Kaip nepalūžti vienam auginant vaiką

Konsultacijų metu tenka išklausyti daugybę į neviltį puolusių vienišų tėvų, kurie natūraliai nerimauja dėl savo vaikų ateities.

Dažnai tenka girdėti tokio ir panašaus pobūdžio skaudžių išgyvenimų: „Aš jaučiuosi toks vienišas ir niekam tikęs, ypač kai vaikas neklauso…“, „Mano vaikas neturi priešingos lyties modelio, kaip jam seksis adaptuotis gyvenime?“, „Gal mano vaikas pyks ant manęs dėl to, kad neturi abiejų tėvų?“, „Aš jaučiuosi kalta (-as), kad negaliu pakankamai laiko skirti savo vaikui, nes reikia daug dirbti?“, ir pan.

Vaiko auginimas yra vienas iš svarbiausių ir sunkiausių įsipareigojimų pasaulyje, tačiau kartu ir pilnas nuostabių galimybių. Be abejo, vienišiems tėvams dažnai šis kelias daug sunkesnis bei sudėtingesnis, nes rūpesčių našta ir atsakomybė gula ant vieno pečių.

Natūraliai kyla klausimas: kaip nepalūžti, kaip ištverti sunkią minutę, kaip surasti savų, efektyvesnių, bendravimo su savo augančiu vaiku būdų?

Žinia, sėkmingas gyvenimas - tai pusiausvyros palaikymo procesas. Vienišam tėvui ar motinai tai ypač svarbu, t. y. išlaikyti dvasinę pusiausvyrą. Vienintelis būdas išlaikyti dvasinę bei emocinę pusiausvyrą, kuri leistų kuo geriau pasirūpinti net ir savo vaiku - tai pirmiausia pasirūpinti savo psichologine sveikata.

Štai keletas pasiūlymų, kurie galėtų vienišiems tėvams padėti jų pasirinktame nelengvame kelyje:

  • • atminkite: audrų ir saulėtekių yra kiekvieno žmogaus gyvenime. Tad Jums šiuo sunkiu periodu reikia „šviesių akių“ tam, kad matytumėte tiesą apie save, savo vaikus ir savo esamą situaciją. Kartais Jūsų problemos gali atrodyti neišsprendžiamos. Tačiau dramatizuojantis galvojimas šiuo periodu - ne pats geriausias pagalbininkas. Tad, norėdami išgyventi, turite remtis tik tuo, ką randate gero savo gyvenime. Turite sutelkti dėmesį į savo stipriąsias puses ir savo vaiko grožį. Galite net pabandyti surašyti sau savo ir savo vaiko stipriųjų bruožų sąrašą. Tai būtų abiem lyg ramstis.
  • • prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą ir ugdykitės pozityvų požiūrį į gyvenimą. Jis tiesiog būtinas, kad išgyventumėte, ir mokykite savo vaiką nepasiduoti iškilus sunkumams. Atminkite: šiuo periodu Jūs jam - didžiausias pavyzdys. Neatsipalaiduokite išskysdami bei verkšlendami.
  • • ugdykite teigiamą savęs vertinimą, nes tai - raktas į laimę.
  • • pasirūpinkite savo paties fizine ir dvasine savijauta, nes priešingu atveju už savęs negailestingą alinimą galite brangiai sumokėti - tai liga. Mes vaikams reikalingi sveiki ir gyvybingi.
  • • raskite laiko savo vaikui, bendravimui su juo, palaikykite kuo geresnius tarpusavio santykius. Tai neįkainojama vertybė Jums abiem. Sakoma, kad gerai savijautai palaikyti reikia mažiausiai aštuonių apsikabinimų per dieną. Pasidžiaukite visais apkabinimais ir bučiniais, kuriuos galite gauti iš savo vaikų! Pasistenkite bendraudami gerai pasijuokti kartu su jais, nes tai praskaidrina net niūriausius gyvenimo momentus.
  • • būtinai laikykitės savo moralinių standartų, kuriais tikite, tam, kad lengviau būtų vairuoti savo gyvenimą norima linkme, kad netaptumėte kitų „aukomis“.
  • • bendraukite su tais žmonėmis, kurie Jus palaiko. Atsisakykite žlugdančių „nedraugų“.

Gyvenkite, kiek galite, pilnakraujį, normalų gyvenimą, nesistengdami karštligiškai ieškoti naujo partnerio, nes rezultatas dažnai būna atvirkštinis. Tiesiog gyvenkite ir džiaukitės tuo, ką jau turite… Realu tai, kas šalia - tai vaikai bei artimieji. Jiems ir skirkite savo laiką bei dėmesį.

Užuot nerimavę, pasikliaukite likimu. Nerimaudami prarandate laiką ir įgyjate opų. Nepriklausomai nuo Jūsų požiūrio į gyvenimą, likimas dažnai suteikia Jums jėgų, kai jų labiausiai reikia. Tai ypač gerai apibūdina Anoniminių Alkoholikų filosofija: „Gyvenk ir leisk Dievui pasirūpinti dalykais, kurių negali tvarkyti.“

Tiesa, kad vienišam tėvui iškylantys reikalavimai yra dvigubai didesni nei tėvams, kurie gyvena kartu ir augina vaikus. Tačiau prisiminkite - ir Jūsų džiaugsmas gali būti dvigubai didesnis.

Tiesiog norint efektyviai spręsti problemas ir sėkmingai pakelti išbandymus auginant vaiką vienam gali prireikti: daugiau drąsos, daugiau kantrybės, daugiau energijos ir vaizduotės, ir visuomet reikės svarbiausio dalyko - realizmo.

Tad stiprybės Jums Jūsų nelengvame, bet labai svarbiame kelyje!

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder