Klaipėdoje susitiko programos „Erasmus+“ dalyviai

Gegužės 14-19 dienomis Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos bendruomenė sulaukė svečių iš Vokietijos, Slovakijos ir Lenkijos. Mokykloje vyko programos „Erasmus+“ Europos identitetas praeityje, dabartyje ir ateityje" dalyvių susitikimas.

Nuo 2019 m. vykdytas projektas išlaikė pandemijos sunkumus ir buvo sėkmingai pratęstas Lietuvoje. („Erasmus+“ projekto mobilumas „Europos identitetas praeityje, dabartyje ir ateityje“, K2 „European Identities in the Past, Present, and Future“ Nr. 2019-1-DE03-KA229-059529_5.)

Uostamiestyje svečių laukė turtinga programa: ekskursija po miestą su gidais Arnold Piklaps ir Migle Račiūniene, pažintis su Klaipėdos vokiečių bendrija bei Simono Dacho namais, išvyka į Kuršių neriją, Palangą, Gintaro bei Lietuvos jūrų muziejų Smiltynėje, plaukimas laivu ir pažintis su Klaipėdos uostu iš arti - nuostabiais Kuršių nerijos vaizdais bei didžiausiais uoste besisvečiuojančiais laivais.

Projekto tikslas - išrinkti geriausias mobilumo metu padarytas mokinių nuotraukas, kurios tinkamiausiai atspindi projekto pavadinimą „Europos identitetas“. Atrinktoms nuotraukoms mokiniai grupėse kūrė istorijas angliškai, o po to vertė visų dalyvių kalbomis - vokiškai, slovakiškai, lenkiškai ir lietuviškai. Prie kiekvienos nuotraukos su tekstais bus sukurti QR kodai, o visą projektą vainikuos fotoparoda, kurią galima bus aplankyti ne tik gyvai, bet ir virtualioje aplinkoje.

Tarptautinių projektų įgyvendinimas suteikia jaunimui galimybę suvokti užsienio kalbų mokymosi svarbą ir kartu suteikia galimybę pažinti kitas šalis ir kultūras bei užmegzti naujas pažintis ir draugystes. Tikimės, kad viešnagė Klaipėdoje visiems dalyviams davė nepamirštamų įspūdžių ir vertingos gyvenimo patirties.

FOTO APRASAS SUSITIKIMAS Klaipėdoje.

FOTO AUTORIUS „Erasmus+“ dalyvių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder