„Šermukšniui“ rengiami trys scenarijai

Vasarą, liepos 2-4 d., Klaipėdoje suplanuoto tradicinio XXI tarptautinio gatvės teatro festivalio „Šermukšnis“ organizatoriai rengia tris galimus šventės scenarijus.

„Tikimės geriausio galimo varianto. Pagal jį, į festivalį atvyktų aštuonios gatvės teatro trupės iš užsienio. Kitas galimas variantas - mažesnė šventė su 2-3 kolektyvais iš užsienio. Trečias variantas - nukelti festivalį į kitus metus. Kurį scenarijų pavyks įgyvendinti, matysime pagal pandemijos diktuojamas aplinkybes“, - komentavo festivalį organizuojančio Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų direktorius Alvydas Lenkauskas po nuotolinio pasitarimo su Klaipėdos savivaldybės atstovais.

Žvejų rūmų kultūrinės veiklos vadybininkas Arūnas Peštenis papildė, kad į Klaipėdą šią vasarą kviestos gatvės teatro trupės iš Vokietijos, Italijos, Portugalijos, Lenkijos, Danijos, Ispanijos, Belgijos. „Jeigu pasirinktume mažesnio festivalio variantą - tai tikrai atvyktų patys didžiausi kolektyvai iš Vokietijos, Italijos ir Lenkijos. Iš kitų šalių atvykstančios trupės yra labiau kamerinės, po vieną ar kelis aktorius. Žinoma, būtų labai apmaudu, jeigu negalėtų atvykti kolektyvas iš Portugalijos, kurio laukiame jau šešerius metus, nes jo pasirodymų grafikas yra sudarytas trejiems metams į priekį“, - pasakojo A. Peštenis.

Pasak A. Lenkausko, dar nėra aiški vieta, kur vyks festivalis. Žvejų rūmuose kaip kamerinių teatrų festivalis gimęs „Šermukšnis“, išaugęs į prestižinį gatvės teatro festivalį, vyko įvairiose Klaipėdos miesto erdvėse: senamiesčio skveruose, Teatro aikštėje, piliavietės teritorijoje, elinge.

„Šiuo metu svarstome galimybes rengti “Šermukšnio„ šventę elinge arba Jono kalnelyje“, - sakė A. Lenkauskas.

Tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis“ Klaipėdoje rengiamas kas antrus metus. Jo metu pristatomi ne tik spektakliai, bet ir įvairios akcijos, karnavalinės eitynės, improvizacijos „čia ir dabar“ ar tiesiog spalvingas veiksmas su teatro prieskoniais.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder