Apdovanos už geriausią viešinimą

Spalio 1-2 d. vykstantis kultūros festivalis Klaipėdos knygų mugė šiais metais vėl teiks vardinį šviesaus atminimo bibliotekininkės, Ievos Simonaitytės bibliotekos vadovės Laimos Pačebutienės (1968-2019) apdovanojimą.

„Trečius metus teikiamas Laimos Pačebutienės apdovanojimas - originalus vienetinis keramikės Daivos Ložytės kūrinys šiemet bus skirtas tam, kas geriausiai paskleis žinią apie Klaipėdos knygų mugę žodžiu ir raštu“, - informavo festivalį organizuojančios Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorė Laura Juchnevič.

Apdovanojimo autorė D. Ložytė labai džiaugėsi galimybe kurti šį atminimo ženklą.

„Man labai malonu, kad bibliotekos atstovė Daiva Nakrošienė atėjo į mano dirbtuves ir išrinko būtent šią statulėlę - rankomis iš molio nulipdytą moters figūrą. Jai patiko jos povyza, nes ji yra nesusikausčiusi, išskėstomis rankomis, tarsi norinti visus priimti ir apkabinti. Man atrodo, labai svarbu tiek knygose, tiek gyvenime nekryžiuoti rankų prieš save ir būti atviram prieš tave esančiam žmogui“, - kalbėjo D. Ložytė.

Kiekvienais metais apdovanojimui keramikė nulipdo vis kitą venetinį kūrinį, atspindintį Klaipėdos knygų mugės temą.

„Skulptūrėlės forma ta pati, kinta tik jos drabužis. Šiemet Klaipėdos knygų mugės moto - “Įveik paviršių„, renginys kviečia mus nerti į gelmę. Man gelmė pirmiausia asocijuojasi su žmogaus gelme. Suprantu ją kaip šaknis: iš kur mes, kas mes esame? Todėl skulptūrėlės drabužio simboliu pasirinkau gyvybės medžio motyvą. Išraižiau jį kaip veidrodinį atspindį. Pasirinkau vandens spalvos glazūrą statulėlės drabužiui, nes pati gyvybė man asocijuojasi su vandeniu. Juk mes visi gimstame iš įsčių vandenyno. Tiesa, išgauti šią vandens spalvą buvo nelengva, tad skulptūrėlė buvo degta krosnyje net keturis kartus“, - pasakojo menininkė.

Anot autorės, skulptūrėlė - ne tik dekoratyvi, tačiau ir praktiškai panaudojama, ir dar su paslaptimi. „Figūrėlė sudaryta iš dviejų dalių. Tai skulptūrėlė-dėžutė, kurioje galima laikyti paslaptis arba cukrų, medų, pasimerkti gėlyčių. Aš joje paslėpiau laiškelį - žinutę tam, kuris ją gaus“, - intrigavo D. Ložytė.

Laimos Pačebutienės apdovanojimas, pasak L. Juchnevič, bus įteiktas Klaipėdos knygų mugei pasibaigus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder