Klaipėdos mokiniams – kūrybinis konkursas apie gimtąjį miestą

Uostamiesčio bendrojo lavinimo mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai kviečiami prasmingai paminėti Klaipėdos krašto metus ir įsilieti į kūrybinį esė konkursą „Mano miestas Klaipėda“.

9-12 klasių mokiniai raginami pasitelkus žodžio galią kurti ir fantazuoti, pateikti savo įžvalgas apie uostamiestį. Konkursą organizuoja tarptautinė mokykla Klaipėdos licėjus kartu su partneriais – Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla, Lietuvos jūrininkų sąjunga, Lietuvos jūrų kapitonų asociacija, Lietuvos jūrininkų įdarbinimo įmonių asociacija.

„Pernai paminėjusi miesto gimtadienį, Klaipėda švenčia ir toliau – šiais metais minima šimto metų sukaktis, kai Klaipėdos kraštas prijungtas prie Lietuvos ir šalis tapo pilnateise jūrine valstybe. 

Šiuo kūrybiniu konkursu siekiame ugdyti mokinių kritinį mąstymą, skatinti meilę ir patriotiškumą savo miestui, būti aktyviais, kuriančiais klaipėdiečiais, matančiais miesto potencialą ir galimybes jam augti ir klestėti“, – apie konkurso idėją pasakojo konkursą organizuojančio Klaipėdos licėjaus geografijos mokytoja Aistė Andriulė.

Siūlomos esė potemės: Klaipėdos miesto stipriosios ir silpnosios pusės. Kodėl Klaipėda netampa stipriu, vedančiuoju miestu? Uostas – vartai į Klaipėdos miestą. Mano ateities Klaipėda. Klaipėda – jaunimo potencialo miestas.

Dabartiniai Klaipėdos miesto iššūkiai mano akimis – ar galiu kažką pakeisti? Klaipėda – stiprus jūrinis miestas. Klaipėda – jūrinis Baltijos šalių centras. Galimos ir kitos pasirinktos potemės, atskleidžiančios pagrindinę konkurso temą.

Visi užsiregistravę ir konkurse dalyvavę mokiniai bei jų mokytojai bus pakviesti į finalinį konkurso renginį, vyksiantį 2023 m. vasario 22 d. Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Renginio metu

pranešimus skaitys ir asmenine patirtimi dalinsis Klaipėdos jūrinio sektoriaus atstovai – verslininkai, su jūra susijusių švietimo įstaigų vadovai, kurie ne tik pristatys studijų ir karjeros galimybes Klaipėdos miesto jūriniame sektoriuje, bet ir suteiks vertingos informacijos apie mokinių praktikos atlikimo vietas dar mokantis mokykloje – „šešėliavimo“ galimybes.

„Labai svarbu, kad jaunoji karta nuo pat mažumės būtų supažindinama su jūros teikiamomis galimybėmis, jūrinėmis profesijomis ir perspektyvomis savo karjerą sieti su jūriniu sektoriumi.

Norint turėti augančią, stiprią jūrinę valstybe, privaloma investuoti į jaunimą, nes jūrinių specialybių poreikis visame pasaulyje yra didžiulis, tokių specialistų, be jokios abejonės, reikės ir ateityje“, - pasakojo vienas iš konkurso partnerių, Lietuvos jūrininkų įdarbinimo įmonių asociacijos įkūrėjas, verslininkas, visuomenininkas Artūr Truš.

Renginys aktualus tiek gimnazistams tiek ir jų mokytojams, karjeros planavimo specialistams. Konferencijos metu bus paskelbti mokinių esė konkurso nugalėtojai. Geriausi kūriniai bus publikuojami žiniasklaidoje, o jų autoriai pradžiuginti rėmėjų ir organizatorių įsteigtais prizais.

Registracija dalyvauti konkurse vykdoma iki 2023 m. vasario 17 d. Nuoroda registracijai: www.klaipedoslicejus.lt/konferencija. Esė laukiamos iki 2023 m. vasario 20 d. e. paštu [email protected] . Daugiau informacijos: [email protected] , 8 641 45744.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder