Šarūnas Vaitkus, Agnė Bilotaitė

Konservatorių priešprieša Palangoje: meras Šarūnas Vaitkus prieš ministrę Agnę Bilotaitę

Priešprieša tarp partijos kolegų, konservatorių – Palangos miesto savivaldybės mero Šarūno Vaitkaus ir vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės – tęsiasi. Šiandien prie Palangos baseino vyks vietos bendruomenės organizuojama protesto akcija prieš ministrės sprendimą likviduoti dvi miesto viešąsias įstaigas (VšĮ). Protestą remiantis kurorto meras sako, kategoriškai nepalaikantis šio partijos kolegės sprendimo.

Archyvų nuotr.

Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“. © Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“

„Aš, kaip miesto vadovas, negalėčiau nepalaikyti tokios akcijos, tylėti ir nieko nedaryti, kai yra tokia situacija, tokie sprendimai priimami, – Alfa.lt pasakojo Palangos miesto meras.

– Be to, ne aš vienas palaikau šią akciją, palaiko praktiškai visa didžioji dalis Palangos bendruomenės ir oficialiai visa gyventojų išrinkta taryba – 21 narys kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę, prezidentą Gitaną Nausėdą, A. Bilotaitę ir ten išdėstė motyvus, kodėl taip nereikėtų daryti.“

Pasiūlymas buvo kaip žaibas iš giedro dangaus.

Anot Š. Vaitkaus, sanatorija apie būsimus sprendimus nebuvo informuota: „Prieš tapdama ministre, A. Bilotaitė sakė, kad gal kažką peržiūrės, audituos, tačiau metus laiko praktiškai niekas nevyko.

Pati sanatorija nesulaukė jokios informacijos, kad atvažiuos kokia grupė, įvertins jų darbą, nebuvo ir diskusijų su darbuotojais.

Tada mes pamatome spaudos konferenciją, kad yra nutarta „Pušyną“ ir „Dainavą“ likviduoti, o visus pastatus, teritoriją atiduoti Turto bankui.“

Savivaldybės meras mato kitus logiškus sprendimus siekiant pertvarkyti reabilitacijos centro darbą, vienas jų – perduoti įstaigą Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM).

Archyvų nuotr.

Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“.

„Tuomet SAM galėtų perduoti savo pavaldžiai gydymo įstaigai, pvz., Klaipėdos jūrininkų ligoninei, kuri taip pat turi reabilitacinį gydymą. Aš bendravau su ligoninės vadovu, jiems labai trūksta vietų, tai jie galėtų siųsti Lietuvos žmones reabilituotis čia, – aiškino A. Vaitkus.

– Tokį pasiūlymą išreiškėme ministrei, bet dar atsakymo nesulaukėme.“

Kokia Palangai iš to yra nauda? Tik prarastos darbo vietos.

Meras tvirtina nebijantis oponuoti savo partijos kolegei, nes jo pagrindinis interesas yra Palangos miestas.

„Jeigu yra daromi tokie sprendimai nepasitarus, kažkaip užslėptai, aš kaip meras nežadu susiglausti, užsidaryti namuose ir nebendrauti su žmonėmis. 100 darbuotojų, 100 šeimų po šio skelbimo, kad bus likviduojama įmonė, turėjo pradėti galvoti apie naują darbą.

Aš negaliu pataikauti ir sakyti: „Gerai, darykite, aš nesikišiu, nieko nekalbėsiu ir nieko nedarysiu.“

Pirmiausia, turėjo būti rastas kažkoks alternatyvus sprendimas, bet ne iškart likvidacija. Nežinau, kas ką galvoja, bet aš nesiruošiu tylėti, nes tai susiję su Palangos bendruomene“, – tvirtai savo nuomonę dėstė Š. Vaitkus.

Savivaldybės meras yra įsitikinęs, kad vietoje likviduoto poilsio ir reabilitacijos centro atsirastų daugiabučiai namai, nes teritorija prie jūros yra itin palanki juos statyti ir parduoti, iš to naudos palangiškiams – mažai.

Mano partija yra Palanga.

Savo feisbuko paskyroje Š. Vaitkus pasidalijo ir dar vienu prisiminimu iš 2019 m., kai A. Bilotaitė būdama opozicijoje „griežtai gynė“ Vilniuje esančią sanatoriją „Pušyno kelias“ ir teigė, jog „Vyriausybė privalo užtikrinti, kad reabilitacijos centras „Pušyno kelias“ nebus slapta perleistas į privačias rankas“.

„Reabilitacijos centras gražiame gamtos kampelyje turi būti išsaugotas ir pasiekiamas visiems“, – prieš dvejus metus tvirtino ministrė.

„Kas pasikeitė A. Bilotaitei tapus vidaus reikalų ministre, kad kitą „gražiame gamtos kampelyje“, Palangoje, prie pat jūros esančią sanatoriją „Pušynas“ vis dėlto norima privatizuoti?“ – klausimus apie taikomus dvigubus standartus kėlė meras.

Bendruomenės „Palangos santarvė“ pirmininkė Daina Eimanavičienė sakė sugalvojusi šią protesto akciją organizuoti, kai ją paskatino kiti bendruomenės nariai, „nes nėra asmens, kuris dabar neaptarinėtų šio klausimo“.

Po protesto akcijos bus renkami gyventojų parašai ir kreipiamasi į G. Nausėdą bei I. Šimonytę.

Ji minėjo, kad protestu sieks atkreipti ne tik ministrės A. Bilotaitės dėmesį, bet ir kitų politikų: „Šie sprendimai yra svarbūs ne tik mums kaip Palangai, bet ir Lietuvai, todėl mums svarbus visos Lietuvos dėmesys.

Tiek „Pušynas“, tiek baseinas yra žinomi visų, todėl ne tik ministrė turi atsižvelgti į Palangos gyventojų nuomonę, bet ir aukštesni šalies vadovai: prezidentas, Seimo pirmininkė.“

Archyvų nuotr.

Palangos baseinas

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė Š. Vaitkaus veiksmus komentuoti atsisakė.

„Informuojame, jog penkias VRM pavaldžias VšĮ nuspręsta likviduoti, nes jų veikla niekaip nesusijusi su ministerijai keliamais uždaviniais, – Alfa.lt rašė VRM atstovė spaudai. – Ministerija turi rūpintis viešuoju saugumu, nusikalstamumo mažinimu, migracija, regionine politika, o ne SPA paslaugomis, viešbučių išlaikymu ar koncertinėmis programomis ir patalpų nuoma.“

VRM atstovė patikino, kad pareigūnams reabilitacijos paslaugos bus užtikrintos – kartu su profesinėmis sąjungomis bus sudaryta darbo grupė, kuri parengs naują skaidrų reabilitacijos paslaugų finansavimo modelį.

Konservatorių ginčas dėmesio nesulaukė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Priežiūros komiteto, kuris pagal funkciją „sprendžia ginčus tarp TS-LKD organų ir (ar) narių“. Komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas Alfa.lt pareiškė, kad situacijos nekomentuos.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder