Kas yra ištuštėjusio lizdo sindromas?

Ištuštėjusio lizdo sindromas – tai ištisas emocijų kompleksas. Jis gali apimti sumišimą, netekties ir tuštumos jausmą, liūdesį, nuobodulį, nerimą, vienatvės jausmą, baimę dėl ateities ir pan.

Yra mažiausiai trys šios būsenos priežastys.

Tėvai nebeturi kuo rūpintis

Tiksliau, iš pradžių jiems taip atrodo. Vaiko auklėjimas ir rūpinimasis juo užėmė daug laiko, o kažkieno pasaulio paveiksle tai gali būti netgi pagrindinė gyvenimo prasmė.

Tačiau dabar vaikas yra suaugęs ir pats pasirūpina savo poreikiais, o tėvams atsilaisvino daug laiko ir energijos. Ir jie dar nežino, kur visa tai dėti, todėl jaučiasi pasimetę ir sutrikę.

Tėvai pasiilgsta ir nerimauja

Jų pats artimiausias žmogus dabar gyvena kažkur toli, visiškai neaišku, kuo užsiima ir su kuo bendrauja. O ką, jei įsivels į kokius nors nemalonumus? O ką, jei pateks į bėdą?

Be to, jis nebevakarieniauja kartu su tėvais prie to paties stalo, neužsiima bendrais buities darbais, nežiūri kartu su tėvais televizoriaus, nesipyksta su gimdytojais dėl kasdienių smulkmenų. Jį užauginę žmonės ilgisi ir nori praleisti daugiau laiko su „pabėgėliais”.

Tėvai neturi savo gyvenimo

Jei absoliučiai visą laiką jie skyrė darbui ir vaikams, neįsigijo įdomaus pomėgio, neturi nei svajonių, nei planų, nei šeimos draugų, su kuriais malonu leisti laisvalaikį, tai vaikui „pabėgus”, jiems gali būti ypatingai sunku.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder