In memoriam: Algimantas Einas

2021 m. lapkričio 22 d. eidamas 81-uosius metus mirė aktyvus, charizmatiškas, visuomeniškas, klaipėdiečiams gerai pažįstamas tiek profesinėje statybos srityje, tiek kultūriniame miesto gyvenime, o paskutiniu metu miestiečiams žinomas kaip žmogus su dviračiu, mylintis savo gimtąjį miestą Klaipėdą ir Baltijos jūrą, - Algimantas Einas.

Nuo kūdikystės augęs Klaipėdoje, 1959 m.  baigė K. Donelaičio vidurinę mokyklą.

Toliau mokslus tęsė Kauno politechnikos institute pasirinkęs statybos inžinieriaus specialybę.

1969 m. baigęs KPI Klaipėdos skyriaus vakarinį fakultetą ir įgijęs inžinieriaus statybininko profesiją, savo karjerą pradėjo gamybinėse įmonėse. Dirbo gelžbetoninių konstrukcijų gamykloje, tuomečiame statybos treste, dujofikacijos valdyboje ir kt.

Vėliau savo įgytą patirtį pritaikė pradėjęs dirbti Miestų statybos projektavimo instituto Klaipėdos skyriuje. Būtent čia atsiskleidė jo organizacinės, inžinerinės kūrybinės savybės.

Jo vadovaujamų inžinierių, architektų komandos suprojektavo tam laikotarpiui būdingus gyvenamųjų namų kvartalus, prekybos centrus, sporto rūmus, banko pastatą, darželius, mokyklas ir kt. pastatus Klaipėdoje. Poilsio namus, stovyklas Šventojoje, Palangoje, Neringoje, kurie lig šiol primena apie jo nuveiktus darbus.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę projektavimo veiklą tęsė su keletu kolegų įkūręs projektavimo įmonę, kuriai sėkmingai vadovavo.

Įgijęs didžiulę praktinę patirtį, nuo 1998 m. lygiagrečiai su projektavimu dirbo projektų ekspertu, buvo Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Klaipėdos bendrijos narys. 

Išėjęs į užtarnautą poilsį atsidavė savo mėgstamam užsiėmimui - miesto ir žmonių stebėjimui riedant dviračiu...

Tegul bus lengva Tau tėviškės žemelė ir švelni mūsų jūros banga.

Buvę kolegos ir LSIS Klaipėdos bendrijos inžinierių bendruomenė

Atsisveikinimas vyks gruodžio 17 dieną iki 13 val. Šv. Kazimiero laidojimo namuose.

Šv. Mišios už velionį 8.45 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje.

Urna bus laidojama Kretingos m. kapinėse.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder