Kaip atpažinti vilką avies kailyje? 10 manipuliatorių tipų

Kaip atpažinti vilką avies kailyje? 10 manipuliatorių tipų

Iškart pastebimi atviri veidmainiai nėra labai pavojingi. O ką daryti, kai susiduriame su tikrais profesionalais? Yra tokių manipuliatorių tipų, kurių lengvai demaskuoti neįmanoma. Kodėl jie tokie pavojingi ir kaip laiku juos atskleisti, kad nenukentėtume?

 

1. Misteris jautruolis

Šio tipo manipuliatoriai sukuria puikios dvasinės organizacijos žmonių įspūdį. Jie atrodo gilūs, rūpestingi pašnekovai. Toliau bendraujant išryškėja polinkis įsižeisti, iškraipyti faktus, priimti viską giliai į širdį.

Jie gali vangiai dūsauti, gailėti savęs ir reikalauti ypatingo elgesio. Tokio elgesio priežastys yra tėvų dėmesio trūkumas. Tai klasikinės aukos, kurios negavo pakankamai meilės iš tėvų ir dabar jos reikalauja iš kitų, kaltina visus dėl savo kančių ir keršija už nelaimingą vaikystę. Atminkite, kad jūs negalite ištaisyti kitų klaidų.

2. Princesė ant žirnio

Tokio tipo žmonių sunku nepastebėti – jie žino savo vertę, moka elgtis viešumoje, o tai, ko nori, pasiekia pačiais įmantriausiais būdais. Kažkuriuo metu pagaunate save, kad nuolat stengiatės atspėti jų norus, rūpinatės jais, apleisdami savo pačių interesus. Princesės yra kaprizingos ir nėra įpratusios savarankiškai spręsti savo problemų.

Jos nori, kad visi skubėtų joms padėti, saugotų jas nuo didelio ir pavojingo pasaulio ir atliktų tėvų funkciją. Santykiuose su princesėmis nesitikėkite pagarbos ir lygybės, o tik įsakymų ir manipuliacijų, isterijos ir kaprizų. Jei esate pasiruošę atlikti auklės vaidmenį, imkitės jo, bet geriau princesę palikti saugoti jos tėvams drakonams.

3. Tuščiakalbis

Tokio tipo manipuliatoriai kaip fontanas trykšta itin pelningomis ir naudingomis idėjomis, projektais ir planais dešimčiai metų į priekį, gali pasigirti neegzistuojančiais žygdarbiais ir kitų žmonių pasiekimais.

Tai modeliai, kurie siekia kitų asmenų bei stebėtojų dėmesio ir garbinimo. Kodėl jie pavojingi? Nes jie stengiasi įgyvendinti savo svajones kažkieno kito rankomis, perkeldami visus nešvarius darbus ant kitų, priskirdami sau nuopelnus, kurie nėra jų pačių.

Jie gauna dvigubą naudą: jei pavyksta, tampa karaliais, jei ne, kaltina kitus. Jie nežino, kaip prisiimti atsakomybę, laikytis duoto žodžio ar užbaigti tai, ką pradėjo. Jie vengia sunkumų ir kritikos, sukurdami muilo burbulą, kuris sprogs, nutempdamas visus kitus kartu su savimi.

4. Šventuolis

Tokių pažiūrų žmonės geriausiai atsiskleidžia politinio korektiškumo kultūroje. Tai tie patys kovotojai su neteisybę, maištininkai, mitinguotojai, protestuotojai, kurie pasisako už „šventą moralę“ ir smerkia visus, kurie netelpa į jų nustatyto normalumo rėmus.

Jiems nepatinka, kai kas nors jaučiasi gerai, kai kas nors atvirai parodo savo silpnybes ir mėgaujasi malonumais. Jie slapta pavydi laimingiesiems ir patys nori to paties. Savo spintose turi daug skeletų, kuriuos kruopščiai slepia nuo kitų.

Tikrasis jų veidas atsiskleidžia per niekinantį požiūrį į žemesnio statuso žmones, empatijos stoką, kategoriškus įsitikinimus. Tokio elgesio šaknys – per didelės bausmės vaikystėje už laisvo gyvenimo būdo siekį. Jie turėjo slopinti savo troškimus, kad būtų priimti ir mylimi savo šeimos.

5. Gelbėtojas

Ar tikrai žmogus, pasiruošęs dėl artimo nusivilkti paskutinius marškinius, gali būti manipuliatorius? Dar ir kaip! Tokie žmonės gelbėtojai atrodo tobuli tik todėl, kad imasi spręsti kitų problemas, aktyviai padeda ir rūpinasi kitų patogumu bei saugumu. Neapsigaukite. Kai tik norėsite parodyti šiek tiek nepriklausomybės, pamiršite padėkoti tūkstančius kartų, gelbėtojas įnirš.

Tokio tipo manipuliatorių gyvenimo stilius – bandymas išlaikyti valdžią, jaustis reikalingais ir svarbiais bei kontroliuoti kitus. Jie nemoka gyventi sau, todėl kišasi į kitų likimus, duoda neprašytus patarimus ir negirdi kitų išsakomų tikrųjų troškimų. Pabandykite jų atsikratyti – būsite sugniuždyti kaltės jausmo ir išvadinti beširdžiais despotais.

6. Kovotojas prieš valdžią

Kaip juos atpažinti? Tokie manipuliatoriai mėgsta maištauti prieš sistemą, aktyviai smerkti valdžią, pasisako už aukštus moralės principus ir įkvepia žmones griauti primestus idealus. Pasigilinus paaiškėja, kad kovoti juos skatina ne nuoširdūs impulsai, o valdžios troškulys, paaugliškos iliuzijos, konfliktinis charakteris. Kovotojai netoleruoja kritikos ir jaučiasi aukštesni už „pilkąją masę“.

Jie nemėgsta dirbti kitų nustatytomis sąlygomis; jie yra peštukai, priešgyniautojai ir kritikai, įstrigę brendimo amžiuje. Kažkada vienas iš tėvų juos labai nuvylė, dabar jie niekuo nepasitiki (ypač valdžia), keršija, stengiasi parodyti save geresnėje šviesoje, nei yra iš tikrųjų. Šalia jų teks žaisti pagal jų taisykles ir palaikyti bet kokias iniciatyvas, nes maištininkui reikia pritariančiųjų o ne savo nuomonę turinčių individų.

7. Vaikščiojanti katastrofa

Iš pradžių jus patrauks šio žmogaus žavesys, daugybė linksmų istorijų iš jo gyvenimo, šmaikščių juokelių, kol jūsų neįtrauks į bėdą. Šio tipo žmonės iš nemalonumų neišsikapsto niekad, jiems nuolat kas nors nutinka, juos reikia aktyviai gelbėti.

Po vienos nelaimės ištinka kita, o „vaikščiojanti katastrofa“ net nebando keisti savo elgesio – patenka iš vienos bėdos į kitą, kelia skandalus, ima konfliktuoti. Kentėdami tokie žmonės jaučiasi gyvi, sulaukia draugų dėmesio, palaikymo, įsijautimo į jų būseną.

Kol jie yra dugne, visi aplink juos laksto, užjaučia juos. Jie gali ramiai skandinti savo problemas alkoholyje, jaustis išskirtiniai su savo nelaimėmis. Bet kam jums reikalinga tokia našta?

8. Žavingas melagis

Sutikus tokio tipo manipuliatorių, lengva ištirpti. Jie yra mandagūs, malonūs, nekonfliktuojantys žmonės, kurie visada nusileidžia, šypsodamiesi palaiko bet kokią iniciatyvą ir moka sakyti komplimentus.

Tik vėliau paaiškėja, kad nekenksmingas žavuolis negražiai apie jus kalbėjo su kolegomis, paskundė jus savo viršininkui, prisiėmė jūsų nuopelnus ar sužlugdė projektą, prie kurio dirbote šešis mėnesius.

Šio tipo manipuliatoriai puikiai įvaldę pasyviai agresyvias technikas, meistriškai užsiima sabotažu, „pamiršta“ duotus pažadus, dažnai keičia kaukes, prisitaikydami prie naujų žmonių. Vaikystėje jiems teko laviruoti, kad apsisaugotų nuo reiklių tėvų ir išgyventų nesveikoje šeimyninėje atmosferoje. Dabar jie puola visus, kurie pastoja jiems kelią.

9. Nerimastingas perfekcionistas

Šio tipo manipuliatorių privalumai – sugebėjimas dirbti be poilsio ar savaitgalių, orientacija į tobulą projekto užbaigimą ir įspūdingas darbingumas. Kita medalio pusė – jie greitai perdega, savo reikalavimais ir nerimu nuodija kolektyvo atmosferą, o, tapę viršininkais, muštruoja savo pavaldinius, neklauso jų, nesugeba tinkamai paskirstyti užduočių. Kodėl jie klasifikuojami kaip kenksmingi manipuliatoriai?

Mat jie siekia valdžios, jie nori visiškai kontroliuoti kitus, kad patenkintų savo egoizmą. Jų pačių ambicijos svarbesnės už komandos interesus, jie niekuo nepasitiki, dėl savo klaidų kaltina kitus, o po trumpos sėkmės pasiekia visišką fiasko.

10. Seksualinis medžiotojas

Šio tipo manipuliatoriai visur įžvelgia erotines potekstes. Seksu jie naudojasi kaip galimybe įsitvirtinti ir įgyti galią. Užimdami vadovaujančias pareigas, jie painioja darbą ir malonumą, piktnaudžiauja savo padėtimi, skiria premijas ir paaukštinimus per lovą.

Jie garsėja savo skandalingais romanais. Kuo vyresni jie tampa, tuo aktyviau medžioja jaunesnės kartos asmenis, siekdami sužadinti savo jausmus. Jų sekso manija gali būti siejama su praeities traumomis, vaikystėje juos galėjo tvirkinti tėvai ar kiti reikšmingi suaugusieji, o tai juose suformavo iškreiptą supratimą apie santykius, kurių jie negali atsieti nuo sekso.

Kai jie jaučiasi nepatrauklūs ir seksualiai nekompetentingi, jie tampa prislėgti, virsta piktais ir nevaldomais tironais. Be jokios abejonės, geriau nuo tokių tipų atsiriboti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder