„Europiada“ uostamiestį papuoš kitais metais

Išskirtinis ir spalvingas Europos Tautų festivalis „Europiada“ Klaipėdą ir visą Lietuvą turėjo puošti 2020 m., tačiau dėl pasaulinės pandemijos, negalėjo įvykti nei praėjusiais metais, nei šiemet. Tarptautinis „Europiados“ organizacinis komitetas tikėdamasis, kad pandemija nuslūgs nusprendė sudaryti sąlygas Klaipėdai priimti festivalį 2022 m. liepos 13−17 dienomis.

Europos šalių tautinės kultūros festivalis „Europiade“ organizuojamas nuo 1964 m., pirmą kartą surengtas Belgijos mieste Antverpene, o dabar festivalis kasmet pristatomas vis kitame Europos mieste.

Penkias dienas trunkanti šventė pritraukia iki 4,5 tūkst. dalyvių iš įvairių Europos valstybių.

Kitais metais festivalis „Europiada“ miesto tarybos sprendimu atkeliaus ir į Klaipėdą.

Tikimasi, kad festivalis turės teigiamą poveikį miesto kultūrinio gyvenimo įvairovės didinimui, turistų skaičiaus augimui, Klaipėdos, kaip viso pasaulio kultūroms atvirto ir patrauklaus miesto šalies ir tarptautiniu mastu įvaizdžio formavimui.

Pasak projekto, festivalio išlaidas sudarys: festivalio atidarymo ir uždarymo ir kitų tradicinių programos renginių organizavimas, festivalio dalyvių maitinimo ir apgyvendinimo išlaidos, scenų ir pakylų nuoma, apšvietimo ir garso technikos nuoma, festivalio techninio aptarnavimo paslaugos, transporto paslaugos, savanorių maitinimo, apgyvendinimo, mokymo kaštai, festivalio viešinimo kaštai, darbo užmokestis.

Festivalio daliniam finansavimui iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto 2020 m. buvo skirta 700 000 eurų, tačiau prasidėjus pasaulinei pandemijai ir atšaukus festivalį, šios lėšos nebuvo panaudotos.

2022 metų festivaliui planuojama skirti panašią sumą − apie 700 000 eurų, tačiau tiksli išlaidų suma Klaipėdos miesto tarybai bus pateikiama tvirtinant 2022 m. Savivaldybės biudžetą.

Sidebar placeholder