Klaipėdą populiarins kelio ženklais

(2)

Jūrų uosto vartų šiaurinį molą ir Klaipėdos senamiestį siekiama pripažinti reikšmingais lankytinais objektais. Tikimasi, kad įrengus papildomus informacinius kelio ženklus su nuorodomis, bus padidintas viso uostamiesčio žinomumas ir pasiekiamumas.

Po Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos komitetus keliauja Tarybos sprendimo „Dėl lankytinų vietų pavadinimų patvirtinimo“ projektas. Miesto valdžioje esančių politikų prašoma pritarti informacinių kelio ženklų su nuoroda į šiaurinį molą ir senamiestį, kaip lankytinus objektus, įrengimui.

Kadangi šios lankytinos vietos nėra priskirtos UNESCO pasaulio paveldo vietovėms, nėra nekilnojamieji valstybės saugomi objektai ir įregistruoti kultūros vertybių registre ar objektai, taip pat registruoti saugomų teritorijų valstybės kadastre, toks sprendimas yra Savivaldybės tarybos prerogatyva.

Tokiu sprendimu tikimasi nušauti du zuikius.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros grupės vadovės Jūratės Sokolovos, papildoma informacija ne tik padidintų žinomų lankytinų vietų mieste ir uostamiesčio svečių skaičių bei prisidėtų prie Klaipėdos prestižo augimo, bet ir pasitarnautų eismo saugumui Melnragėje bei joje įsikūrusių klaipėdiečių gyvenimo kokybei.

Melnragės bendruomenė nuolat skundžiasi dėl Molo ir Vėtros gatvėmis link šiaurinio molo važinėjančių automobilių bei motociklų keliamo triukšmo, ypač naktį, taip pat ir taršos.

Šią problemą norima išspręsti neapribojant galimybės klaipėdiečiams ir miesto svečiams privažiuoti prie molo. Audros g. ir Girulių pl. žiedinėje sankryžoje bei Vėtros g. transporto eismas kelio ženklu būtų nukreipti Girulių plentu. Tai sumažintų automobilių srautus, triukšmą ir taršą Molo gatvėje.

Informaciniai kelio ženklai „Lankytinos vietos pavadinimas“, kviečiantys aplankyti senamiestį, būtų pastatyti prie pagrindinių įvažiavimų į Klaipėdą.

„Liepų ir Liepojos gatvėse, ties Klaipėdos rajono ir Klaipėdos miesto riba, atvykstant į uostamiestį automagistrale, prie įvažiavimo į Klaipėdą nuo Nidos pusės, asmenims, atplaukiantiems keltu bei į centrinį keleivių terminalą, prie įvažiavimo į Klaipėdą nuo Rimkų pusės“, - vardijo J. Sokolova.

J. Sokolovos teigimu, jie ne tik palengvintų senamiesčio pasiekiamumą tiksliai nurodant kryptį. Būtų išvengta papildomų transporto srautų ir didesnės taršos mieste. Ženklai suteiktų aiškią informaciją į uostamiesčio teritoriją įvažiuojantiems asmenims.

Esant poreikiui visi šie ženklai galėtų būti įrengti ir kitose vietose.

Tarybai patvirtinus lankytinas vietas „Šiaurinis molas“ ir „Klaipėdos senamiestis“, Savivaldybės administracijos Transporto skyrius pasirūpintų šias vietas žyminčių kelio ženklų įrengimu.

Tai miesto biudžetui kainuotų apie 600 eurų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder