Tvarkė Alksnynės priešlėktuvinę bateriją (5)

Šeštadienį Kuršių nerijoje esančioje Alksnynės (Kiaulės nugaros, arba Schweinsrücken) 1939 m. statytoje vokiečių priešlėktuvinėje baterijoje įvyko pirmoji talka, kurią surengė Kuršių nerijos nacionalinis parkas bendradarbiaudamas su Memel-Nord savanoriais ir kitais fortifikacijai bei karo istorijai neabejingais piliečiais.

Nuo šiukšlių, betono nuolaužų, susikaupusių žemių, vandens ir t.t. buvo išvalytos visos pagrindinio baterijos komplekso statinio patalpos.

Šio darbo rezultatas suteiks galimybę kokybiškai atlikti baterijos statinio 3D skanavimus, kurių dėka bus sukurtas tikslus baterijos skaitmeninis modelis.

Taip pat šios talkos dėka bus galima daug lengviau ruoštis tolimesniems šio, vieno iš patraukliausių Klaipėdos gynybiniame žiede esančio fortifikacinio objekto įveiklinimo darbams.

Tikimasi, kad ši talka duos startą ilgą laiką išbuvusios apleistos Alksnynės baterijos renesansui ir Klaipėdos turizmo maršrutus papildys dar vienas puikus objektas.

Ačiū visiems prisidėjusiems prie darbų ir tikimės sulaukti jūsų, bei visų negalėjusių prisijungti kitose talkose, kurių ateity nusimato daugiau.

Pasitelkdami savo entuziazmą, žinias ir patirtį mes esame pasiruoše pradėti naują veiklą ir maksimaliai prisidėti prie šio objekto įveiklinimo. Tikimės, kad prie mūsų prisijungs kuo daugiau savanorių.

Taip pat lauksime visų ekskursijose ir žygiuose, kuriuos bendradarbiaudami su nacionaliniu parku pradėsime organizuoti jau nuo sekančio mėnesio. Sekite mūsų naujienas.

Dar kartą visiems ačiū!

To: pastebėjimas Kiaulės nugaros baterija šiandien oficialiai vadinama Alksnynės baterija, nes toks pavadinimas yra įregistruotas Kultūros paveldo registre. Alksnynė yra artimiausia vietovė, pagal kurią registruojamą objektą buvo galima pavadinti, toks yra reglamentas. Analogišką situaciją turime su ,,Memel-Nord" baterija, kuri šiandien oficialiai vadinasi Kukuliškių baterija.
Aivaras, 2021-07-19 12:17
nuo kada Kiaulės nugaros (Schweinsrücken)patapo Alksnynės?Alksnynė 10 km nuo Klaipėdos,prijungta prie Neringos miesto.
pastebejimas, 2021-07-18 22:04
PAGARBA !!!
Toz, 2021-07-18 21:45
Sidebar placeholder