėje nevaržo jos kūrybinių minčių kabareto scenoje. Tačiau prisipažįsta - Lietuvoje nėra įprasta, jog moteris viena vestų kabareto vakarą, laisvai bendrautų, juokautų, valdytų naktinę auditoriją.

„Nors iš pirmo žvilgsnio rimtos teatro kūrėjos, ilgamečio televizijos veido, naktį virstančio kabareto konferansjė, derinys gali pasirodyti šiek tiek keistas, jis įkvepia daugybę žmonių. Kabarete atvirai pasakoju apie savo patirtis, dalinuosi emocijomis, dainuoju su atvirais kostiumais ir dėl to jaučiuosi laisva.

Dėkodami už patirtas emocijas, moterys ir vyrai kalba apie laisvės grožį, įkvėpimą būti autentišku, aistringai gyventi. Man tai yra patvirtinimas, kad mano motyvacija būti šiame žanre pasiteisino ir atnešė vaisių", - atvirauja T. Vaškevičiūtė.

Visgi aktorė pastebi, jog moterų atžvilgiu nukreiptas visuomenės spaudimas atitikti grožio bei jaunystės standartus, kilti karjeros laiptais, o kartu ir prižiūrėti šeimos židinį, kelia nuolatinę įtampą. Tuomet jos neretai slepia savo prigimtį, atsisako malonumų ir džiaugsmo.

„Noriu paskatinti visas moteris būti drąsiomis, laisvomis ir įkvėpti jas džiaugtis kasdienėmis pergalėmis. Būtent todėl „Pergalė Vilnius Marc de Champagne" kampanijos metu aš viena pasipuošusi burleskos kostiumu drąsiai įsiveržiau ir į verslo susitikimus, prabangias vakarienes ar rimtus pokalbius. Noriu įkvėpti visas moteris ir dalintis tuo, ką atradau kabarete", - sako T. Vaškevičiūtė.

Pasak jos, drąsios filmų scenos, išskirtiniai personažai spektakliuose - ilgo ir kantraus darbo su savimi rezultatas. „Visą gyvenimą, įvairiais keliais, stengiausi atrasti drąsos būti savimi.

Trokštu drąsiai kurti, bet lygiai taip pat siekiu drąsiai gyventi - džiaugtis, mylėti, patirti kūno teikiamas malones, vertinti jo nepakartojamą ištvermę, o ne nuolat kovoti su kažkieno sugalvotais jaunystės ar fizinės išvaizdos standartais", - sako ji. Ir kviečia visas moteris įsiklausyti į save ir patirti kuo daugiau tikrų akimirkų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder