Knygos „Klaipėdos senųjų kapinių istorijos“ pristatymas

Balandžio 23 d., penktadienį, 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia stebėti tiesioginę konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ renginio transliaciją - knygos „Klaipėdos senųjų kapinių istorijos“ pristatymą.

Renginyje dalyvaus šios knygos istorijas surinkusios ir užrašiusios dienraščio „Vakarų ekspresas“ žurnalistė Jurga Petronytė ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja Skulptūrų parkui Sondra Simanaitienė.

Knyga sudaryta iš istorijų, nutikusių senosiose miesto kapinėse iki 1985 m. Senosios miesto kapinės, kadaise buvusios miesto pakraštyje, šiandien yra Skulptūrų parkas, atsidūręs Klaipėdos miesto centre, apsuptas gyvenamųjų namų ir įvairių įstaigų. Senieji klaipėdiečiai lig šiol šią vietą vadina kapinėmis. Jaunoji karta, nežinanti šios teritorijos istorijos, mato čia parką - laisvalaikio, poilsio ir pramogų zoną.

„Jei žiūrėtume į kapines kaip į visuomenės veidrodį, matytume, kokios deformacijos vyko viešojoje erdvėje keturis dešimtmečius po karo - nykstančių kapų melancholija, kaukoliniai vaiduokliai, aukso paieškos, laidotuvių dūdų orkestrai, vaikų slėpynės, besideginančios moterys, tušti degtinės buteliai, saugumas prie sukilėlių kapo, šokiai prie cerkvės… laidojimai, perlaidojimai, palikimai, užmiršimai ir atsiminimai. Apie tai - ši knyga“, - sako knygos sudarytojos.

Leidinį „Klaipėdos senųjų kapinių istorijos“ galima vadinti vienu iš būdų pažvelgti į jautrią uostamiesčio teritoriją iš skirtingų požiūrio taškų, užmegzti ryšį ir dialogą tarp skirtingų kartų, tautybių, įsitikinimų klaipėdiečių.

Tiesioginė transliacija vyks bibliotekos „Youtube“ kanale. Nuoroda - https://youtu.be/wEneEr9eL4k

Knygos „Klaipėdos senųjų kapinių istorijos“ pristatymas
Sidebar placeholder