Kad gėlės augtų ir klestėtų, joms reikia dėmesio kiekvieną dieną

Dėkojame Smiltelės gatvės 59 namo gyventojai Viktorijai, kuri atsiliepė į „Vakarų ekspreso“ kvietimą ir pasidalino savo kaimynės Virginijos kuriamo gėlyno nuotraukomis.

Ponia Virginija apsidžiaugė žiniasklaidos dėmesiu, pasigyrė, kad visi kaimynai mėgaujasi jos sodinamomis ir prižiūrimomis gėlėmis prie namo ir padeda kurti grožį.

„Kai mano gimtadienis ar kita proga, man skintų gėlių žmonės nedovanoja, tik vazonus. Visi žino mano silpnybę“, - nusijuokė ponia Virginija.

Gėles iš vazonų klaipėdietė perkelia į gėlyną. "Gėlės visą gyvenimą man yra svarbios. Esu kaimo mergaitė, gimiau ir užaugau Kartenoje. Mano mama turėjo gražų gėlyną, kuriame augo senovinės gėlės: ramunės, bijūnai, jurginai. Kartu tas gėles auginome.

Į daugiabutį Smiltelės g. 59 atsikėliau 1992 metais. Apsigyvenau pirmame aukšte, o kieme, po langais, buvo tik statybinės šiukšlės. Su kaimyne jas išvalėme ir pasisodinome abi po laukinę rožę", - pasakojo apie savo gėlyno pradžią ponia Virginija.

Pirmosios rožės, anot pašnekovės, gerai prigijo, ėmė gražiai žydėti, augti, o tada po truputį prie jų moterys ėmė sodinti daugiau gėlių.

Dabar ponia Virginija yra jau garbaus amžiaus senjorė, tačiau gėlėms po langais laiko atrasdavo ir tada, kai dirbo prekyboje, bufete.

„Visada rasdavau laiko gėlėms“, - sako ponia Virginija, kurios puoselėjamas gėlynas dabar tęsiasi palei visą namą.

Gėlyno centre auga hortenzija. Pašnekovė ją meiliai nuotaka vadina, pasakoja, kaip augalas keičia net tris spalvas - nuo baltos iki raudonos. Šalia hortenzijos gražiai žydėjo lelijos, o dabar žiedais džiugina raganės.

„Mano kaimynė, draugė, su kuria gėlyną pradėjome, anksti mirė, bet kitos kaimynės “užsikrėtė„, taip pat vis pasodina ką nors. Aš gėlyną apeinu kiekvieną dieną, nes gėlėms reikia dėmesio, aš jas ir pakalbinu, ir nukarpau nužydėjusias. Kiekvienas augalas, kiekvienas akmenėlis čia mano nuglostytas“, - pasakojo ponia Virginija.

Žiemą, kai gėlyną paslepia sniegas ir tamsa, ponia Virginija sakė savo dėmesiu ir meile anūkus lepinanti. „Jie - tokie pat kaip gėlės“, - meiliai apie vaikus atsiliepia klaipėdietė.

Ponia Virginija gėlyną po Smiltelės g. 59-ojo namo langais puoselėja jau tris dešimtmečius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder