Galimybės dirbti pareikalavo renginių organizatoriai

„Mes privalome dirbti“ - taip socialinėje erdvėje trečiadienį garsiai pareiškė privačių renginių ir švenčių industrijos atstovai, skaičiuojantys jau pusę metų be darbo dėl karantino.

„Tai nėra sukilimas ar revoliucija, tik mūsų bendruomenės žinutė, kad “Alio, Vyriausybe, yra žmonių, kurie nori dirbti„, - po trečiadienį vykusios akcijos komentavo klaipėdietis renginių organizatorius ir vedėjas, įmonės “Trys karaliai" vadovas Remigijus Žiogas.

Pašnekovas akcentavo, kad jau metus laiko gyvename su „korona“, jau daug kas ja persirgo, daug kas pasiskiepijo ir jau visi žino, kaip elgtis.

"Suprantame, kad ji niekur nedings, todėl turime prisitaikyti gyventi su šia liga, kaip gyvename su gripu, tuberkulioze, kitomis ligomis. Negalime toliau sėdėti užsidarę ir nieko nedaryti. Tad žinutė #Mesprivalomedirbti buvo paviešinta socialinėje erdvėje, žymint žiniasklaidą. Kreipėmės ir į ministerijas, tačiau niekas su mumis nekalba. Atlaisvinimų tikėjomės jau nuo balandžio 1 d., tačiau nesulaukėme jokio atsako, potvarkio, siūlymų, tik karantino pratęsimo. O gyventi tai reikia.

 

Jeigu atvirai, tai nebegąsdina jau mūsų skaičiai, skelbiami per žinias, visi pavargo.

Aš pats prasirgau, mano šeimos nariai, artimieji sirgo. Yra ir netekčių, bet tai yra natūralu. Žmonės gimsta ir miršta, bet gyvenimas turi tęstis. Dėl ligos sustabdyti gyvenimą ir laikyti žmones tokioje baimėje - tai yra nenormalu", - kalbėjo R. Žiogas.

Renginių organizatoriaus teigimu, privačių renginių ir švenčių industrijos bendruomenę sudaro apie kelis tūkstančius žmonių, Klaipėdoje - keli šimtai. „Tai ne tik renginių organizatoriai, bet ir maisto tiekėjai, dekoratoriai, fotografai, videomenininkai, drabužių dizaineriai, proginių rūbų parduotuvės ir nuomos salonai ir t. t. Galbūt mes nesurenkame tokio didelio gyventojų pajamų mokesčio, kokį atneša gamyklos, korporacijos ar kitos organizacijos, bet mūsų indėlis didžiulis kuriant gerą žmonių emocinę būseną“, - akcentavo R. Žiogas.

Anot pašnekovo, daugelis renginių organizavimo industrijos atstovų adaptavosi prie situacijos ir prisigalvojo veiklų, kad išgyventų.

ŽINUTĖ. Tai nėra sukilimas ar revoliucija, tik mūsų bendruomenės žinutė, kad „Alio, Vyriausybe, yra žmonių, kurie nori dirbti“, - komentavo klaipėdietis renginių organizatorius ir vedėjas Remigijus Žiogas.

„257 Eur dydžio valstybės išmoka, kai turi paskolas, vaikų, samdomų darbuotojų ir kitų įsipareigojimų - netenkina. Tiksliau, tai yra žemiau skurdo ribos. Mums nereikia pašalpų, mes norime dirbti, mokėti mokesčius, išlaikyti šeimas ir rodyti pavyzdį savo vaikams. Aš asmeniškai ėmiausi prodiusavimo veiklos, įkūriau įmonę “Burbulas media„ ir kuriu TV laidas. Kiti kolegos tapo kurjeriais, nekilnojamojo turto agentais ir pan., tačiau tai yra laikina, nes visi norime dirbti savo mėgstamą darbą. Asmeniškai mano renginių organizavimo įdirbis yra 16 metų. Nesinori jo nubraukti. Turiu asmeninių renginių užsakymų, kurie velkasi dar nuo 2019 metų. Žmonės tada užsakė mano paslaugas 2020-iesiems. Ištikus pandemijai šventė buvo perkelta į 2021-uosius. Dabar jau šventę perkelti į 2022 metus? Per tiek laiko pora gali ir išsiskirti... Esu įsitikinęs, kad mes galime dirbti saugiai, kad tik leistų dirbti“, - kalbėjo R. Žiogas.

„Gyvendami izoliacijoje nepriprasime prie naujos realybės, - antrino R. Žiogui muzikantas, studijos “Grock" įkūrėjas Linas Švirinas. -

Taip pat, kaip mes galime padėti senyvam žmogui pereiti gatvę, galime padėti ir vienas kitam. Tereikia būti atidesniems ir galime gyventi, o ne bijoti vieni kitų ir viruso.

Žinoma, lengviausia kritikuoti Vyriausybę, kad ji kažką ne taip daro, tačiau daryti reikia. Net ir suklydus visada galima atsitiesti. Norisi atrasti būdų greičiau komunikuoti ir dirbti", - sakė pašnekovas.

Visiškai nutrūkus edukacinei, koncertinei veiklai pats L. Švirinas pasinėrė į naujo albumo „Tėčių lopšinės“ kūrybą ir atrado save kaip netikėtų lauko muzikos instrumentų kūrėją.

 

Dirbti leido

Vakar Vyriausybė pritarė karantino atlaisvinimams, pagal kuriuos nuo balandžio 19 dienos leista atidaryti kino teatrus, profesionaliojo scenos meno įstaigas ir organizuoti renginius su žiūrovais lauke ir patalpose. Apribotas tik bendras renginio dalyvių skaičius. Jis turėtų neviršyti 50 žmonių. Jie galėtų dalyvauti tik sėdėdami, užimdami ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimų vietų patalpoje.

„Mums svarbu, kad visos įstaigos kultūros srityje jau pradėtų veikti, pradėtų galvoti, kaip grįžti pas savo žiūrovą, žiūrovai irgi grąžintų savo įprotį lankytis kultūros įstaigose“, - sakė ministras Simonas Kairys.

„Šis rezultatas mus tikrai tenkina. Tai jau yra kelias, kuriuo galime eiti“, - komentavo R. Žiogas.

Sidebar placeholder