Ką veiksime vasarą? (1)

Vasara prasidėjo netikėtai. Teiravomės, ką klaipėdiečiai svajoja nuveikti šiuo metų laiku, ko labiausiai pasiilgo, ar atostogaus Lietuvoje, ar užsienyje, ar dirbs išsijuosę visą vasarą.

Juozas SYKAS, vyriausiojo prokuroro pavaduotojas

Per vasarą reikia užbaigti „Grigeo“ bylą. Išėjau nuo pirmadienio dviem savaitėms atostogų. Laukiu karantino pabaigos, galbūt pavyks dar kur nors išvažiuoti, nors labai stipriai abejoju. Būtų neblogai išvykti į užsienį, nes jau porą metų nebuvau dėl karantino. Anksčiau važiuodavau kur nors, reikia pakeliauti.

Esu mėgėjas labiau ne su sparnais skristi, o su ratais važiuoti. Gal kelionė būna ir ilgesnė, bet įdomesnė. Ir nuotykių įvairių pasitaiko, ko lėktuve nebūna, žinoma, jeigu neskrendi per Baltarusiją. Visų pirma daugiau pamatai, daugiau aplankai įvairių užkampių. O jeigu nuskrendi lėktuvu, galima sakyti, iš karto atvažiuoji į centrą, pamatai tik grožybes, o bendro vaizdo apie valstybę ir nesusidarai.

Kažkada specializavausi eismo taisyklių srityje ir dabar neužmirštu tų reikalų. Man labai įdomu, kaip eismas reguliuojamas kitose valstybėse. Be to, važiuodamas automobiliu pamatai vairuotojų kultūrą. Jau esu susidaręs nuomonę, kad kuo šalis neturtingesnė, tuo daugiau chuliganų, tuo vairuotojai, galima sakyti, nemandagesni. Vokietijoje, Švedijoje ar Norvegijoje jie paslaugūs, nelenda, neskuba, užleidžia, o vargingesnėse šalyse visi lekia, skuba. Ypač tai pastebėjau Baltarusijoje. Jeigu vairuotojas baltarusis, lėks kaip akis išdegęs.

Vitalijus JUŠKA, paveldosaugininkas

Vasarą išsitrauksiu iš rūsio baidarę, prisipūsiu, nuvažiuosime ar prie Minijos, ar prie Jūros upės ir praplauksime. Mano svajonė labai paprasta - susodinti vaikus į baidarę ir porą dienų plaukti nuostabiomis Lietuvos upėmis. Kadangi šiuo metu pandemija, karantinas, mes nerizikuojame ir su šeima renkamės poilsį gamtoje, kad nereikėtų sukti sau galvos dėl įvairių pasų, skiepų ir t. t. Ir taip galima šiek tiek atsiriboti nuo visų darbų.

Nelė SAVIČENKO, aktorė

Dabar esu labai įtemptai dirbantis žmogus: vyksta repeticijos, o per pertraukas ateina studentai, nes bus egzaminas. Kai tik galėsiu, būtinai važiuosiu į Klaipėdą, nes aš be jos negaliu apsieiti nė vieną vasarą, o kartais ir žiemą. Mano pirmas planas, kai tik bus laisvų dienų, - važiuoti į Klaipėdą. Atostogų, galima sakyti, kaip ir neturėsiu, nes viskas mums nusikėlė į vasarą ir teatre repetuojami spektakliai keliasi tolyn, ir t. t. Bet tiek, kiek turėsiu laisvų dienų, jas tikriausiai praleisiu uostamiestyje. Kol kas plano B neturiu. O dėl važiavimo į užsienį, nėra problemų, kol kas ir tokio poreikio nėra.

Andrius DOBRANSKIS, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas

Vasarą porą savaičių atostogų turėsiu. Ilgiau atostogauti nebus galimybių. Savivaldybės administracijos vadovybė stengiasi imti atostogas tuo metu, kai nevyksta Tarybos posėdžiai. Rugpjūtį Tarybos nariai ilsisi, tai būtent tą mėnesį pasidalinome po porą savaičių atostogas.

Aišku, labai norėtųsi truputį kur nors pakeliauti. Man labai patinka kelionės automobiliu, gerai būtų patraukti Europos link, bet žiūrėsime, kokia bus situacija. Jeigu nepavyks, manau, pajūryje vasarą tikrai bus ką veikti: jūra, paplūdimiai, dviračiai, Juodkrantė, Smiltynė, Nida... Į ją mes dažnai nuvažiuodavome su šeima dviračiais. Aš mėgstu aktyvų laisvalaikį.

Kadangi turiu giminių Briuselyje, anksčiau dažnai keliaudavome automobiliu į jį. Pravažiuoji didžiąją dalį Europos, aplankai įvairias vietas. Deja, pernai nepavyko, klausimas ir ar šią vasarą pavyks tai padaryti. Labai aiškių planų neturiu. Dabar tokia situacija, kad nelabai norisi svajoti, o juo labiau keliauti kur nors lėktuvais. Tai tikrai nėra mano mėgstamiausia transporto ir kelionių rūšis.

Olga ŽALIENĖ, istorikė, muziejininkė

Matyt, vasarą atostogų neturėsiu. Paprastai jos pabaigoje skrendu į Jungtines Amerikos Valstijas aplankyti anūko. O dabar nežinau, kaip čia su tais skrydžiais bus, kol kas situacija nelabai aiški. Jeigu tik galėsiu, tai išsipildys didžioji mano svajonė - nuskristi ir aplankyti anūką.

Jeigu jai nebus lemta išsipildyti, tai atostogų neturėsiu, nes yra užtektinai didelių darbų. Bet labai stengsiuosi bent kelis savaitgalius, jeigu jų bus gerų, pabūti prie jūros, paskaityti knygą. Pernai, kai irgi niekur nebuvo galima važiuoti, išbandžiau, ką tai reiškia būti tiesiog su savimi prie jūros. Kai tu nuolat bendrauji su žmonėmis, ištisai esi kažkokiame nepertraukiamame sūkuryje, bėgime, toks sustojimas ir pameditavimas yra prabanga ir atgaiva sielai. Kokių nors egzotiškų planų neturiu, tiesiog išnaudosiu laiką, kad pajausčiau vasarą. O tai gali padaryti tik būdamas gamtoje. Dabar jau galima, tai ketinu susitikti ir su draugais, gal lauke kepsime kepsnius, bendrausime. Per tą visą karantiną labai trūko gyvo bendravimo.

Ramūnas ŠIDEIKIS, policijos pareigūnas

Šiemet vasarosime Lietuvoje. Svajonės tokios kaip ir kiekvieną vasarą. Norisi, kad būtų geras oras, kad saulė šviestų. Kaip ir visi, planuoju aplankyti tėvus, artimuosius, galbūt draugus, kurių seniai nemačiau. Ketinu čia pat Lietuvoje leisti laiką, pabūti su šeima, pailsėti nuo visos tos pandemijos, kasdienių rūpesčių. Mūsų vasara trumpa, reikia džiaugtis kiekviena jos diena. Kol nebuvo pandemijos, išvažiuodavome su šeima kokiai savaitėlei į kokią nors Europos šalį. Lietuvoje sėkmingai dalyvauju pėsčiųjų ir dviratininkų žygiuose - ar vienas, ar su šeima, ar su dukra.

Atostogų pagal stažą, pagal ištarnautus metus turiu pakankamai. Bet dažniausiai atostogaujame dvi tris savaites. Reikia ir kitus kolegas išleisti pailsėti. Manau, eisiu atostogų apie liepos vidurį, tuo laikotarpiu iki Jūros šventės.

Raktažodžiai
pamačiau, kaip atrodo niekšas, dobranskis
lolit, 2021-06-20 15:17
Sidebar placeholder