Blusturgis

Klaipėdos blusturgis ieško naujų erdvių

Daugiau kaip prieš dešimtmetį Klaipėdoje pradėtas organizuoti blusturgis vis keičia savo vietą ir organizatorius, tačiau netampa nuolatiniu reiškiniu. Šiemet pirmasis blusturgis sukvies Rumpiškės kvartalo gyventojus.

Žinomas dainų kūrėjas ir atlikėjas Jonas Baltokas ir jo vadovaujama VšĮ „Baltas sodas“ ėmėsi iniciatyvos organizuoti blusturgį atnaujintoje Rumpiškės kvartalo alėjoje.

„Ar jums nepabodo metai iš metų spintose, sandėliukuose, dėžėse dūlantys daiktai, kurių niekada nepanaudojote ir greičiausiai nepanaudosite? O gal kažkam jų labai reikia?“ - kviečia blusturgio rengėjai aplinkinių namų ir rajono gyventojus mainytis, už simbolinį eurą dovanoti savo daiktus Rumpiškės alėjos blusturgyje gegužės 14 d. nuo 10 val. iki 16 val.

J. Baltokas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad idėją surengti blusturgį brandino jau seniai. "Amerikietiškuose filmuose teko matyti, kaip amerikiečiai susikaupusius nereikalingus daiktus parduoda, maino ar dovanoja savo namų kieme, prie garažo.

Gyvendamas daugiaaukščiame name, pamaniau, kad blusturgį galima suorganizuoti viešoje erdvėje.

Norėjau surengti blusturgį jau praėjusiais metais, bet buvo karantinas, o kai karantino suvaržymai sumažėjo, tai Rumpiškės alėja buvo dar remontuojama. Šiemet ji jau atnaujinta ir, manau, puikiai tinkama tokiam bendruomenės susibūrimui", - kalbėjo J. Baltokas.

Kadangi iniciatyva nauja, skelbti apie ją VšĮ „Baltas sodas“ pradėjo iš anksto. Rumpiškės blusturgio, taisyklės, anot J. Baltoko, labai paprastos.

VIETA. Rumpiškės kvartalo gyventojai kviečiami susitikti, parduoti, mainytis ir dovanoti savo daiktus blusturgyje atnaujintoje Rumpiškės alėjoje.

„Kviečiami Rumpiškės kvartalo gyventojai parduoti, dovanoti ar mainyti savo daiktus. Komercinė prekyba blusturgyje draudžiama. Norintieji prekiauti prašomi užsiregistruoti www.baltassodas.lt. Taip pat labai kviečiame apsilankyti blusturgyje ukrainiečius. Galbūt jie čia atras buityje reikalingų daiktų“, - kvietė J. Baltokas.

Organizatoriai taip pat ieško savanorių, kurie padėtų organizuoti blusturgį ir palaikyti tvarką jo metu. Pašnekovas tikisi, kad Rumpiškės blusturgis taps tradicine akcija, rengiama vieną kartą per metus.

Klaipėdos blusturgio pradininkas, renginių organizatorius Marius Tumšys „Vakarų ekspresui“ sakė taip pat galvojąs apie blusturgio organizavimą, tačiau kol kas nei konkreti vieta, nei laikas jam dar nesuplanuotas.

„Klaipėdoje yra šiek tiek prekybininkų, kurie mielai prekiautų blusturgyje. Manau, kad būtų ir pirkėjų, nes blusturgis - tai savotiška bendraminčių bendruomenė, kurią renkasi senienų mėgėjai, kolekcininkai, numizmatai ir pan. Kartu tai savotiška traukos vieta. Manau, kad ji puikiai dera senamiestyje“, - įsitikinęs M. Tumšys.

Pašnekovas prisiminė, kad Klaipėdos blusturgio iniciatyva gimė Aukštojoje gatvėje.

"Pirmaisiais metais blusturgis vykdavo savaitgaliais ir buvo puikiai prigijęs. Jo metu žmonės ne tik prekiaudavo, mainydavosi daiktais, bet ir buvo leidžiama muzika, vykdavo nedideli renginiai.

Vienas nepatogumas buvo, kad dėl blusturgio kaskart reikėdavo uždaryti eismą Aukštojoje gatvėje. Tai ne visiems patiko. Todėl vėliau blusturgis buvo perkeltas į skverą prie „Meridiano“. Šioje vietoje jis taip pat puikiai matomas, tačiau reikia derinti su „Meridiano“ savininkais. Ar jiems priimtina ši idėja?

Ar apskritai reikalingas blusturgis Klaipėdos senamiestyje? Šiuo metu šis klausimas yra pakibęs", - sakė M. Tumšys.

Priminsime, kad blusturgis Klaipėdoje buvo organizuojamas ir kaip bagažinių turgus senojoje turgavietėje, senienų kolekcininkai kurį laiką rinkosi „Akropolio“ prekybos centre, tačiau niekur ši iniciatyva ilgai nesitęsdavo. Pastaruoju metu senienų Klaipėdoje pardavėjai ir ieškotojai susitinka Tilžės turgavietėje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder