Klaipėdoje projektuojamas naujas prekybos ir paslaugų centras

(21)

Vilniaus UAB „Oslo nekilnojamasis turtas“ (ONT) Klaipėdoje planuoja statyti naują prekybos centrą, kurio bendras plotas su požeminiu parkingu sieks 40 000 kvadratinių metrų.

„Oslo nekilnojamojo turto“ direktorius Mindaugas Treigis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad vietoj seno pastato Taikos g. 78 uostamiestyje atsiras dviejų aukštų prekybos centras.

Planuojama, kad vien prekybinio ploto bus apie 25 000 kv. m. Palyginimui MOLO prekybos centras taip pat Taikos pr. yra 20 000 kv. m.

Išklausė gyventojus

„Šiuo metu rengiami priešprojektiniai pasiūlymai, susitikome su kaimynine bendruomene, išklausėme jų lūkesčius“, - sako M. Treigis.

Anot jo, kaimynai projektą sutinka palankiai, nes sovietinės statybos pastatas, kuriame anksčiau buvo įsikūręs vadinamasis „buitinis“, tikrai nepuošia miesto.

Tačiau gyventojų netenkina planai siaurinti Šturmanų gatvės važiuojamosios dalies plotį, baiminamasi dėl galimų kamščių ir avarijų.

Taip pat pageidaujama, kad būtų įrengtos saugios pėsčiųjų perėjos, nes prie šalia esančios Šturmanų gatvės yra vaikų darželis.

„Viską darome pagal galiojantį teritorijos detalųjį planą, bendras pastato aukštis sieks 19 metrų, nors maksimalus galimas - 30 metrų“, - sakė M. Treigis.

Jis sako, kad atsakingos miesto institucijos, derinančios dokumentus, į projektą žiūri palankiai ir net džiaugiasi, kad procesai vyksta sklandžiau nei vystant projektus sostinėje.

„Leidimą statybai planuojame gauti iki metų pabaigos, o pats prekybos centras turėtų pradėti veikti 2025 metų pabaigoje“, - sako OTN vadovas.

Traukos centras

Investuotojai planuoja, kad naujas prekybos centras taps miestiečių traukos centru. Planuojama, kad pirmajame prekybos centro aukšte kursis prekybos įmonės, o antrajame - įvairių paslaugų.

„Derybos su būsimais nuomininkais jau vyksta, tačiau konkrečius susitarimus galėsime pristatyti po poros mėnesių baigę oficialią projekto viešinimo procedūrą“, - sako M. Treigis.

Jau aišku, kad tai bus naujos kartos multifunkcinių paslaugų, prekybos ir laisvalaikio centras.

Be parduotuvių, jame turėtų įsikurti sporto klubas, vaikų laisvalaikio centras, kavinės ir restoranai. Planuojamas ir kino teatras.

M. Treigis neslepia, kad naujasis prekybos centras bus pasirinkimo alternatyva „Akropoliui“. Jame klaipėdiečiai turės galimybę gauti įvairių paslaugų ir praleisti daugiau laiko.

Planuojama, jog iš viso naujajame centre turėtų įsikurti apie 200 įvairių prekybininkų ir paslaugų teikėjų.

Pastatą projektuoja „2L Architects“. Prekybos centras bus uostamiesčiui būdingos raudonų plytų stilistikos. Apdailai bus naudojamos specialios metalo plokštės.

Kadangi pastatas yra ant kalvos, tai dalis parkingo bus antžeminis, dalis požeminis. Jame numatyta apie 550 vietų. Dar papildomai trumpalaikio sustojimo vietų planuojama įrengti sutvarkius aplinkines gatves.

Pagrindinis įėjimas į prekybos centrą projektuojamas nuo sveikatos priežiūros centro pusės. Dar du įėjimai - iš turgaus pusės.

Dalyje sklypo planuojama įkurti nedidelę poilsio zoną.

INVESTICIJOS. Kiek kainuos naujasis prekybos centras, paaiškės kitais metais - jau pradėjus statybas. „2L Architects“ vizualizacija.

INVESTICIJOS. Kiek kainuos naujasis prekybos centras, paaiškės kitais metais - jau pradėjus statybas. „2L Architects“ vizualizacija.

Supirko turtą

M. Treigis atskleidžia, kad prekybos centras statomas ant nuomojamos valstybinės žemės. Viso pastato savininku ONT tapo maždaug prieš metus.

„Čia buvo keletas savininkų, reikėjo išpirkti jų turtą. Užtrukome apie porą metų“, - sako M. Treigis.

Anot jo, patalpų nuomininkai yra informuoti apie investicinius planus. Su jais pasirašytos nuomos sutartys bus nutrauktos. Tiesa, senojo pastato griovimo darbai bus pradėti tik gavus oficialų leidimą statyboms - metų pabaigoje.

Šiame pastate yra įsikūręs pagarsėjęs naktinis klubas „Plius minus“, tarp lankytojų vadinamas „batareika“. Jam šis sezonas tikriausiai bus paskutinis.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder