APSTU. Uostamiesčio seniūnaičiai teigia, jog darbų apylinkėse - daugybė. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Klaipėdoje darbą pradeda seniūnaičiai

(3)

Uostamiestyje pasibaigus pirmajam seniūnaičių rinkimų turui, paaiškėjo 19 apylinkių atstovai. Naujai pareigas eiti pradėję bendruomenių entuziastai teigia inciatyvos turintys daug, o patirties nestokojantys seniūnaičiai pasakojo, kad laukia ilgas ir sunkus darbas.

Rugpjūčio 29 d. seniūnaičių rinkimų komisijai patvirtinus išrinktų seniūnaičių sąrašą, darbus pradėjo 19 apylinkių atstovai, 10 iš jų šias pareigas ėjo ir praėjusią kadenciją.

Iš viso Savivaldybė buvo sulaukusi 40 kandidatų į seniūnaičius pasiūlymų 33 seniūnaitijose.

5-iose seniūnaitijose siūlyta po du kandidatus, vienoje - net trys kandidatai.

Iš viso Klaipėdoje yra 55 seniūnaitijos, tad šiandien savo atstovus turi kiek daugiau nei trečdalis.

Tose seniūnaitijose, kurių kandidatai nepateikė gyventojų apklausos lapų arba nesurinko reikiamo gyventojų balsų skaičiaus, bus organizuojami pakartotiniai rinkimai, juos numatoma paskelbti per du mėnesius.

Pasibaigus pakartotiniams rinkimams, bus skelbiami nauji rinkimai visose seniūnaitijose, likusiose be seniūnaičių.

Norint laimėti seniūnaičių rinkimus reikia surinkti 5 proc. seniūnaitijos gyventojų parašų.

Iniciatyvos nestokoja

Seniūnaičių rinkimuose pirmą kartą dalyvavusi ir Berželio apylinkės seniūnaite tapusi Egita Krasilnikovienė teigė, jog veiklą pradeda su dideliu užsidegimu.

„Esu suinteresuota tuo, kas vyksta kiemuose, gatvėse, noriu būti tarpininke tarp problemos ir jos sprendimo būdų. Man įdomu, kas vyksta mano gyvenamojoje aplinkoje, noriu eiti ir padėti žmonėms. Esu nenugstytanti vietoje aktyvistė“, - „Vakarų ekspresui“ pasakojo E. Krasilnikovienė.

Nauja patirtis ir kilsiantys iššūkiai pašnekovės negąsdina, ji teigė bendradarbiaujanti su aplinkinių daugiau patirties turinčių apylinkių seniūnaičiais, o ir šioms pareigoms pradėjo ruoštis dar gerokai prieš rinkimus, tad pirmieji darbai jau pajudėjo iš vietos.

„Dar net nebūdama seniūnaite domėjausi, kas vyksta mano rajone ir aplinkui, todėl pati pirmoji problema, kurią noriu išspręsti, yra Smiltelės ir Mogiliovo gatvių sankryža. Ji yra iškasta ir jau daugiau nei du mėnesius palikta likimo valiai. Problemą jau aptarėme su vicemere Lina Šukyte-Korsake, turiu informacijos, jog pirmiausia reikia sulaukti nustatytų terminų, tai yra rugsėjo galo, nes tuo metu ledai turėtų pajudėti iš vietos, žiūrėsime, ar taip ir bus“, - pirmaisiais darbais pasidalijo E. Krasilnikovienė.

Pašnekovė taip pat teigė pradėjusi domėtis ir spręsti pravažiavimo prie „Rimi“ parduotuvės problemą. Ten pastatyti užtvarai, o gyventojams ta vieta yra nemažas skaudulys.

„Ties šiais dviem dalykais dirbsime pirmiausia, toliau žiūrėsime, kokios kyla problemos, jas spręsime. Tačiau visiems savo apylinkės gyventojams esu pabrėžusi, jog kreiptųsi, jeigu mato kažkokią problemą, kurią reikia spręsti, ar turi tam tikrų norų ir idėjų. Tikrai bendradarbiausiu, žiūrėsime, kaip galime viską įgyvendinti“, - apie norą veikti pasakojo Berželio apylinkės seniūnaitė.

Ji taip pat teigė, jog kol kas itin džiaugiasi ir uostamiesčio valdininkų pagalba, ypač vicemerės Linos Šukytės-Korsakės noru bendradarbiauti.

KANTRYBĖ. Pasak ilgamečio Senamiesčio apylinkės seniūnaičio Renaldo Kulikausko, valdininkams kartais tenka įrodinėti net pačius elementariausius dalykus. Redakcijos archyvo nuotr.

KANTRYBĖ. Pasak ilgamečio Senamiesčio apylinkės seniūnaičio Renaldo Kulikausko, valdininkams kartais tenka įrodinėti net pačius elementariausius dalykus. Redakcijos archyvo nuotr.

Kantrybė ir užsispyrimas

Antrąją su pusę Senamiesčio apylinkės seniūnaičio kadenciją pradedantis Renaldas Kulikauskas teigė, jog seniūnaičių veikla yra reikšminga, o kantriai dirbant bendruomenės labui galima nuveikti daug.

„Esame nuveikę gana daug darbų, pavyzdžiui su bendraminčiais inicijavome bendrųjų miesto ir uosto planų svarstymus ir siūlymų teikimus, viešojo sektoriaus pertvarkos plano iki 2030 metų siūlymo teikimą. Taip pat vietinės teritorijos ir už teritorijos esančių problemų sprendimas, pavyzdžiui, fasadų tvarkymo problema. Nuveiktų ir vis dar vykstančių darbų sąrašą žmonės visada gali rasti seniūnaičių ataskaitose“, - vardijo R. Kulikauskas.

Pasak pašnekovo, šios kadencijos tikslai yra buvusių darbų tęstinumas, naujų pasiūlymų teikimas, Savivaldybės darbų stebėjimas, dalyvavimas Klaipėdos miesto tarybos Antikorupcijos komisijos veikloje ir kiti.

Visgi jis pasakojo, jog prieš šiuos rinkimus skatino atsiliepti kitus aktyvius savo apylinkės gyventojus.

„Jei būtų atsiradęs tikrai veiklus ir motyvuotas žmogus, kuris norėtų tęsti pradėtus darbus, savo pareigas jam mielai būčiau perleidęs, taip pat pasiūlęs visapusišką pagalbą. Deja, tokio žmogaus neatsirado“, - apie nutarimą vėl kandidatuoti pasakojo pašnekovas.

Nors R. Kulikauskas pabrėžė, kad seniūnaitis itin svarbi savivaldos grandis, dirbti nėra lengva, mat būtinybė kartoti ir aiškinti paprastus dalykus, nuolat baksnoti į savaime suprantamas ir sprendimo reikalaujančias problemas vargina ir atbukina.

„Kai kurie dalykai, kurie atrodo labai paprasti, kartais netgi teisės aktų pažeidimai, įvardijus juos valdininkų reakcijos kartais tikrai būna neadekvačios. Galbūt naujas žmogus su nauju požiūriu ir idėjomis galėtų pasiekti greitesnių ir geresnių rezultatų“, - samprotavo Senamiesčio apylinkės seniūnaitis.

Tobulėti yra kur

Po pertraukos antrajai seniūnaičio kadencijai Luizės apylinkėje išrinkta Aida Dumbrauskaitė teigė norėjusi užbaigti pradėtus darbus.

„Man svarbu kraštovaizdis, ekologija, sveikas gyvenimo būdas. Į šiuos klausimus labiausiai ir orientuojuosi. Stengiuosi suderinti žmonių poreikius ir gamtos išsaugojimą. Išsaugojome parkelį, kuriame daug saugotinų augalų. Dirbsime su triukšmo mažinimo problema, kurią sukelia geležinkelis, įmonių keliama tarša, taip pat norime daugiau dviračių takų. Darbų tikrai yra aibė“, - kalbėjo A. Dumbrauskaitė.

Siekdama užtikrinti savo apylinkės ekologiškumą, pašnekovė teigė dažnai valdininkams baksnojanti į užsienio pavyzdžius, tokius kaip nemokamas transportas Estijoje ar itin išvystyta dviračių infrastruktūra Nyderlanduose.

„Yra neprastų pavyzdžių ir pas mus mieste, pavyzdžiui, palei Danės upę einantis dviračių ir pėsčiųjų takas. Jų tikrai galėtų būti daugiau“, - idėjas vardijo A. Dumbrauskaitė.

Paklausta, ar lengva bendradarbiauti su Savivaldybės atstovais bei įmonių vadovais, Luizės apylinkės seniūnaitė teigė, jog viskas priklauso nuo asmeninių valdininkų savybių ir noro padėti žmonėms.

„Vieni labai nuoširdžiai dirba, yra itin pasišventę ir aukšto lygio specialistai, kitiems žmonių problemos nerūpi. Norėtųsi, jog pirmosios grupės atstovų būtų daugiau“, - nuomonę išreiškė A. Dumbrauskaitė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder