Grigeo Klaipėda

Klaipėdos nuotekų tinklų modernizavimui „Grigeo Klaipėda“ skirs apie 2 mln. eurų

Klaipėdos miesto savivaldybė ruošiasi pritarti bendradarbiavimo sutarčiai su kartono gamintoja AB „Grigeo Klaipėda“, kuri įsipareigos uostamiestyje visiškai finansuoti naujų paviršinių nuotekų valymo įrenginių projektavimą ir statybą. Skaičiuojama, kad toks sprendimas leis miestui preliminariai sutaupyti apie 2,2 mln. eurų.

Trečiadienį bendradarbiavimo sutarčiai jau pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės Finansų ir ekonomikos komitetas, paprašęs tik patikslinti konkrečius bendrovės finansinius įsipareigojimus. Ketvirtadienį sutarties projektą apsvarstys savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetas.

Svarstomas projektas leistų Klaipėdos mieste bendrovės lėšomis pastatyti 3 naujus paviršinių nuotekų valymo įrenginius, kurie išvalytų daugiau nei 30 proc. visų miesto paviršinių nuotekų.

Kaip pranešė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), į Kuršių marias šiuo metu nuotekos patenka iš 56 išleistuvų. Dalis šių išleistuvų priklauso „Klaipėdos vanduo“, iš kurių išleidžiamos nevalytos arba nevisiškai išvalytos miesto nuotekos toliau blogina marių būklę.

Klaipėdos miesto savivaldybės Teisės skyriaus vedėjo Andriaus Kačalino teigimu, už tinkamą paviršinių nuotekų tvarkymą ir toliau bus atsakinga Klaipėdos miesto savivaldybė bei „Klaipėdos vanduo“, o „Grigeo Klaipėda“ įsipareigotų pilnai finansuoti valymo įrenginių projektavimo ir statybos darbus.

Sutarties projekto aiškinamajame rašte pažymima, kad „Grigeo Klaipėda“ prisiimti įsipareigojimai leis ne tik išvalyti į Kuršių marias patenkančias nuotekas, bet ir miestiečių poreikiams sutaupyti apie 2,2 mln. eurų.

Pasak bendrovės generalinio direktoriaus Tomo Eikino, po 2020 m. taršos incidento „Grigeo Klaipėda“ savo iniciatyva ir lėšomis aktyviai įgyvendinant aplinkos atkūrimo priemones, finansuoti Klaipėdos miesto nuotekų tinklų modernizavimą pasiūlė AAD.

„Jaučiame pareigą jau dabar investuoti į aplinkos atkūrimo priemones, nepriklausomai nuo ilgai trunkančių teisinių procesų ir jų rezultatų. AAD esame pateikę detalų aplinkos atkūrimo priemonių įgyvendinimo planą. Į šį planą yra įtrauktas ir labiausiai apkrautų miesto nuotekų tinklų valymo įrenginių statyba“, - sako jis.

Susitarimo projektą lydinčiuose dokumentuose pažymima, kad šiuo metu į Kuršių marias patenkančiose nevalytose nuotekose yra daug skęstančių detalių, organinių medžiagų ir naftos produktų, kurie daro įtaką Kuršių marių bei Baltijos jūros priekrantės vandens kokybei, mažina smėlio sąnašas.

Inicijuojama modernizavimo programa ne tik pagerintų išmetamo vandens būklę, bet ir sumažintų miesto užtvindymo riziką, didintų aplinkos patrauklumą.

Bendradarbiavimo sutarties projektą turės patvirtinti Klaipėdos miesto savivaldybės taryba. Jos pagrindu parengtą ir „Grigeo Klaipėda“ bei „Klaipėdos vanduo“ pasiūlytą Paviršinių nuotekų modernizavimo programą dar turės patvirtinti ir AAD.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder