Jūros šventės metu viruso protrūkio išvengti pavyko

Jūros šventė Klaipėdoje šiemet vyks anksčiau nei įprastai

(5)

Tradicinė Jūros šventė šią vasarą Klaipėdoje vyks anksčiau nei įprastai jos datą derinant prie regatos „Baltic Sail“, pranešė įstaiga „Klaipėdos šventės“. 

„Jūros šventė ne kartą yra buvusi ne paskutinį liepos savaitgalį, tačiau suprasdami, kad daugeliui žmonių, ypač atvykstančių iš užsienio ši data labai svarbi, norime akcentuoti jos pakeitimą.

Tad kviečiame ryškiai savo kalendoriuje pasižymėti liepos 21-23 dienas, kuomet susitiksime 89-osios Jūros šventės bangose“, – sako viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ direktorė Eglė Šulskė.

Paprastai Jūros šventė organizuojama paskutinį liepos savaitgalį. Šįkart data derinta prie atplaukiančių burlaivių.

Jūros šventės data paskutinį kartą ankstinta 2017 metais, kuomet kartu vyko didžiųjų burlaivių „The Tall Ships Races“ lenktynės.

Nors renginio organizatoriai kol kas detalių apie Jūros šventės programą neatskleidžia, žadama, kad šventės svečių lauks daugiau veiksmo ir pramogų ant vandens, taip atsigręžiant į pirminę Jūros šventės gimimo idėją – kviesti ir telkti visą šalį prie Baltijos jūros.

Liepos 21-23 dienomis, renginio svečių lauks apie 100 nemokamų renginių – jūrinės ceremonijos, koncertai, ryškūs teatriniai pasirodymai, parodos ir susitikimai, didžiausia vasaros mugė, sportas, pramogos.

„Baltic Sail“ – tai aštuonis Baltijos pakrantės miestus vienijanti asociacija: Klaipėdą, Karlskroną, Rostoką, Zasnicą, Gdanską, Ščeciną, Nystedą ir Turku.

Remdami tradicinį buriavimą kaip Europos jūrinės kultūros paveldo dalį, miestai skatina ir kviečia senovinių burinių laivų savininkus leistis į kelionę po Baltijos jūrą, aplankant ir burėmis papuošiant šiuose miestuose vykstančias jūrinę kultūrą puoselėjančias šventes.

Anot organizatorių, liepos 21-23 dienomis, Jūros šventės metu, Klaipėdoje viešės buriniai laivai iš trijų šalių.

Didžiausias „Baltic Sail“ laivas, viešėsiantis Klaipėdos uoste – antrą kartą sugrįžtantis laivas iš Vokietijos „Santa Barbara Anna“. Pažinčiai su istorinių laivų specifika, kvies ir du burlaiviai iš Lenkijos „Bonawentura“ ir „Baltic Star“. „Bonawentura“ – vienas seniausių Lenkijos burlaivių.

Savo denius lankytojams atvers ir Lietuvos burlaiviai: Klaipėdos universiteto gafelinės škunos tipo burlaivis „Brabander“ bei Klaipėdos Universiteto laivynui priklausanti jachta „Odisėja“.

Liepos 21-23 dienomis šie laivai atvers denius lankytojams ir organizuos išplaukimus iš Kruizinių laivų terminalo iki jūros vartų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder