Belaukiant švenčių: kaip išsirinkti ir prižiūrėti kalėdinę eglutę?

Kalėdų eglutės namuose: dirbtines dažniausiai puošia jaunimas, vyresnieji renkasi ir gyvas, ir šakas

Nenumaldomai artėjantis gruodis ir su kiekviena diena vis ilgėjantys vakarai skatina susikurti gerų emocijų ir papuošti namus Kalėdoms. Apklausa atskleidžia, kad artėjant šventėms namus puošia absoliuti dauguma – net 97 proc. Lietuvos gyventojų.

Tiesa, namų dekoro būdai tarp skirtingo amžiaus apklaustųjų išsiskiria.

Gyva eglė – Kalėdų simbolis

„Kokie svarbiausi papuošimai būna Jūsų namuose?“ – tokį klausimą „Lidl Lietuva“ uždavė reprezentatyvioje gyventojų apklausoje, kurią įgyvendino kartu su rinkos tyrimų bendrove „Norstat“.

Į šį klausimą žmonės galėjo pasirinkti ne vieną, o keletą jiems tinkančių atsakymų. Žvelgiant į apibendrintus apklausos duomenis matyti, kad populiariausias namų puošybos elementas yra tradicinis – gyva eglutė.

„Tokie rezultatai nebuvo netikėti, gyva eglutė yra tikras Kalėdų simbolis. Ją namuose puošia net 43 proc. apklaustųjų. Toliau favoritų sąraše rikiuojasi dirbtinė eglutė, ją puošia kiek daugiau nei kas trečias Lietuvos gyventojas, o daugmaž kas ketvirtas namuose puošia eglės šakas“, – sako „Lidl Lietuva“ Rinkodaros departamento vadovė Kristina Mažeikytė.

Būtent patys ištikimiausi tradicinių Kalėdų gerbėjai jau nuo lapkričio 24 dienos „Lidl“ parduotuvėse visoje Lietuvoje gali įsigyti ir lietuviškų eglių (nuo 11,99 Eur) ir skirtingų aukščių kaukazinių kėnių (nuo 19,99 Eur) – tokiomis eglutėmis galima džiaugtis ilgiau, o pavasarį persodinti.

Z kartos pasirinkimas – dirbtinė eglė

Išskaidžius apklausos duomenis pagal amžių, išryškėjo ir kartų skirtumai. Amžiaus grupėje nuo 18 iki 24 metų, užtikrintai pirmauja dirbtinė eglė. Ją puošia kas antras jaunuolis.

„Galima tik spėlioti, ar tokį sprendimą lemia finansiniai motyvai, kuomet vieną kartą nupirkta eglutė gali būti naudojama metai iš metų, o galbūt tokį pasirinkimą lemia ir jaunimo užsidegimas tvarumo idėjomis, siekiant mažinti vartojimą, ir vieną nupirktą daiktą naudoti kelerius metus iš eilės“, – sako K. Mažeikytė.

Be to, anot K. Mažeikytės, „Lidl“ parduotuvėse visos eglutės pardavinėjamos ne kirstos, o augintos arba įsodintos vazonuose, taigi tinkamai jomis rūpinantis, eglučių žaluma galėsite džiaugtis ne tik švenčių metu, bet ir po jų, jei po žiemos jas rūpestingai persodinsite.

Brandūs žmonės puošiasi gausiau

Apklausos rezultatai atskleidžia, kad vyresni žmonės yra linkę namus puošti gausiau. Ypač tai būdinga žmonėms 45-64 m. amžiaus grupėje, kurioje bendri namų puošybos rezultatai perkopė 100 proc. ir siekė atitinkamai 128 ir 129 proc.

„Tokie rezultatai rodo, jog vyresni žmonės, vietoj to, jog rinktųsi ką puošti: ar eglę, ar jos šakas, dažnai namuose pasipuošia ir tai, ir tai“, – sako „Lidl Lietuva“ Rinkodaros departamento vadovė.

Vyresni žmonės ne tik puošiasi gausiau, bet ir šventiniu laikotarpiu džiaugiasi labiau: į klausimą „Kas Jus šventiniu laikotarpiu erzina labiausiai?“, žmonės, vyresni nei 45 m., atsakymo variantą „Niekas neerzina“ rinkosi dvigubai dažniau, nei jaunesnės amžiaus grupės.

„Žvelgiant į tokius apklausos rezultatus galima pasimokyti iš vyresnių žmonių ir namus pasipuošus gausiau, šventiniu laikotarpiu erzintis mažiau“, – su šypsena pataria K. Mažeikytė.

Ji taip pat priduria, kad kaip tik šią savaitę į visas „Lidl“ parduotuves atkeliavo kalėdiniai papuošimai, kurie padės sukurti šventinę nuotaiką jau dabar – nuo papuošimų eglėms, iki jaukumą sukursiančių žvakių, advento kalendorių ar kitų kalėdinių dekoracijų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder