Kuršių stovykla piliakalnio papėdėje

(3)

Savaitgalį į šalia Gargždų miesto esantį I tūkstm.-XIII a. Kalniškės piliakalnį atvykę ar pro šalį važiavę žmonės galėjo išvysti neįprastą vaizdą: pilies kalno papėdė priminė vikingų laikų gyvenvietę.  

Archajišką atmosferą sukurė kuršių gyvosios istorijos klubas „Pilsots”. Buvo pastatyta stovyklavietė, joje virė gyvenimas, prekyba, amatai, karių kovos, ir visa tai buvo filmuojama ypatingam sumanymui realizuoti.

„Norėjosi, kad piliakalnis bent kelioms dienoms atgytų ir primintų tuos laikus, kai jo papėdėje gyveno kuršiai. Ne pirmus metus bendradarbiaujame su rekonstruktoriais iš „Pilsots” klubo, kuris labai rimtai žvelgia į savo veiklą. Samdyta komanda filmavo tiek iš oro, tiek atskiras scenas kuršių stovyklavietėje, įvairių sričių meistrų darbą. Rudeniop šios medžiagos pagrindu bus sukurtas virtualus turas: naudojant specialius virtualios realybės akinius tiek mūsų TIC lankytojai, tiek įvairių parodų kituose miestuose dalyviai galės pasinerti į tą archajišką aplinką ir tarsi prisiliesti prie kuršių gyvenimo akimirkų, nusikelti į vikingų laikus.

Kitais metais jau pasiūlysime ir specialią, vien su kuršiais susijusią edukacinę programą ant Kalniškės piliakalnio. Visa tai – bendro Lietuvos ir Latvijos kultūrinio turizmo maršruto „Baltų kelias“ dalis. Klaipėdos rajono savivaldybė yra šios pojekto partneris“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos rajono Turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė.  

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder