Ilgaamžiškumas - kaip gyventi ilgai?

Vis dažniau girdime istorijas, kuriose pasakojama apie ilgai, virš 100 metų gyvenančius žmones. 

Mokslininkai nuosekliai tiria žmones, gyvenančius daugiau nei 90 metų, siekia išsiaiškinti priežastis, kurios lemia šių žmonių ilgaamžiškumą, jų gyvenimo įpročius. 

Dažniausiai tokie žmonės neturi sunkių lėtinių ligų (pvz., širdies ligų, diabeto, vėžio), nerūko, neturi antsvorio, puikiai susidoroja su stresu. Daugiausia tokio garbaus amžiaus žmonių - moterys. 

Sveikos gyvensenos įpročiai - pagrindas

Mokslininkai naudoja terminą "biopatarimai", kuriais apibūdina kasdienius įpročius ir pasirinkimus, mažinančius uždegimines reakcijas ir amžinius pokyčius. Daugelis šių patarimų nėra nauji, tačiau būtini, jei norite prailginti savo gyvenimo metus. 

Daugiau judėkite. Fizinis aktyvumas siejamas su mažesne širdies ligų, diabeto, nutukimo, kitų lėtinių ligų išsivystymo rizika. 

Peržiūrėkite savo sveikatos istoriją. Pakalbėkite su gydytoju apie jus neraminančius simptomus, buvusias, esamas ligas, jog galėtumėte jas geriausiai kontroliuoti. 

Protarpinis badavimas. Stenkitės valgyti per dieną 6-8 valandų trukmės periodu. Protarpinis badavimas gali padėti pašalinti pažeistas ląsteles, sumažinti uždegimus. 

Augalinio pagrindo dieta. Antioksidantai, gaunami iš daržovių ir vaisių, skaidulos, gaunamos iš sveikųjų angliavandenių, leidžia sumažinti uždegimines reakcijas. Nepamirškite į maisto racioną įtraukti pupelių, lęšių, sėklų. 

Džiaukitės šia diena. Išsikelkite gyvenime tikslų, įsivaizduokite savo ateitį, kai tikslus įgyvendinsite. Pagalvokite apie tris dalykus, už kuriuos esate dėkingas šiandien. Užrašykite juos. 

Nenuvertinkite pozityvumo

Naujausi Harvardo tyrimai rodo, jog pozityvios mintys gali prailginti gyvenimo metus. Taip pat nustatyta, jog optimizmas didina tikimybę gyventi ilgiau nei 90 metų. 

Nustatyta, jog pozityvūs žmonės turi daugiau motyvacijos prailginti savo gyvenimo trukmę, yra labiau pasitikintys savimi. Visa tai lemia norą gyventi ilgiau ir dedamų pastangų kiekį. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder