Klaipėdoje atidaryta daiktų mainų stotelė „IMK"

Šią savaitę,  Tilžės turgavietėje, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) atidarė pirmąjį stacionarų dalinimosi daiktais punktą – mainų stotelę „IMK".

Joje galima nemokamai pasiimti klaipėdiečių į didžiųjų atliekų aikšteles atvežtus nebereikalingus, bet naudojimui dar tinkamus, baldus, šviestuvus, vaikišką inventorių, veidrodžius, indus, knygas.

Dabar klaipėdiečių suvežti nebereikalingi daiktai yra atrenkami, suremontuojami, atnaujinami ir pristatomi į tvarkingai įrengtą atiduotuvę.

Susidomėjimas didžiulis

Vos paskelbus apie mainų stotelės "IMK" atidarymą, kilo didžiulis ažiotažas. Klaipėdiečiai gyrė iniciatyvą socialiniuose tinkluose, į tik atidarytą atiduotuvę per pirmąsias tris valandas atvažiavo kelios dešimtys žmonių ir išsivežė didžiąją dalį daiktų. Atiduotuvėje esančius daiktus galima rezervuoti ir internetu.

"Esame nustebę dėl tokio susidomėjimo, nes ši paslauga nėra visai nauja. Jau nuo 2017 metų KRATC skatina gyventų keitimąsi daiktais, tačiau jis vyko paprasčiausiu būdu. Į KRATC didžiųjų atliekų aikšteles žmonių atvežti geri daiktai buvo sandėliuojami konteineriuose ar po atviru dangumi. Gal ne visi lankytojai ir suprasdavo, kad juos galima pasiimti", – sakė KRATC direktorės pavaduotoja Ramunė Šličienė.

Atiduotuvės darbuotojai džiaugėsi, kad paslauga noriai naudojasi Klaipėdoje prieglobstį atradę ukrainiečiai, mažesnes pajamas gaunantys miestiečiai.

Tvaresnnio gyvenimo link

"Keitimasis daiktais aktualus ne tik kaip ekonominė, bet ir kaip ekologinė, tvaresnio gyvenimo iniciatyva. Namuose visada galime atrasti, ko nebereikia", - sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, ir prisipažino, kad ir pats yra vienas iš nuolatinių KRATC aikštelių lankytojų.

"Manau, kad Klaipėda šioje srityje yra miestas flagmanas. Civilizuota naudotų daiktų atiduotuvė, galimybė keistis daiktais - labai šauni ir akivaizdu, labai reikalinga iniciatyva. Džiugu, kad mūsų kasdienybėje atsiranda vis daugiau vietos tvarumui, ekologijai, suvokimui, kiek ir ko iš tiesų mums reikia, siekiui suteikti nebereikalingiems daiktams antrą gyvenimą. Manau ir linkiu, kad tokių mainų stotelių greitu laiku atsirastų daugiau ir ne tik Klaipėdoje", - linkėjo mainų stotelėje apsilankęs meras.

"Iš tiesų, jeigu tik poreikis bus, planuojame atidaryti dar vieną tokią atiduotuvę pietinėje miesto dalyje. Kas žino, gal šalia šių atiduotuvių atsiras ir kūrybinės dirbtuvės, kuriose seni baldai, kiti daiktai gali būti restauruoti ir perkurti. Mes jau bendradarbiaujame su vienu mūsų miesto menininku, kuris iš senų panaudotų daiktų "steam punk" stiliumi kuria dviračius.

 Idėjų, būdų kaip išmesti kuo mažiau atliekų ir panaudotus daiktus perkurti, panaudoti dar kartą šiuo metu ieško visa Europa. Mes taip pat esame vieno iš europinių projektų "Life" dalyviai ir atiduotuvės idėją parsivežėme iš užsienio. Danijoje daiktų mainų stotelės įrengtos net autobusuose", - pasakojo KRATC vadovė Roma Budrienė.  

KRATC atstovai ragina klaipėdiečius, turinčius gerų, dar tinkamų naudoti baldų, namų apyvokos daiktų, vaikiškų prekių, atvežti juos į mainų stotelę "IMK" Tilžės turgavietėje, kuri veikia administracijos pastato 1 aukšte (įėjimas nuo Tilžės g. pusės) turgaus dienomis: trečiadienį ir šeštadienį nuo 9 iki 16 val. Atiduodamus daiktus taip pat galima pamatyti ir rezervuoti KRATC savitarnos svetainėje. 

Nebereikalingus daiktus Klaipėdoje taip pat priima visos KRATC administruojamos didžiųjų atliekų aikštelės: Plieno g. 13; Tilžės g. 66A. Šiaurės pr. 13. Daugiau informacijos https://kratc.lt/lt/atlieku-surinkimo-aiksteles/

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder