Kalėdų iš Teatro aikštės nepavogs

Dėl pačiame uostamiesčio centre prasidėjusios Teatro gatvės rekonstrukcijos kilo reali grėsmė tradiciškai Teatro aikštėje vykstantiems šventiniams Kalėdų renginiams. Nors jau ne tik svarstyta apie jų perkėlimą į kitą vietą, bet ir parinktos galimos alternatyvos, Kalėdos niekur neišsikraustys ir jų dvasia iš uostamiesčio širdies neišnyks. Tačiau visuotinio taupymo laikais šventė vyks trumpiau ir ne tokioje ryškioje šviesoje.

Klaipėda jau pradeda galvoti apie artėjančias didžiąsias metų šventes. Surengti pasitarimai dėl kalėdinių-naujametinių renginių ciklo organizavimo bei miesto kalėdinio ir naujametinio papuošimo.

Paklaustas, ar ne per anksti kalbėti apie Kalėdas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad nežinia, kiek čia yra anksti, tačiau svarstyti klausimai yra esminiai ir net konceptualūs.

"Prasideda Teatro gatvės rekonstrukcija. Darbus planuojama baigti iki kitų metų vasaros. Tad klausimas yra esminis. Kur Kalėdos, jų renginiai ir visas šventinis epicentras bus Klaipėdoje?

Kalbėta apie tai, ar pavyktų gatvės rekonstrukciją suderinti su renginiais, kurie aikštėje vyks nuo gruodžio mėnesio pradžios iki kitų metų sausio mėnesio pradžios.

Darbų metu visa Teatro gatvės teritorija, nuo Žvejų gatvės iki Turgaus gatvės, bus aptverta tvora. Tarėmės, ar įmanoma visa tai suderinti, ar jau laikas kalbėti apie kalėdinių renginių epicentro perkėlimą į kitą vietą.

Jau pasiūlytos ir kelios galimos alternatyvos. Viena jų - Atgimimo aikštė", - sakė V. Grubliauskas.

Nuotoliniu būdu vykusiame pasitarime dalyvavo Klaipėdos meras, uostamiesčio Savivaldybės administracijos vadovai ir Teatro gatvę rekonstruosiančios Plungės bendrovės VVARFF atstovai.

Pasak V. Grubliausko, pirmiausiai nuspręsta, kad jokiu būdu negalima stabdyti ar kaip kitaip daryti įtaką miestui labai svarbios gatvės rekonstrukcijai.

„Darbai Teatro gatvėje privalo būti baigti kuo greičiau ir anksčiau. Ir vykti be jokių trukdymų. Tiek dėl nepatogumų verslui, tiek dėl artėjančio kitų metų turizmo sezono“, - patikino Klaipėdos meras.

VVARFF atstovai klaipėdiečių ir miesto valdžios nenuliūdino.

"Rangovai užtikrino, jog tai, kas vyks Teatro gatvėje, galima suderinti su tuo, kas vyks Teatro aikštėje. Į tvoras bus galima atremti kalėdinius namelius. Susidarys gražesnis vaizdas ir bus užstoti gatvės rekonstrukcijos darbai.

Sutarta, kad šventiniams renginiams netrukdys ir pėdsakų nepaliks darbo dienomis važinėjantis darbinis transportas. Ypač tai svarbu savaitgaliais. Net techniką iš gatvės bus galima patraukti į kitą vietą.

Rangovų požiūris yra labai geranoriškas. Nors iki susitikimo pradžios dar vyko diskusija, ar perkelsime Kalėdas, ar ne, dabar klausimų nekyla.

Neatsirado Grinčo, kuris iš Teatro aikštės pavogtų Kalėdas. Jos vyks įprastoje klaipėdiečiams ir miesto svečiams vietoje.

NEUŽGES. Klaipėdos miestas per gražiausias metų šventes taupys. Kaip įprastai šviesu bus tik Teatro aikštėje. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

NEUŽGES. Klaipėdos miestas per gražiausias metų šventes taupys. Kaip įprastai šviesu bus tik Teatro aikštėje. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Aptarėme ir kitų metų Sausio 15-osios renginius, kai minėsime Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį. Juk vyks ir prefektūros šturmo inscenizacija. Jokių didelių komplikacijų nekils. Tuo labiau, kad bus sekmadienis", - neslėpė optimizmo V. Grubliauskas.

Susitikimo metu kalbėta ir apie būsimų šventinių renginių koncepcijas. Ne tik kalėdinių, bet ir tradicinio Šviesų festivalio.

„Privalome nepamiršti, kokiu laikmečiu gyvename, ir to, kad visas pasaulis eina į energetinio taupymo sprendimus. Paprašiau, kad “Klaipėdos šventės" pristatytų koncepciją, kaip šiuos renginius įsivaizduoja.

Kad ir kokie būtų sprendimai, jie negali atrodyti kaip puota maro metu. Juk klausimas iškilęs, net sakyčiau, egzistencinis - būti ar nebūti. O jei būti, tai kaip būti ir kokios šventės turi būti.

Kada pasaulyje viskas temsta, švęsti įprastinėje šviesoje būtų keistoka ir nesuprantama. Esame priversti ieškoti sprendimo būdų ir resursų, kad nepasinertume į visišką tamsą", - neabejojo Klaipėdos meras V. Grubliauskas.

Nors dar tik tariamasi, kaip taupyti, pirmieji sprendimo būdai jau aiškūs.

"Trumpinsime šventinį laikotarpį. Nuo 45 dienų iki ne daugiau nei 30. Nors elektra brangs net keturis kartus, reikės tilpti į praėjusiųjų metų biudžetą. Kiek pamenu, apie 150 tūkst. eurų.

Mūsų prioritetas yra ne labai ryškiai šviečiančios ištisinės miesto gatvės, o bendruomenių įvardytų teritorijų ir gyvenamųjų mikrorajonų apšvietimas.

Teatro aikštėje, kurioje vyks pagrindiniai kalėdiniai renginiai, šviesa nebus pritemdyta. Joje nelabai yra kur taupyti. Papuošta bus ir Sausio 15-osios gatvė. Turi matytis, kad miestas švenčia ir Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį.

Nors galutiniai sprendimai dar nepriimti, Klaipėda bus tų Savivaldybių būryje, kurios ieškos ir imsis visų galimų taupymo resursų, kad ir kaip norėtųsi daugiau šviesos", - patikino Klaipėdos meras V. Grubliauskas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder