respiratoriai

Ką manote apie reikalavimą dėvėti respiratorius?

(6)

Nuo sausio 17 d. renginiuose, vykstančiuose uždarose patalpose, reikalaujama dėvėti respiratorius. Kai kurie žmonės piktinasi, esą lobistai savo pasiekė, kad būtų išpirkti respiratoriai. Teiravomės klaipėdiečių, ar jie jau įsigijo respiratorių, ar ketina neiti į tokius renginius.

Osvaldas MARTINKUS, advokatas

Osvaldas MARTINKUS

Kaukių nemėgstu, respiratoriai dar nepatogesni. Dabartinės situacijos atžvilgiu esu užėmęs vienkiemio poziciją, t. y. esu linkęs gyventi savo gyvenimą: bendrauju su tais, su kuriais man malonu, skaitau tai, kas man patinka, nesiveržiu glėbesčiuotis su tais, kurie nenori.

Stengiuosi savo gyvenimą susitvarkyti taip, kad man visa tai netrukdytų. Buvau naujamečiame renginyje, nors reikalavo dėvėti kaukes. Šviesą užgesina, galima jas nusismaukti. Yra toks posakis - „Įstatymų žiaurumas ar kvailumas kompensuojami jų nevykdymu“. Turime daugybę reikalavimų, kurių mažai kas laikosi. Kuo toliau nuo Vilniaus, tuo žmonės mažiau laikosi reikalavimų.

Perdėtų fobijų neturiu. Esu pasiskiepijęs, galiu keliauti. Žinoma, nenoriu, kad mane nubaustų, tad nesipyksiu su policininkais, bet esant galimybei vengiu dėvėti apsaugos priemones. Žmonėms patarčiau skiepytis, juk negali būti begemotu. Bet nesmerkiu ir tų, kurie nesiskiepija. Tie, kurie nori būti pilietiški, tegu tokie būna, kas turi fobijų, tegu jų turi.

Irena GREIČIŪNIENĖ, rotarietė

Irena GREIČIŪNIENĖ

Šiuo metu esu su nuomone, bet be nuomonės. Esame tokioje sumaištyje, kad nebežinau, ko bijau labiau, ar karo, ar viruso. Daug gąsdinimų, užtat žmonės ir draskosi. Bet kai užsikrėčiau Juozo Statkevičiaus sentencija „Mane taip erzina, kad niekas nebeerzina“, man iš karto palengvėjo. Mes vis tiek einame ir į muzikinį, ir į dramos teatrą, ir į svečius siaurame ratelyje, bet per daug nesiglėbesčiuojame. Bet man kažkodėl atrodo, kad visa tai yra saviapgaulė.

Mes tvarkingai dėvėjome kaukes. Dabar pasakė, kad reikia respiratorių, vyras jų nupirko vaistinėje. Esu tiek išsigandusi, kad net gatvėje užsidedu. Dėl dviejų priežasčių: viena - šilčiau, o antra - ateini į patalpą, nebereikia grabaliotis apie ausis, kad nebūtum sulaužęs įstatymo. Esu paklusni, kad ir koks įstatymas būtų.

Vis dėlto manau, kad nepraspruksime nei su kaukėmis, nei be jų, turbūt teks persirgti. Nuėjau į banką, liepė trumpam nusiimti respiratorių, kad atpažintų asmenį. Bet juk ir per tą trumpą laiką galėjau kažką įkvėpti.

Saulius RAUGELĖ, širdies chirurgas

Saulius RAUGELĖ

Žmonės labai susipriešinę, bet negali būti nei už, nei prieš respiratorius, tai tiesiog apsaugos priemonė. Kaukių ir respiratorių skirtingi saugumo lygmenys. Dažniausiai neatsižvelgiama į tai, ar priemonė yra vienkartinio, ar daugkartinio naudojimo, kaip ji kinta naudojimo metu. Žmonės labai dažnai naudoja kaukes neteisingai. Panaudojus kaukę reikia išmesti ir imti kitą, o ne tą pačią naudoti N kartų, kol ji sugeria į save viską, ką gali, ir tampa taršos, o kai kuriems žmonėms ir alergizuojančiu objektu. Jeigu kaukė naudojimo metu sudrėksta, ji netenka barjerinės funkcijos ir apsauga būna labai trumpalaikė.

Respiratorius nuo kaukės skiriasi savo sudėtimi ir yra aukštesnės apsaugos priemonė, palyginti su kauke. Pagal pavojaus lygį yra nustatyta, kada kokį respiratorių reikia naudoti. Kadangi užsikrėtimų skaičius šiuo metu yra didėjantis, todėl reikalaujama respiratorių didesnio susibūrimo vietose, kuriose žmonės daugiau bendrauja, daugiau aerozolio sklinda iš kvėpavimo takų kalbant.

Be abejo, dėvėti kaukę ar respiratorių nepatogu. Bet japonai kaukes pradėjo dėvėti anksčiau nei prasidėjo pandemija, nes pas juos užterštas oras, o kaukės yra prevencinė priemonė. Ar pastebėjote, kad pas mus sergamumas gripu sumažėjo, nes dėvime kaukes, mažiau vieni kitus apspjaudome.

Kristina JATAUTAITĖ, dainininkė

Kristina JATAUTAITĖ

Jeigu specialistai sako, kad reikia respiratorių, vadinasi, ne be reikalo. Patys matome susirgimų skaičius, tikrai nesinori tikėti, kad vyksta kažkoks žaidimas. Kalbant apie renginius, jau pagalvoji apie savisaugą. Į kino teatrą tuo laikotarpiu, kai būna sausakimša salė, tikrai neisime. Juk galima kiek ir palaukti. Visos šventės jau praėjo, o sausis ir vasaris visada būdavo ramesni mėnesiai. Ir mums, muzikantams, po švenčių visada būna štilis ne tik koncertinėje veikloje, bet ir gyvenime.

Man sėdėti salėje su respiratoriumi nėra problema. Neseniai grįžome iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Mums reikėjo ilgą laiko tarpą būti su respiratoriais ir vaikams juos uždėjome. Jeigu sakoma, kad su jais saugiau, norisi tuo tikėti. Tvarka yra tvarka.

Valdemaras VIZBARAS, buriuotojas

Valdemaras VIZBARAS

Respiratorių turiu, nuomonės apie juos - ne. Vienas kišenėje, kitas - mašinoje, jeigu užmirščiau. Kai reikia paskaitą skaityti su tuo respiratoriumi, trukdo, prisispjaudai, turi pasikeisti, negali jo nešioti visus metus.

Jeigu ant ko nors rėki, spjaudaisi, tai ir respiratorius, ir kaukė blogai. Kalbant rimtai, malonumo nė vienas, nė kitas nesuteikia, bet jeigu taip reikia, aš - lojalus pilietis, ne koks nors maištininkas. Viską turiu, ką tik liepia valdžia turėti. Dievas saugo tą, kuris pats saugosi.

Šeši žmonės, pasiskiepiję trim skiepais, visi buvo vienoje vietoje ir visi susirgo, bet lengvai. Jeigu žmonės serga, tai yra ta pandemija, kaip galima rėkti, kad jos nėra. Nepykstu ant antivakserių, nes kiekvienas turi savo apsisprendimą, bet jo apsisprendimas neturi trukdyti man gyventi. Nepripažįsti skiepų, nelįsk į renginius, sėdėk namuose užsidaręs. Dabar jau liepia nebeiti į renginius. Kokie ten gali būti renginiai, kai visi aplinkui čiaudi. Gal kaip nors būtų galima kurį laiką pakentėti be renginių?

Dainora ABELKIENĖ, architektė

Dainora ABELKIENĖ

Nemanau, kad respiratorius išgelbės mus nuo dabartinių problemų. Gal kokius penkis respiratorius užsisakiau kažkaip stebuklingai dar tada, kai tik prasidėjo pandemija, ir tebeturiu. Manau, per bet kokią epidemiją reikia saugotis ir pačiam, ir vieniems kitus, vėdinti patalpas. Jeigu karščiuoji, turi niekur nevaikščioti. Svarstau, kiek tas respiratorius gali padėti daugiau, nei kad žmogus šiaip saugosi, vėdina patalpas ir plauna rankas. Į visa tai turėtų būti individualus požiūris. Jeigu tikrai reikės eiti į kokį nors renginį, kuriame reikalaujama respiratoriaus, turėsiu, nors nemanau, kad jis labiau sumažintų galimybę užsikrėsti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder