vaikai

Klaipėdos regiono mokyklose daugėja ukrainiečių vaikų

Klaipėdos regione į mokyklas priimama vis daugiau nuo karo bėgančių ukrainiečių vaikų. Šiuo metu Klaipėdos mieste į mokyklas jau priimti 228, rajone - 12, o Palangoje - 35 mažieji ukrainiečiai.

Į bendrojo ugdymo mokyklas Klaipėdoje jau priimti 228 ukrainiečių vaikai, daugiausia 4 ir 5 klasės mokinių. Uostamiestyje ukrainiečiai vaikai priimami į mokyklas, kurių klasėse yra laisvų vietų.

Klaipėdos rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus duomenimis, šiuo metu rajono ugdymo įstaigose mokosi 12 mokinių, planuoja mokytis dar 5, o darželio grupėse mokosi 5 vaikai.

Trečiadienio duomenimis, Palangos vaikų darželius jau lanko 15 mažųjų ukrainiečių, didžioji dauguma jų - keturmečiai bei penkiamečiai.

Bendrojo ugdymo mokyklose Palangoje į klases atėjo 35 mokyklinio amžiaus vaikai, dauguma jų - pradinukai bei pagrindinių klasių moksleiviai.

„Kol kas šie mokiniai integruojami į jau esančias klases, vėliau planuojama steigti išlyginamąsias klases, kuriose mokyklinio amžiaus karo pabėgėliai mokysis lietuvių kalbos ir kitų mokomųjų dalykų. Mokyklose nuo karo nukentėjusiems vaikams yra skirtas nemokamas maitinimas, kiti jų šeimų nariai aprūpinti maisto daviniais“, - dėstė Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder