Klaipėdos dramos teatras naudos saulės energiją

Klaipėdos dramos teatras ant savo plokščiųjų stogų ketina įrengti saulės elektrinę ir naudoti ekologišką elektros energiją. Teatro direktorius Tomas Juočys antradienį šią iniciatyvą aptarė su kultūros ministru Simonu Kairiu.

„Su kultūros ministru aptarėme ir daugiau klausimų, tačiau saulės elektrinės steigimas buvo vienas svarbiausių“, - sakė „Vakarų ekspresui“ T. Juočys.

Jis informavo, kad Klaipėdos dramos teatras pateikė paraišką APVA kompensacijai už saulės elektrinės įrengimą ir gavo teigiamą atsakymą.

"Tam, kad sumontuotume ant teatro stogų saulės energijos plokštes, mums bus skirta 63,5 tūkst. Eur parama.

Panašiai tokio pat dydžio sumą turėsime investuoti ir patys. Tad turėjome užsitikrinti savo steigėjo - Kultūros ministerijos, paramą, kad galėtume pradėti projektavimo ir rangos darbų viešųjų pirkimų procedūras", - komentavo T. Juočys ir pasidžiaugė, kad kultūros ministras S. Kairys iniciatyvai pritarė.

Klaipėdos dramos teatras elektros energijos, pasak vadovo, sunaudoja tikrai daug, nes ji reikalinga ne tik apšvietimui, bet ir galingai patalpų ventiliacijai.

„Augant elektros energijos kainoms kartu auga ir sąskaitos už elektros energiją“, - konstatavo T. Juočys.

Teatro vadovas informavo, kad ketina įrengti 80 kW galingumo saulės elektrinę.

„Jos galios nepakaks visiškai patenkinti teatro elektros energijos poreikį, tačiau galingesnės elektrinės įrengti negalime. Klaipėdos dramos teatras yra saugomas kultūros paveldo objektas ir paveldosaugininkai leidžia montuoti saulės elektrinės lakštus tik ant plokščiųjų jo stogų. Senąjį teatro pastatą dengiančių šlaitinių stogų tam naudoti negalime“, - sakė T. Juočys.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder