Klaipėdietės jungėsi prie basų mamų protesto

Prieš siūlymą įvesti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų protestuojančios mamos savo poziciją išreiškė nusiaudamos batus. Basos mamos pirmadienį nuo 11 val. rinkosi prie Vyriausybės, o kituose miestuose prie Savivaldybių. Keliasdešimt mamų ir keletas vyrų su protesto plakatais stovėjo ir priešais Klaipėdos savivaldybę, taip pat buvo protestuojančiųjų ir Kretingoje.

Kaip skelbia akcijos rengėjai, taip siekiama atkreipti valdžios dėmesį į tai, jog, anot protesto dalyvių, galimybių paso įvedimas diskriminuotų vaikus ir sukeltų psichologinių problemų ypač jautriai paauglių amžiaus grupei.

Prie Klaipėdos savivaldybės tik kelios moterys buvo nusiavusios batus, kitos tik laikė plakatus, vaikiškus žaisliukus.

Prieš siūlymą įvesti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų pasisakė vienas vyras. Taip pat kelis kartus buvo leidžiamas garso įrašas: „Visuotinė mobilizacija! Stop galimybių pasui vaikams nuo 12 metų! Stop kaukių dėvėjimui ugdymo proceso metu! Stop prievartiniam vaikų vakcinavimui!“

Protesto akciją Klaipėdoje stebėjo policijos pareigūnai. Akcijos dalyvių teigimu, policininkai kiekvienos plakatą laikančios moters klausė vardo, pavardės ir gimimo datos ir perdavinėjo asmens duomenis per raciją.

„Tai sukėlė itin nemalonių jausmų. Kokiu pagrindu policijos pareigūnai rinko asmeninius duomenis? Ar jau mūsų valstybėje negalima dalyvauti protesto akcijoje ir išreikšti savo poziciją?“ - komentavo „Vakarų ekspresui“ viena akcijos dalyvė.
 

Prostestas dėl galimybių paso vaikams prie Klaipėdos m. savaivaldybės

Moteris teigė nesutinkanti skiepyti savo vaikų, nes mano, jog tam nėra būtinybės. „Mūsų šeimoje dukra buvo susirgusi. COVID -19 jai buvo patvirtintas. Simptomai vieną vakarą dingęs skonio pojūtis ir nestiprus galvos skausmas. Su dukra kontaktą šeimoje turėjo 7 neskiepyti ir nesirgę žmonės ir nė vienas neužsikrėtė“, - asmenine patirtimi pasidalijo pašnekovė.

Klaipėdos apskrities policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė patvirtino, kad protesto akcijos vyko tiek Klaipėdoje, tiek Kretingoje. Klaipėdoje, anot pareigūnės, mitinge dalyvavo 30 asmenų, Kretingoje - 10. „Pažeidimų užfiksuota nebuvo“, - sakė A. Grauslienė.

Sidebar placeholder