Kosmetologė: „Su malonumu dirbčiau už dyką“

(1)

Kosmetologė Inga Jonikaitienė save pozicionuoja kaip labai laimingą žmogų, kuris mielai dirbtų savo darbą net neimdamas atlygio, kas šiandienos materialioje visuomenėje skamba labai keistai.

„Esu laiminga moteris. Džiaugiuosi kiekviena diena. Blogas dienas stengiuosi nustumti, nes kai ateinu į darbą ir pamatau laimingas, ramias klienčių akis - man irgi pasidaro gera ir ramu“, - teigia profesionalė.

Lyg skulptorė

"Mane visada domino kosmetologija. Kosmetologai dirba ne su visu žmogaus kūnu, o tik su veido oda: prižiūrime ją ir puoselėjame. Darbo veiklos pradžioje domėjausi aparatine kosmetologija, bet, kaip profesionalė, pastebėjau, kad būtent veido masažas mano klientams padeda efektyviau nei kosmetinės priemonės ar aparatai.

Kita vertus, mane motyvavo ir klienčių pasakymai, jog mano rankos labai geros. Gal tai mane labiausiai paskatino gilintis į veido masažo subtilybes. Smagu matyti, kad klientės po masažo išeina ne tik pagražėjusios, bet ir atsipalaidavusios, laimingos ar tiesiog pozityvios", - pasakoja I. Jonikaitienė.

Kosmetologės veiklą galima prilyginti skulptoriaus menui: I.Jonikaitienės rankų paliestieji pasakoja, jog jautėsi taip, lyg jų veidą liestų skulptorius, kuris vienoje vietoje pakala, stumia į kitą šoną, tempia aukštyn ar žemyn.

"Būtent taip - vienodų masažų nebūna. Kiekvienas žmogus skirtingas, tad turiu prisitaikyti prie to, ko būtent jam reikia. Kai tik paliečiu rankomis žmogaus veidą - tai pajaučiu. Tarsi mano vidinis balsas ar pajauta pasako, kad šiam asmeniui reikia to ir ne kitko, o tada mano protas atsijungia ir pirštai tarsi patys atlieka reikiamą darbą (juokiasi). Man labai svarbus masažo plastiškumas. Įsijaučiu į skambančią muziką, pirštai laksto kone savarankiškai ir taip užtikrintai, lyg genijaus rankos liestų muzikos instrumentą.

Nemoku paaiškinti mane apimančio jausmo. Darydama veido masažą jaučiu malonumą, o dirbdama su kosmetologinėmis priemonėmis: mezoterapija, kaukėmis - mažiau. Glostydama žmogaus veidą tarsi pajaučiu jį visa širdimi ir tikiu, kad galiu jam padėti. Mano tikslas, kad žmogus iš manęs išeitų ne tik su pagražėjusia veido oda. Svarbiau, kad jis taptų ramesnis ir laimingesnis",- sako klaipėdietė.

Veido raumenų „sportas“

I. Jonikaitienė akcentuoja, kad daugelis pamiršta, jog veidas taip pat turi raumenis.

"Norėdami būti gražūs žmonės sportuoja, tačiau nežino, jog siekdami gražiai atrodančio veido turi lavinti ir veido raumenis. Čia mums gali padėti veido masažas: kosmetologas suranda veide susikaupusią įtampą ir atpalaiduoja įsitempusius raumenis.

Veido masažas daro pozityvų poveikį įvairioms organizmo sistemoms: nervų, kraujotakos, limfinei, raumenų sistemai. Švelnūs masažo judesiai ramina nervų sistemą, kai esame ramūs - atsipalaiduoja visi kūno raumenys. Pamažu lyginasi mimikos ir kitos smulkesnės veido raukšlelės. Pagerėja kraujotaka. Įsitempę veido raumenys grįžta į savo vietą, pagražėja, atsikuria veido ovalas, pristabdomas senėjimas", - pasakoja kosmetologė.

Profesionalė masažo metu ragina klientes miegoti: „Pagal veido raukšles matau, kurioje vietoje susikaupusi įtampa. Masažuojant tą vietą žmogus nori ar ne, atsipalaiduoja ar net “atsijungia„. Noriu, kad žmogus maksimaliai pailsėtų.“

PRIMINIMAS. Pasak Ingos Jonikaitienės, daugelis pamiršta, jog veidas taip pat turi raumenis. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

PRIMINIMAS. Pasak Ingos Jonikaitienės, daugelis pamiršta, jog veidas taip pat turi raumenis. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Pagalba sergantiems

Vieno žmogaus veido masažas trunka valandą ar net ilgiau, tačiau I. Jonikaitienė tikina nepavargstanti: „Aš dirbdama jaučiu malonumą. Galiu tai daryti visą dieną ir nepavargti, o tiesiog pasikrauti nuo teigiamų emocijų. Priimu po 6 ar 7 klientus per dieną. Pirštai pavargsta labai retai. Aš darau savitai perdarytą japonišką kobido masažą. Šis masažas - tai mano meditacijos būsena. Darau ir mintyse skraidau.“

Ingos klientės ateina pas ją ieškodamos ne tik grožio. Jos klientais tampa neurologų ar net stomatologų atsiųsti žmonės, kuriems reikia padėti susitvarkyti su stresu, nusiraminti. Veido masažas gali padėti ir besiskundžiantiems žandikaulio skausmu, ūžesiu ausyse, gelbsti nuo naktinio griežimo dantimis.

„Kai žmogus grįžta pas mane ir patikina, kad po masažo geriau miega naktį, jam nebeskauda galvos ir t. t., tada jaučiu didelį pasitenkinimą tuo ką darau, jaučiuosi reikalinga. Aš nedirbu dėl pinigų: atlygio man reikia tik norint išgyventi. Jei man nereikėtų už nieką mokėti, su malonumu dirbčiau už dyką“, - neabejoja I. Jonikaitienė.

Kai jau guli ant masažo kušetės, nieko nebepakeisi, tad bent tai valandai būtina pamiršti darbus, kotletus ir kita.

Pamiršti net kotletus

Dažniausiai kosmetologės klientais tampa moterys. „Yra pasitaikę ir keli vyrai, bet dažniausiai dirbu su moterimis. Mūsų kasdienybė tokia išsibalansavusi: sukamės tarsi voverės rate, neramios mintys mums tiesiog neduoda gyventi, todėl masažo metu raginu pamiegoti ir pamiršti visus įsipareigojimus. Kai jau guli ant masažo kušetės, nieko nebepakeisi, tad bent tai valandai būtina pamiršti darbus, kotletus ir kita“, - juokiasi kosmetologė.

Nors turi puikią progą, tačiau galimybe gauti procedūras namie ir nemokamai retai naudojasi profesionalės artimieji. "Apie savo darbą namuose net retai šneku. Tai yra tiesiog mano mylimas darbas ir net hobis. Tarkim, karantino metu, kai visi priverstinai leidome laiką namuose, dauguma žmonių pasinėrė į mylimas laisvalaikio veiklas, hobius, o aš neturėjau ką veikti. Juk dirbti negalėjau! Tad daugiau laiko leidau skaitydama, ieškodama papildomos informacijos apie savo veiklą.

Mane visada domino toks retorinis klausimas, kodėl žmonės sensta. Galbūt dėl to, nes nuo ilgalaikės įtampos atrofuojasi raumenys arba kai kurie nebedirba visai? Susidomėjau veido gimnastika: ją darau ir stebiu, kaip į tai reaguoja mano kūnas. Supratau, kad čia vėl dirba tik ir taip pakankamai stiprūs veido raumenys, o nusilpusieji vėl tinginiauja. Eksperimentuoju, bet klientams nesiūlau", - sako valandų valandas apie savo mėgstamą veiklą galinti pasakoti I. Jonikaitienė.

Du vaikus auginanti moteris ragina ir juos atrasti savuosius gyvenimo pašaukimus.

„Nenoriu, kad jie kažkam dirbtų (juokiasi). Tegul daro tai, ką mėgsta, kaip aš“, - akcentuoja klaipėdietė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder