Kondicionieriai: komfortas ant sveikatos ribos

Kondicionierių pildymas – ką reikia žinoti?

Kondicionavimo sistemoje cirkuliuojantis freonas – vienintelis eksploatacinis automobilio skystis, kuriam gamintojai nenumatė jokių intervalų, kaip dažnai ir kas kiek laiko jį reikia keisti. Kodėl taip yra? Kada ir kokiomis aplinkybėmis kondicionierių reikia papildyti? Ką reikia žinoti, kad kondicionierius veiktų nepriekaištingai? Ką daryti, kad oras automobilyje būtų ne tik vėsus, bet kartu švarus ir gaivus? 

Apie šiuos ir kitus dalykus, susijusius su automobilio kondicionavimo sistema, pasakoja autoserviso Toptis specialistai.

Kada reikia pildyti automobilio kondicionierių?

Svarbiausi ženklai, kad reikia pildyti kondicionierių, yra šie – sumažėjęs šaldymo efektyvumas, nemalonus kvapas bei drėgmės kaupimasis salone. Jokių gamintojo pateikiamų rekomendacinių nurodymų, kada keisti freoną, nėra.

Freonas, naudojamas automobilio kondicionieriuose, priešingai nei kiti automobilio eksploataciniai skysčiai, cirkuliuoja uždaroje sistemoje, todėl, sistemai normaliai veikiant, jo nei pildyti, nei keisti nereikia. Kas atsitinka, kad kondicionierių tenka pildyti? Pagrindinė priežastis yra kondicionavimo sistemos nesandarumas, dėl ko freonas prateka ir jo kiekis sumažėja.

Ką reikia žinoti apie galimus kondicionieriaus gedimus?

Prieš užpildant kondicionierių, privalu atlikti sandarumo patikrą. Sandarumo patikra atliekama keliais būdais – pirma, fiksuojamas vidinis sistemos slėgis, ir jei slėgis toks, kaip numatytas, sandarumas kitais būdais nėra tikrinamas.

Jei slėgis per mažas, pučiamos azoto dujos ir tikrinama, pro kur jos nuteka. Jei slėgio kritimas mažas, o nesandarios vietos kitais būdais rasti nepavyksta, sistema užpildoma freonu su dažais ir stebima, kur vyksta nutekėjimas.

Kondicionierius gali neveikti n ir dėl kitų priežasčių, tokių kaip korozija, nuo nešvarumų užsikimšusios sistemos dalys, dėl temperatūrų kaitos atsiradęs žarnelių ir kitų guminių dalių nesandarumas. Kai kurias priežastis, tokias kaip kompresoriaus, ventiliatoriaus, elektrinės dalies gedimai ir kt., galima nustatyti tik tada, kai kondicionierius jau yra užpildytas.

Kodėl kondicionierių visada būtina užpildyti?

Kartais žmonėms atrodo – jeigu kondicionierius neveikia, tai nieko tokio, nėra dar taip karšta, galima atsidaryti langą ar kurį laiką tiesiog pakentėti. Deja, toks variantas nėra geras žmogui, jis nėra geras ir automobiliui.

Jei važinėjate tuščia ir nesandaria kondicionieriaus sistema, darote žalą pagrindiniams jos elementams – kompresoriui, radiatoriui ir kt. Dar daugiau – sistemos viduje, kaupiasi drėgmė ir prasideda korozija. Vėliau, užpildžius kondicionierių freonu, gali paaiškėti, kad jis nebeveikia.

Kam reikalinga kondicionavimo sistemos dezinfekcija?

Kondicionavimo sistemoje tvyro drėgmė, todėl čia palanki terpė veistis sveikatai kenksmingiems mikroorganizmams, o užsistovėjęs drėgnas oras dažnai tampa nemalonaus kvapo šaltiniu. Kad išvengtumėte nemalonaus kvapo, o taip pat alergijų ar kitų susirgimų, rekomenduojama atlikti kondicionavimo sistemos dezinfekciją.

Naudojant profesionalią įrangą, valymo priemonės pasiekia absoliučiai visas kondicionavimo sistemos erdves ir pašalina blogo kvapo šaltinį bei užkrato pavojų.

Vienas saugiausių valymo metodų, kurio metu nenaudojami agresyvūs chemikalai, yra ozonavimas – ozonas generuojamas naudojant ultravioletinius spindulius ir aukštą įtampą, jis patenka į ventiliacijos kanalus ir išvalo juos nuo mikroorganizmų ir nemalonių kvapų.

Dezinfekciją rekomenduojama atlikti kartą per metus, prieš prasidedant šiltajam sezonui, idealiu atveju, rekomenduojama dezinfekuoti du kartus – pavasarį ir rudenį.

Salono valymas ir salono filtro keitimas – paskutinis, bet ne mažiau svarbus akcentas

Salono filtro paskirtis – sulaikyti ore esančius smulkius nešvarumus ir sugeria drėgmę. Per ilgesnį laiką nekeičiant filtro, čia kaupiasi purvas ir mikroorganizmai, salone atsiranda nemalonus, slogus kvapas, ima rasoti salono langai. Kai filtras prastai praleidžia orą, kondicionavimo sistema negali veikti pilnu pajėgumu.

Salono filtrą rekomenduojama keisti kaskart, atlikus kondicionavimo sistemos valymą arba kiekvieną kartą, kai pravažiuojate 15 000 kilometrų, ne rečiau kaip vienąkart metuose. Jei norite idealios švaros ir išties gaivaus kvapo, rekomenduojama kartu atlikti ir salono valymą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder