Šilutės pl. 8

Klaipėdos benamių laukia ir kalėdinė dovanėlė

Tikimasi, kad gruodžio 20 d. duris benamiams atvers ir trečia jų prieglaudos vieta uostamiestyje, rekonstruotose patalpose Šilutės pl. 8. BĮ Klaipėdos nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė sako, kad vietų benamiams dar yra ir namuose Viršutinėje g. 21, ir Dubysos g. 39.

Ji dėkinga klaipėdiečiams, kurie pastaruoju metu skambina dažniau į nakvynės namus pranešdami apie lauke šąlančius žmones. Uostamiesčio nakvynės namai gali priglausti vienu metu apie 160 žmonių.

„Šiuo metu turime daugiau pranešimų iš gyventojų apie žmones, kurie būna apleistose mašinose, po balkonais, miškuose ir kitose tam tikrose vietose. Vakar jų gavome kur kas daugiau (gruodžio 7 d. - Autor. past.) nei įprastai. Jau mūsų darbuotojai nespėja vykti ir pabendrauti su tais žmonėmis, informuoti juos, kad jie gali gauti paslaugas nakvynės namuose“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Kontrimaitė.

Apgyvendinimo nori ne visi

Šiuo metu nakvynės namai teikia apgyvendinimo paslaugą Viršutinėje g. 21. Čia yra 60 vietų. Visos jos užpildytos, liko tik dvi laisvos, kurios, pasak direktorės, laikomos skubiam atvejui, t. y. jeigu prireiktų saviizoliacijai. Nakvynės namų vadovė sako, kad jeigu būtų būtinybė, žmonės būtų priimti ir apgyvendinti jose.

Pasak A. Kontrimaitės, ne visi benamiai nori tos apgyvendinimo paslaugos, nes už ją reikia ir mokėti, ir laikytis taisyklių, ir bandoma motyvuoti spręsti savo socialines problemas.

Dar yra vietų

Laikino apnakvindinimo paslaugos benamiams teikiamos ir 2020-aisiais atidarytuose namukuose Dubysos g. 39. Juose yra 59 vietos. Iš jų 51 vieta skirta nakvynei nuo 20 val. iki 8 val. Saugi nakvynė 24 valandų per savaitę režimu skirta neblaiviems benamiams.

Šiuo metu nakvyne Dubysos gatvėje vidutiniškai naudojasi apie 40 asmenų. Čia yra galimybė pernakvoti, nusiprausti, pasigaminti valgį, sušilti. Pasitikrinti savo socialines garantijas, jeigu žmogus būna pametęs dokumentus, kreiptis į medikus, jeigu yra reikalas.

„Mes dar vykdome ir prevencinę veiklą, nes kai jau patenka pas mus žmogus, raginame per 7 dienas plaučius persišviesti, net nuvežame pas medikus“, - sakė direktorė.

Per karantiną buvo teikiama paslauga visą parą ir netgi buvo organizuota maitinimo paslauga bendradarbiaujant su „Maisto banku“. Benamiams buvo atvežtas ir šiltas maitas, ir dalijami produktai, kad patys pasigamintų.

Pasak nakvynės namų direktorės, tada buvo didesnis apsilankiusių žmonių skaičius. Jiems tos sąlygos tiko. Bet įstaiga patyrė didelių išlaidų, nes reikėjo daugiau mokėti ir už elektrą, ir už vandenį.

„Kitomis žiemomis būdavo, kad benamiai į nakvynės namus sugužėdavo vienu metu. Jeigu jų padaugėtų šiuo metu, kol kas dar vietų turime“, - sakė nakvynės namų direktorė.

Baigia darbus Šilutės plente

A. Kontrimaitė informavo, kad šiuo metu skubama atnaujinti veiklą Šilutės pl. 8, kur irgi bus vietų apgyvendinimo paslaugai teikti. Taigi tada jau bus trys vietos mieste, kur benamiams teikiamos paslaugos.

Šis pastatas buvo uždarytas šiek tiek daugiau nei metus. Jame buvo atliekami kapitalinio remonto darbai ir jo aplinka pritaikoma negalią turintiems žmonėms. Bus ir keltuvas, ir baldai nupirkti, ir lovos atnaujintos, ir šviestuvai bus „antivandaliniai“ ir t. t. Visa tai padaryta Savivaldybės lėšomis. Planuojama, kad šiose patalpose bus apie 60 vietų.

„Mūsų paslaugos poreikis būna aktualesnis žiemą per šalčius. Šiemet kol kas mes to dar nepajutome“, - sako A. Kontrimaitė.

Lanko benamius jų buveinėse

Klaipėdos nakvynės namų darbuotojai dar teikia ir intensyvią krizių įveikimo pagalbą. Socialinis darbuotojas su padėjėju vyksta į vietą, kurioje galimai yra benamis. Direktorė sakė, kad kai kurios vietos darbuotojams jau žinomos.

„Tie žmonės, kurie nenori naudotis nakvynės namų paslaugomis, bent jau žiemos metu galėtų jomis pasinaudoti, o paskui vėl grįžti prie savo gyvenimo. Be to, visada galima nutraukti paslaugą ir išeiti. Būtina atkreipti dėmesį, kad žmogus, gyvenantis kokioje nors palapinėje ar senoje mašinoje, gali tiesiog sušalti“, - sakė A. Kontrimaitė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder