Klaipėda

Klaipėda bendradarbiaus su Mersinu? (3)

Klaipėdos miesto meras trečiadienio popietę dalyvavo nuotoliniame susitikime su Turkijos miesto Mersino atstovais, kuriame aptarė galimybę dalyvauti ES projektuose, bendradarbiaujant aplinkosaugos, jūros užterštumo ir žaliosios krypties srityse.

Dar 2017 metais Klaipėda užmezgė ryšius su Mersinu. Tuomet buvo pasirašytas ketinimų bendradarbiauti protokolas, o šiuo metu Mersino atstovai kreipėsi į Klaipėdą dėl galimybės dalyvauti ES projektuose.

Mersinas turi galimybę dalyvauti projekte „Žaliosios klimato kaitos kryptys žaliosios Europos kontekste“, tačiau jiems reikalingas partneris iš ES.

„Šio pasitarimo metu apie bendradarbiavimo galimybes aplinkosaugos, jūros užterštumo ir žaliosios krypties srityse jau buvo kalbama gerokai konkrečiau. Buvo sudėlioti galimi sąlyčio taškai, kur miestas galėtų su Mersinu bendradarbiauti projektą įgyvendinant. Laiko dar yra iki kovo 1 dienos, tad galutiniai taškai dar nesudėti“, - tikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak mero, Klaipėda turi geras galimybes pateisinti lūkestį dėl galimos partnerystės su Mersinu, taip pat Klaipėda turi ir išskirtinių uostamiesčio aplinkybių: uostą, jūrą ir iš to kylančias problematikas, kas aktualu ir Mersinui.

„Manau, kad dar šiais metais galime kalbėti apie absoliučiai visapusišką santykių užmezgimą tarp Klaipėdos ir Mersino. Manau, kad Klaipėdai tai būtų tikrai didžiulė galimybė ir potencialas. Mersinas - milijoninis miestas, vienas didžiausių Turkijos uostų“, - sakė V. Grubliauskas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder