JBL garso kolonėlės tapo automobilių vagių įrankiu

Vyrauja nuomonė, kad modernios technologijos puikiai nuo vagysčių apsaugo automobilius suberakte atrakinimo sistema. Deja, naujausia informacija rodo, kad nuomonę gali tekti keisti. Reikalas tas, kad kai kurie piktavaliai įsigudrino apeiti visas apsaugas pasinaudodami belaidėmis JBL garso kolonėlėmis, informuoja „cybernews.com".

Neseniai Prancūzijos policija sulaikė du įtariamuosius. Kratos metu pas juos buvo rasta perdaryta JBL garso kolonėlė. Išanalizavus buvo nustatyta, kad kolonėle veikė ir kaip beraktė užvedimo sistema. Į automobilį patekę vagišiai laidu per USB jungtį prijungdavo kolonėlę prie transporto priemonės garso sistemos ir ją nuvarydavo. Visam tam jie sugaišdavo apie minutę.

Didžiausią pavojų kelia tai, kad, žiūrint iš šalies, viskas atrodo labai nekaltai ir vizualiai negalima atskirti kokią kolonėlę kažkas naudoja - įprastą ar modifikuotą. Įvertinus šių kolonėlių paplitimą, situacija tampa dar sudėtingesnė.

Policijai taip pat pavyko išsiaiškinti, kad juodojoje rinkoje perdarytą ir modifikuotą kolonėlę galima įsigyti už 5 tūkst. eurų. „YuoTube" galima rasti vaizdo įrašų, kur praktiškai demonstruojamas tokių „raktų" naudojimas.

Preliminaria informacija, pasinaudojus kolonėle galima pavogti kai kuriuos „Peugeot", „Toyota" ar net „Lexus" modelius.

Kiek anksčiau buvo pasirodžiusi informacija apie tai, kad automobilių vagys „Hyundai" ir „Kia" automobilių vagystėms naudoja USB kabelius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder