Skulptorius Arūnas Sakalauskas: „Šedevro dar nesukūriau“

„Kaip mamai vaikai, taip man visi kūriniai yra mylimi. Vis jie turi gerų savybių ir trūkumų, įvairių prisiminimų, sentimentų kelia. Vieno šedevro išskirti negalėčiau. Manau, kad jo dar nesukūriau“, - sako skulptorius, Nacionalinės premijos laureatas Arūnas Sakalauskas, minintis kūrybos 45-metį ir gražią gyvenimo sukaktį.

Rytoj, gegužės 13 d., 17 val. Klaipėdos pilies muziejaus konferencijų salėje vyks A. Sakalausko kūrybos vakaras. Sveikindami skulptorių publikuojame jo mintis apie kūrybą.

Prieš septynerius metus interviu sakėte, kad sukūrėte daug įvairių paminklų, iškilių asmenybių monumentų, tik nuogos moters skulptūros ne. Gal per pastaruosius metus jau sukūrėte?

Ne, vis neatsiranda modelis (juokiasi).

Tikriausiai labai aukšti reikalavimai modeliui? Koks jis turėtų būti?

Gražus. Skulptorius viską pirmiausia vertina vizualiai, po to gilinasi į vidų. Kai galvoju apie moters skulptūrą - galvoju apie šedevrą, nes pati moteris yra tobula būtybė.

Gal dar aš neužaugau, kad tokį šedevrą galėčiau sukurti iš bronzos ar marmuro. Dar turiu tobulėti. Kas ten žino, gal dar pasieksiu tokį lygį ir sukursiu šedevrą. Tikiuosi.

Per 45-erius metus sukūrėte daugybę kūrinių. Į daugelį jų jau galite pažvelgti iš laiko perspektyvos. Kurį galėtumėt išskirti kaip reikšmingiausią, brangiausią. Gal tai paminklas Antanui Baranauskui Anykščiuose, už kurį pelnėte Nacionalinę kultūros ir meno premiją, o gal „Arka“ Klaipėdoje, sukėlusi didelį atgarsį ir net pasipriešinimą visuomenėje?..

Iš tiesų keičiasi matymas ir požiūris į kūrybą. Kai kurių kūrinių pasiilgstu ilgiau nematęs. Kai kuriuos pagaliau praėjo noras tobulinti. Šis noras, nepasitenkinimas galutiniu rezultatu dažnai lieka jau pabaigus darbą.

Išskirti vieno reikšmingiausio, brangiausio negaliu. Visi kaip vaikai. O gal dar tokio ir nesukūriau.

Daugelis jūsų skulptūrų paminklų skirti svarbioms istorinėms sukaktims. Kitąmet minėsime Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100-metį. Galbūt ir šiai datai bus skirtas kūrinys?

Taip. Nežinau tik ar spėsiu kitiems metams. Jau kurį laiką gilinuosi į Klaipėdos miesto, kurį statė ir kūrė būrys mecenatų, idėją. Kartu su istorikais išskyrėme daugiau kaip tris dešimtis asmenybių - mūsų miesto mecenatų, kuriuos verta įamžinti.

Ši tema jau subrendo ir šiuo metu vystau figūrinės kompozicijos siužetą. Gali būti, kad jau šiais metais pavyks nulipdyti, o kitais metais ir išlieti šį kūrinį.

Gal jau yra numatyta jam skirta vieta?

Yra, tačiau kol kas jos neatskleisiu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder