Vilniuje prasideda folkloro festivalis „Griežynė“

Trečiadienį Vilniuje prasideda tarptautinis instrumentinės muzikos festivalis „Griežynė“.

Šešioliktą kartą Lietuvoje skambėsiančiame festivalyje dalyvaus svečiai iš Airijos, Armėnijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Škotijos, Ukrainos, pranešė Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Iki sekmadienio Vilniuje, Ukmergės ir Varėnos rajonuose vyksiančio festivalio programoje – koncertai, folkloro dirbtuvės, muzikantų improvizacijų vakarai bei  susitikimai su atlikėjais.

Šiųmečio festivalio atidarymo renginys skirtas festivalio sumanytojui ir ilgamečiam meno vadovui, kompozitoriui bei atlikėjui Algirdui Klovai atminti. Vilniaus mokytojų namų Mažojoje salėje bus surengta Rimanto Motiejūno ir Daivos Klovienės fotografijų paroda „Griežynė“ ir Algirdas Klova“. 

Išskirtinis dėmesys „Griežynėje“ bus skiriamas kanklėms ir muzikavimui bandonija bei koncertina – tradicijai, įrašytai į nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Rugsėjo 9-osios vakarą Vilniaus mokytojų namuose numatytas didysis „Griežynės“ koncertas.

Festivalis „Griežynė“ – seniausias šio žanro renginys Baltijos rytinėje pakrantėje, rengiamas kas antri metai. Siekdami supažindinti Lietuvos visuomenę su įvairių tautų liaudies muzikantais, instrumentais ir tradicine muzika, o svečiams pristatyti lietuvišką autentišką muzikavimo tradiciją, 1992 metais festivalį sumanė du instrumentinio folkloro entuziastai – kompozitorius A. Klova ir Arūnas Lunys. Šiemet prie jo organizavimo prisideda meno vadovė etnomuzikologė Gaila Kirdienė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder