Kaimynų dienos šventimą atideda dėl tako

Ar pažįstate savo kaimynus, ar bent pasisveikinate su jais? Siekiant sumažinti socialinę žmonių atskirtį ir susvetimėjimą paskutinįjį gegužės penktadienį pradėta švęsti Europos kaimynų diena. Šiemet Paupių bendruomenė Kaimynų dienos gegužės 27 d. nešvęs - ji atidedama iki medinio tako tiesimo pabaigtuvių.

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė Regina Baguckienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad jų bendruomenė Kaimynų dieną anksčiau švęsdavo kasmet ir gana išradingai.

Rinkdavosi gyvenamoje teritorijoje lauke, organizuodavo ne tik vaišes, bet ir įvairias sportines varžybas, žaidimus, būdavo švenčiama netgi su muzika ir su šokiais, vykdavo skaniausio pyrago rinkimai ir t. t. „Vykdavo smagūs pasibuvimai, pasikalbėjimai, pasibendravimai“, - pasakojo ponia Regina.

Pernai švęsti nebuvo galima dėl karantino. Pasitenkinta vaizdo įrašu - vieni kaimynai sveikino kitus kaimynus feisbuko paskyroje.

„Šiemet nusprendėme daryti pertrauką. Pastaruoju metu mes susitinkame su kaimynais ir bendraujame tarpusavyje gana dažnai, nes rengiame medinį taką prie Danės upės. Todėl ir nusprendėme atidėti Kaimynų dieną. Kai baigsime tą taką, tada vyks didelis kaimynų susibūrimas, tada atšvęsime ir tako pabaigtuves, ir Kaimynų dieną, nors ir vėliau“, - sakė R. Baguckienė.

Ši bendruomenė parengė projektą „Paupių rajono gyventojų sportui ir pramogai“ ir gavo finansavimą iš Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos. Šio rajono gyventojai rengia medinį taką ir aikštelę, kad jiems būtų patogu prieiti prie Danės upės.

Takas bus ties Joniškės ir Klemiškės gatvių sankryža, toje vietoje, kur Danės upė yra arčiausiai nuo dviračių tako. R. Baguckienė pasakojo, kad gyventojams buvo gauti leidimai tam tikromis valandomis pasiplaukioti Danė upėje, buvo nupirktos lentos, o darbus daro patys.

Šiuo metu takas ir aikštelė jau yra beveik įrengti, dar reikia juos nudažyti, pastatyti suoliuką ir nedidelę skelbimų lentą. Beje, suoliukas nėra perkamas jau padarytas, bendruomenės nariai patys jį daro.

R. Baguckienė negalėjo tiksliai pasakyti, kada bus švenčiamos tako pabaigtuvės ir Kaimynų diena, bet tikisi, kad birželį tie darbai, kurių liko gal kokiai porai kaimynų susibūrimų, bus baigti kitą mėnesį.

Na, o tikrąją Kaimynų dieną, gegužės 27 d., 15-18 val., švęsti klaipėdiečiai kviečiami į Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ kiemą (Kauno g. 49.) Linksminimuisi, dainavimui, šokimui, valgymui, žaidimui bus skirtos 5 erdvės. Pikniko erdvė bus užpildyta blynų bokštu ir visų kaimynų suneštinėmis vaišėmis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder