Klaipėda Naujuosius metus pasitiko be baisumų

Kriminalinių įvykių suvestinės liudija, kad klaipėdiečiai išmoko pasitikti Naujuosius metus negurindami vieni kitiems nosių ir nedarydami sunkių nusikaltimų. Tačiau alkoholis, kaip ir įprastai per didžiausias metų šventes, liejosi laisvai. Medikų pagalbos prireikė ne tik jo padauginusiems suaugusiesiems. Daugiausiai darbo iš 2022-ųjų žengiant į 2023-iuosius turėjo uostamiesčio ugniagesiai.

Naujųjų metų šventė prabėgo labai greitai, nes jų sutikimui duotos tik dvi savaitgalio dienos. Ir per jas niekur nedingo mintis, kad jau pirmadienio rytą vėl teks traukti į darbus.

Bet, nors ir atrodė, jog dėl šios priežasties naktį iš šeštadienio į sekmadienį į linksmybes ir siautulį bus pasinerta ne tik visa galva, bet ir be galvos, blogiausi nuogąstavimai nepasitvirtino.

Vertindami Naujųjų pasitikimą, pajūrio specialiųjų tarnybų atstovai kone vienbalsiai tikino, kad šventė buvo gana rami.

Smurtavo namuose

Paskutinės praėjusiųjų metų ir pirmosios šių metų paros kriminalinių įvykių suvestinė neišgąsdino. Klaipėdos apskrities VPK pareigūnų duomenimis, Naujųjų metų sutikimo savaitgalis uostamiestyje ir visoje apskrityje praėjo gana ramiai.

Gruodžio 31 d. ir sausio 1 d. visoje Klaipėdos apskrityje pradėti 27 ikiteisminiai tyrimai. Devyni iš jų - uostamiestyje.

Prieš metus apskrityje pradėti 33 ikiteisminiai tyrimai. Uostamiestyje - 17.

"Didesnių masinių incidentų ar incidentų, susijusių su pirotechnikos priemonių naudojimu, sutinkant 2023 metus neužfiksuota.

Savaitgalį vyravo pranešimai, gauti dėl smurto artimoje aplinkoje„, - “Vakarų ekspresui" sakė Klaipėdos apskrities VPK atstovė Andromeda Grauslienė.

Neblaivūs vyrai moteris mušė uostamiestyje, Palangoje ir Plungėje. Dalis nukentėjusiųjų taip pat buvo apsvaigusios nuo alkoholio.

Dailiosios lyties atstovės skolingos neliko. Pirmosios šių metų dienos rytą Doviluose (Klaipėdos rajonas) susipyko sunkiai apgirtę skirtingo amžiaus sugyventiniai. Ūkiniame pastate griebusi į ranką puodelio šukę, 56 metų moteris ja sužalojo 43 metų vyro koją.

Sulaikytai ir į areštinę uždarytai smurtautojai nustatytas beveik 3 alkoholio promilių girtumas - 2,97 prom. Nukentėjusysis buvo tik šiek tiek blaivesnis (2,67 prom.).

Vairavo girti

Šventinio savaitgalio metu pajūryje vykdyta ypač sustiprinta vairuotojų blaivumo kontrolė.

„Nors pareigūnai nuolat akcentuoja, kad neblaivūs vairuotojai kelia didžiulį pavojų sau ir aplinkiniams, linkusių rizikuoti vis dar atsiranda“, - liūdnai konstatavo A. Grauslienė.

Per šeštadienį ir sekmadienį sustabdyti penki vairuotojai, kuriems nustatytas didesnis nei 1,51 alkoholio promilės neblaivumas. Visų jų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai ir gresia baudžiamoji atsakomybė.

Labiausiai sausio 1-osios pavakarę pasižymėjo Palangoje įkliuvęs 38 metų „Renault Laguna“ vairuotojas. Apie 16.05 val. gautas pranešimas, kad šis lengvasis automobilis bando išvažiuoti iš kiemo Taikos gatvėje.

Operatyviai atvykę pareigūnai vyrą sulaikė ir nuvežė į Palangos miesto policijos komisariatą. Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis - į alkotesterį įpūtė 3,25 alkoholio promilės.

NEDELSĖ. Nors Naujuosius metus uostamiesčio širdyje esančioje Teatro aikštėje sutiko daugybė žmonių, pasibaigus vidurnaktį prasidėjusiam lazerių šou, nereikėjo ilgai laukti, kad senamiesčio gatvės vėl ištuštėtų. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

NEDELSĖ. Nors Naujuosius metus uostamiesčio širdyje esančioje Teatro aikštėje sutiko daugybė žmonių, pasibaigus vidurnaktį prasidėjusiam lazerių šou, nereikėjo ilgai laukti, kad senamiesčio gatvės vėl ištuštėtų. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

NEDELSĖ. Nors Naujuosius metus uostamiesčio širdyje esančioje Teatro aikštėje sutiko daugybė žmonių, pasibaigus vidurnaktį prasidėjusiam lazerių šou, nereikėjo ilgai laukti, kad senamiesčio gatvės vėl ištuštėtų. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

„Užkando“ vaistais

Naujųjų metų pasitikimo linksmybių neatlaikę klaipėdiečiai į uostamiesčio medikų rankas plaukti pradėjo šeštadienio pavakarę. Tądien greitoji sulaukė apie 10 procentų daugiau iškvietimų, nei įprasto savaitgalio šeštadienį.

Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotojos Nijolės Dambrauskienės teigimu, net penktadalį visų „šventinių“ iškvietimų sudarė gauti dėl apsinuodijimų alkoholiu ir medikamentais.

"Šeštadienį vakarėjant labai aktyviai pradėjo švęsti. Didesnių traumų, išskyrus nukentėjusių dviejose gaisruose, nebuvo.

Daug apsinuodijimo alkoholiu ir medikamentais atvejų. Matyt, Lietuvoje dar labai trūksta psichologinių momentų, kad žmonės elgtųsi ramiau ir atsakingiau.

Netrūksta sudirgusių ir panikuojančių, kurie raminasi alkoholiu. O, kai jis nepadeda, griebiasi medikamentų.

Tiek moterys, tiek vyrai. Nuo 26 iki 70 metų amžiaus", - sakė N. Dambrauskienė.

Į Vaikų ligoninę pristatytas ir vienas girtas nepilnametis. Gatvėje rastas penkiolikmetis juo apsinuodijo taip stipriai, kad net prarado sąmonę.

Pleškėjo atliekų konteineriai

Daugiausiai darbo šventinį savaitgalį ir konkrečiai naujametinę naktį turėjo Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai.

Vos tik prasidėjo 2023-ieji, uostamiestyje teko gesinti net 14 atliekų konteinerių. Įtariama, kad vis jie užsidegė dėl pirotechnikos priemonių, kurios į juos galėjo būti sumestos, tyčia ar ne, neužgesintos.

Metai labai liūdnai prasidėjo Klaipėdos rajone gyvenančiai šeimai. Sausio 1-ąją (apie 13.25 val.) Budrikų kaime stovinčio vieno aukšto su mansarda mūrinio individualaus namo katilinėje sprogo kieto kuro katilas.

Sprogimo banga išvertė garažo vartus. Per katilinėje kilusį gaisrą apdegė namų apyvokos daiktai, aprūko lubos ir sienos.

Stiprus vėjas uostamiestyje ir Klaipėdos rajone nuvertė tris medžius. Ugniagesiai kviesti juos pašalinti.

Degė trys bendrabučiai

Per pačioje Klaipėdoje šeštadienio vakarą ir sekmadienio naktį bei pavakarę kilusius tris gaisrus nukentėjo keli žmonės. Jie nežymiai apdegė.

Pasak Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresniojo specialisto Mindaugo Jovaišos, visi šie gaisrai kilo bendrabučiuose.

Gruodžio 31-ąją, apie 19.06 val., pranešta, kad dega Debreceno gatvėje stovintis bendrabutis. Ugniagesiams atvykus į nelaimės vietą, pro antrajame aukšte esančio kambario langą veržėsi atvira liepsna.

Į butą skirtingais keliais su kvėpavimo organų apsaugos aparatais pateko dvi gaisrininkų grandys. Viena įėjo per laiptinę, kita lipo ištraukiamomis kopėčiomis.

Degusiame bute rasta ir į lauką išnešta moteris.

Po greitosios medicininės pagalbos brigados medikų suteiktos pagalbos ji nuvežta į Respublikinę Klaipėdos ligoninę. Nukentėjusiajai diagnozuoti rankų ir veido nudegimai. Dar du vyrai iš degusio buto išėjo patys.

Gaisras kilo 45 kvadratinių metrų ploto kambaryje, kuriame autonominio dūmų detektoriaus nebuvo. Jo metu apdegė baldai, aprūko kambario sienos bei lubos, stipriai uždūmintas bendro naudojimo bendrabučio koridorius.

Praėjus vos 11 naujųjų metų minučių, užsidegė butas Taikos prospekte stovinčio bendrabučio ketvirtajame aukšte. Iš jo išneštas vienas nukentėjęs gyventojas. Iš gretimų butų evakuoti septyni žmonės. Kambaryje degė lova ir patalynė. Įtariama, kad gaisras galėjo kilti dėl neatsargaus rūkymo.

Sausio 1-osios pavakarę ugniagesiai pietinėje uostamiesčio dalyje gesino atviroje teritorijoje uždegtą laužą ir pastebėjo gaisrą Statybininkų prospekte stovinčiame bendrabutyje.

Bendrabučio, kuriame gyvena daug užsieniečių, bendrojo naudojimo balkone degė vaikiškas vežimėlis ar lagaminas. Gaisras užgesintas panaudojus du miltelinius gesintuvus, patalpos išvėdintos. Apdegė vienas kvadratinis metras sienos, lubos, grindys, palangė ir langas.

M. Jovaišos teigimu, įsijungus priešgaisrinei signalizacijai iš pastato išėjo 50 gyventojų.

Neatmetama galimybė, jog gaisras šiame bendrabutyje galėjo būti sukeltas ir tyčia.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder