Kovo 11-ąją Klaipėdos krašte - patriotinės iniciatyvos ir solidarumas su Ukraina

Artėjant Kovo 11-ajai, Vakarų Lietuvos savivaldybės skelbia apie renginius bei iniciatyvas, kurios bus skirtos ne tik Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, bet ir išreikšti solidarumą su Ukrainos tauta.

Klaipėda kviečia nešti 77 metrų vėliavą

Klaipėdos mieste artėjanti Kovo 11-oji bus pradėta švęsti ketvirtadienį. Kovo 10 d. 16 val. Bendruomenės namuose vyks tradicinis skaitovų konkursas ir koncertinė programa, o 17 val. I. Kanto viešojoje bibliotekoje - pokalbių ir muzikos vakaras „Kovo 11-oji klaipėdiečių prisiminimuose“.

Penktadienį 10.30 val. Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje vyks šv. Mišios už Lietuvą ir jos žmones, 11 val. Lėbartų kapinėse bus padėta gėlių ant Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, Klaipėdos garbės piliečio Alfonso Žalio kapo.

13 val. Pilies muziejaus Šiaurinėje kurtinoje bus atidaryta paroda „Miesto tapytojai Kovo 11-ajai“.

16 val. Žvejų rūmuose laukia tautiškos muzikos ir šokio šventė. Dalyvaus Liepojos universiteto studentų kolektyvai, Žvejų rūmų tautinių šokių sambūris „Vėlunga“, jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Žilvinas“ ir Klaipėdos universiteto studentų ansamblis „Vytinė“.

17 val. prie buvusio centrinio pašto pastato bus galima pasiklausyti kariliono muzikos koncerto. Gros Kęstutis Kačinskas.

17.30 val. laukia svarbiausias akcentas - klaipėdiečių eitynės nuo Lietuvininkų aikštės iki Teatro aikštės, nešant miesto 770-mečiui skirtą simbolinę vėliavą.

Vėliavos ilgis - 77 metrai, plotis - 2,5 metro. Dalyviai renkasi Lietuvininkų aikštėje kovo 11 d. 17 val., eitynių startas 17.30 val. Vėliava bus nešama Herkaus Manto, Tiltų ir Turgaus gatvėmis į Teatro aikštę, kur nuo 18 val. vyks lietuvininkų varškės pyrago vaišės, o 18.30 val. - grupės „Kandis“ (Algirdas Kaušpėdas ir Viktoras Diawara) koncertas „Mes mylime“. Organizacijos, įstaigos ir bendruomenės, norinčios dalyvauti vėliavos nešime, kviečiamos registruotis - https://forms.gle/mTkZ8mhESMJ1JudHA.

Sporto ir meno iniciatyvos

Klaipėdos rajonas kvies į sporto bei kultūrinius renginius.

Kovo 11 d. Gargžduose vyks šventinis bėgimas (arba ėjimas - pagal galimybes) miesto gatvėmis. Starto ir finišo vieta - Klaipėdos g. prie Gargždų kultūros centro, startas 10-10.30 val. Informacija ir maršrutas - www.gargzdusc.lt. Renginio metu surinktos lėtos bus skirtos socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams, jų poreikiams tenkinti ir gyvenimo sąlygoms gerinti.

Taip pat rengiamas rajoninis jaunimo pėsčiųjų žygis - numatyta 11 kilometrų trasa. Registracija ir startas nuo 10 val., finišas - iki 15 val. Starto ir finišo vieta - prie Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro.

12 val. Gargždų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje vyks pamaldos, o 13 val. Gargždų kultūros centre vyks tautiškiausios Klaipėdos rajono mokyklos apdovanojimai, pasirodys konkurso laureatai, bus įteikti jaunimo savanoriškos tarnybos savanorių pažymėjimai.

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre 15 val. vyks koncertas - gros ir dainuos džiazroko studijos ir muzikos studijos ugdytiniai.

Drevernos kultūros namuose 15 val. vyks muzikinė popietė „Lietuvos vaikai“, kurioje dalyvaus Gargždų muzikos mokyklos Priekulės skyriaus jaunieji muzikantai.

Vėžaičių gyventojai 12 val. bus kviečiami į šv. Mišias Šv. Kazimiero bažnyčioje, o 13 val. - į šventinį koncertą Vėžaičių kultūros centre. Taip pat bus kuriamas Trispalvių slėnis - vėžaitiškių šeimos, bendruomenės, ugdymo įstaigos kviečiamos kurti trispalves ir atsinešti jas prie kultūros centro.

Kvietiniuose penktadienį 15 val. nuo kultūros namų bus nešama trispalvė, o 15.30 val. vasaros estradoje vyks šventė su folkloro ansambliu „Kveitys“.

Endriejaviškiai 12 val. kviečiami į šv. Mišias Endriejavo bažnyčioje, o 13 val. - į himno giedojimą ir 4 kilometrų žygį „Lietuva-Ukraina“ nuo Laisvės paminklo iki Pyktiškės kalno ir atgal.

Agluonėnų sode 12 val. numatytas šventinis koncertas su grupe „Uraganius“, 12.30 val. vyks iškilminga eisena nuo sodo prie Aukuro kalno, kur 13 val. bus giedamas Lietuvos himnas ir vyks piknikas „Už laisvę ir taiką“.

Jakų gyventojai 12 val. bus kviečiami prie mokyklėlės gaminti inkiliukus, kurie, nudažyti Lietuvos vėliavos spalvomis, vėliau bus iškelti Jakuose. Vėliau bendruomenė kviečiama pabendrauti ir pasivaišinti į Jakų bendruomenės centrą.

Girkalių kultūros namuose 12 val. vyks Metų žmogaus apdovanojimai bei poetizuotas koncertas su kūrybine studija „Alytaus miestelėnai“.

Kretingalės kultūros centre 18 val. vyks šventinis renginys „Tiktai tauta išėję, vienybėje sustoję“. Bus skaitomos eilės, pasirodys kūrybinė studija „Alytaus miestelėnai“, vaikų šokių kolektyvas ir kt.

Palangoje nusidrieks eisena

Palangoje penktadienį 11 val. vyks šventinė eisena nuo Nepriklausomybės aikštės iki Palangos kurhauzo. Dalyvaus Palangos orkestras ir Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos šokių studija „Palangos Vėtrungė“.

12 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vyks šv. Mišios už Lietuvą su Palangos kultūros ir jaunimo centro kameriniu choru ir ansambliu „Oboe con archi“.

Palangos kurhauze 13.30 val. vyks Stasio Vainiūno meno mokyklos mokytojų koncertas „Dedikacijos Lietuvai“ ir dailės darbų paroda, o 15.30 val. - dokumentinio filmo „Kernagis“ seansas.

Palangos koncertų salėje 20 val. vyks grupės „Bix“ koncertas.

Šventojoje 11 val. Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje vyks šv. Mišios už Lietuvą, o 12 val. Šventosios centrinės aikštės paviljone - „Eina saulytė žemės takeliais“ pristatymas. Dalyvaus autorė Alma Viskontienė, iliustratorė Adelė Daukantaitė ir Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai.

Neringoje - žygiai ir koncertas

Neringos savivaldybės gyventojai ir svečiai kviečiami penktadienį 11 val. jungtis į 11 kilometrų pėsčiųjų žygį „Už laisvę ir taiką“ bei iškilmingai žingsniuoti Juodkrantės mišku, nešant valstybinę vėliavą. Daugiau informacijos: www.lrezoskc.lt.

Preiloje 12 val. vyks Laisvės žygis pamariu nuo Preilos bendruomenės namų į Pervalką. Žygeiviai kviečiami pasiimti Lietuvos ir Ukrainos vėliavėles ar kitą atributiką. Žygio trukmė 3-4 val., grįžimas į Preilą ir Nidą autobusu iš Pervalkos 14.45 val. arba 16.45 val.

Nidoje, bendruomenės namuose, 15 val. vyks šventinis koncertas „Vienybėje sustoję“. Dalyvaus Nidos KTIC „Agila“ moterų choras „Smiltatė“, kapela „Joldija“, Neringos meno mokyklos auklėtiniai. Šia proga taip pat bus eksponuojama Viganto Giedraičio fotografijų paroda „Kad žemėje žydėtų gėlės...“

19 val. Neringos sporto mokykla kviečia visus orientavimosi sporto entuziastus bei sportininkus į Kovo 11-osios orientavimosi sporto viktoriną. Daugiau informacijos - Neringos sporto mokyklos „Facebook“ puslapyje.

Apdovanos nusipelniusį kraštietį

Šilutiškiai penktadienį 10 val. kviečiami į pamaldas Šv. Kryžiaus bažnyčioje.

Nuo 12 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje vyks šventinis renginys ir „Sidabrinės nendrės“ premijos įteikimas Kazimierui Gudžiūnui.

Nuo 14 val. vyks pėsčiųjų žygis „Vienybės tiltai“, kurio metu bus siunčiama palaikymo žinutė broliams ir sesėms Ukrainoje. Žygio pradžia - prie Šilutės kultūros ir pramogų centro.

Įsižiebs švyturiai

Šilutės ir Neringos savivaldybės kvies į neeilinį reginį - bus įžiebti Laisvės švyturiai.

Penktadienį 19 val. Ventės rage ir Nidoje organizuojamas renginys-akcija „Laisvės švyturiai negęsta“.

Bus įžiebiami Ventės rago ir Nidos istoriniai švyturiai, skiriant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui ir vienybei su Ukraina. Renginį vainikuos ugnies šou programa.

Kretinga švęs su meniniais akcentais

Kovo 11-ąją kretingiškiai švęsti penktadienį pradės 11.40 val. Nuo Šv. Antano rūmų vyks eitynės Kretingos gatvėmis iki Nepriklausomybės paminklo Rotušės aikštėje.

12 val. aikštėje vyks vėliavos pagerbimo ceremonija ir bus pristatyta meninė instaliacija „Mes - Laisvės paukščiai“.

12.30 val. Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje vyks šv. Mišios.

14 val. Kretingos rajono kultūros centre vyks rajono švietimo įstaigų ir kultūros centro vaikų ir mokinių meno kolektyvų koncertas „Nuo tėviškės slenksčio“.

„32-ąjį kartą pabūkime vienybėje, pasidžiaukime atkurta šalies LAISVE, papuoškime miestą gražiais, prasmingais, meile degančiais darbais. Tegul Kretinga nušvinta lietuviškomis spalvomis“, - kviečia organizatoriai.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder