Elingas taps koncertų ir ekologijos erdve

Liepos 29-ąją prasideda Klaipėdos festivalis. Jis startuos Elinge su „Skrajojančio Olando“ parodymu bei pokalbiais apie ekologiją. Siekiama, jog festivalis neapsiribotų vien Lietuva ir išplauktų į tarptautinius vandenis.

Opera „Skrajojantis Olandas“ bus rodoma keturis kartus: liepos 29, 31 ir rugpjūčio 1 bei 4 dienomis. Rugpjūčio 6 d. elinge pasirodys simfoninis muzikos koncertas „Elingo ritmu – Žėrinti marių muzika.

O rugpjūčio 13 ir 14 dienomis vyks dviejų vienaveiksmių šokio spektaklių premjeros: „Stabat mater“ pagal Giovanni Batista Pergolesi ir Igorio Stravinskio „Šventasis pavasaris“.

Siekiama, jog Klaipėdos festivalis taptų tarptautinis ir sulauktų dar daugiau dėmesio. „Pribrendome tam tikram žingsniui, kai galime organizuoti išskirtinėje erdvėje išskirtinį turinį, kuris būtų įdomus ne tik Klaipėdai ar Lietuvai, tačiau ir žengti platesnį žingsnį“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.
 

„Rugpjūčio 1 diena yra Klaipėdos gimtadienis ir mes tradiciškai šį spektaklį dovanojame miesto gimtadieniui“ – sako L. Vilimienė

Visi pasirodymai vyksta Elinge, po atviru dangumi todėl, kaip teigia „Skrajojančio Olando“ režisierius Dalius Abaris: „Baisiausia yra ne lietus, o vėjas“. Taip pat primena žiūrovams kur ateina, erdvė yra atvira, be stogo, be sienų, todėl žiūrovui reikia viskam pasiruošti.

„Operoje galima pasijausti kaip 5D, nes yra visko: muzika, teatras, šviesa, kinas, vanduo, dulkės“, – pasakoja režisierius Gediminas Šeduikis.

Nors opera yra rodoma jau antrą kartą, tačiau G. Šeduikio teigimu, pasirodymas nebus toks pat kaip anąkart. Siekiama, kad viskas būtų išpildyta dar geriau, tobuliau, mažiau ekspromto, kiek galima saugiau.

Taip pat labai laukiami ir simfoninės muzikos orkestras bei dvi šokio spektaklių premjeros. Vyriausiojo teatro choreografo Aurelijaus Griškausko teigimu: „Visi šokėjai yra išalkę šokio po šito ilgo laikotarpio“. Dėl to repeticijos eina sklandžiai ir dedama daug pastangų nuostabiam pasirodymui.

Klaipėdos festivalis kartu su Jūrų muziejumi vykdo ekologines provokacijas, pokalbius, diskusijas. Nuo liepos 27 iki pat rugpjūčio 14 dienos Elinge bus galima sudalyvauti įvairiose veiklose ir daugiau sužinoti apie ekologiją.

Sidebar placeholder