Festivalį „TheATRIUM“ pradėjo sukrečianti premjera

Klaipėdos dramos teatre prasidėjo nerimastingai lauktas, COVID-19, karantino ir kitokius išbandymus ištvėręs V tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. Festivalį birželio 8-9 dienomis atidarė premjera „Tarp Lenos kojų, arba “Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis„ pagal Mikelandželą Karavadžą“, kurią teatro šeimininkai sukūrė su unikalaus talento menininke iš Lenkijos, spektaklio dramaturge, scenografe, kostiumų dailininke ir režisiere Agata Duda-Gracz.

„Jau seniai norėjau papasakoti Karavadžo istoriją, - prieš premjerą kalbėjo A. Duda-Gracz, - galvoju, kad tai buvo vienas didžiausių, jei ne pats didžiausias dailininkas per visą istoriją. Jis buvo genijus, labai spalvingas žmogus, du kartus nuteistas už žmogžudystę. Jis lankydavosi, net gyvendavo viešnamiuose, buvo girtuoklis, avantiūristas. Bet kartu jis buvo žmogus, turėjęs Dievo dovaną - humanistas, filosofas“, - režisierė pristatė pagrindinį spektaklio įkvėpėją ir herojų.

„Tarp Lenos kojų, arba “Švenčiausiosios Mergelės Marijos mirtis„ pagal Mikelandželą Karavadžą“ - spektaklis, kokio Klaipėdos dramos teatre dar nebuvo. Kitoks. Sukrečiantis. Apnuoginantis.

Scenos kūrinys gimė iš M. Karavadžo paveikslų siužetų ir jo paties gyvenimo istorijos. A. Duda-Gracz, remdamasi šaltiniais, pačių aktorių pageidavimais, svajonėmis, įžvalgomis bei fantazija parašė pjesę, kurioje teksto - gana mažai, nes svarbiausi dalykai spektaklyje perteikiami per aktorių emociją, kūno judesius, apšvietimą, garsą.

Spektaklis nagrinėja genialumo ir niekšybės santykį, tikėjimo ir religijos, meilės ir gašlumo, gyvenimo ir mirties temas.

„Šis spektaklis - tai tas teatras, kuris yra kiekvieno teatralo svajonė. Šis spektaklis neabejotinai bus viena iš tų kertinių ašių, aplink kurias sukasi mūsų repertuaras“, - po premjeros džiaugėsi Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

Klaipėdos dramos teatro organizuojamas festivalis „TheATRIUM“ tęsiasi. Birželio 11 d. svečiai iš Čekijos „Pod Palmovkou Theatre“ pristatys vieno išskirtiniausių ir vieno labiausiai provokuojančių Europos režisierių Jan Klata spektaklį „Faustas“ pagal J. V. Gėtę.

Birželio 15 d. savitą Šekspyro „Makbeto“ interpretaciją parodys režisieriaus Alessandro Serra suburta teatro trupė iš Sardinijos.

Birželio 19 d. uostamiesčio publikai Valstybinis jaunimo teatras parodys naujausią savo spektaklį „Austerlicas“, kurį režisavo Krystian Lupa.

V festivalis „TheATRIUM“ šiais metais išsiplės ir už Klaipėdos dramos teatro scenos ribų. Vasaros erdvėje „Hofas“ bus pristatyta alternatyvaus meno ir teatro programa „Triumas“, kurioje žiūrovai turės progos nemokamai stebėti Aglajos Ray instaliaciją ir performansą „Technologija“, garso pasirodymą „Iš garso efektų bibliotekos“, viso festivalio metu Tadas Vincaitis-Plūgas ant „Hofo“ sienos tapys freską su „TheATRIUM“ simboliu Apolonu.

Finalinis penktojo festivalio „TheATRIUM“ akordas bus dueto „Muzika Nuda“ viešas koncertas Teatro aikštėje birželio 20 d.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder